Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 50
09.12.2013
Anne Veski laulab uuel plaadil koos Getter Jaaniga

4. detsembril ilmus Anne Veskil uus plaat "Kallis, kuula", kus on peal 18 täiesti uut laulu.
Anne Veski sõnul repertuaari esinemiseks jätkuks ja lugusid juurde kirjutama ei peaks, aga aeg läheb edasi. Lauljatari sõnul tekivad temal ja Ain Tammessonil igal aastal mõned uued ideed, mida tahaks plaadi peale panna.
Anne sõnul on selle plaadi taganttõukajaks lugude kaasautor Owe Petersell. Uuel plaadil kõlavadki Anne viimasel aastal salvestatud lood. Üllatusena kuuleb plaadil kaht pala, millest üks on salvestatud koos Rolf Roosaluga, teine Getter Jaaniga. Veski sõnul meeldib talle noorte käest šnitti võtta. (menu.err.ee)

HU? avaldas singli mis kannab nime "Nii ja naa"

HU? avaldas kolmanda singli albumilt "Bermuda", mis kannab nime "Nii ja naa". Lisaks stuudioversioonile on kohe oodata ka versiooni koos politsei ja piirivalve orkestriga.

Juba kuuendat nädalat on Hu? kolmas album "Bermuda" Eesti enimmüüdud albumite edetabelis kümne parema hulgas.

Ansamblisse HU? kuuluvad Hannaliisa Uusma, Bert (On Critikal Beats) Prikenfeld ja Leslie (Da Bass) Laasner. (menu.err.ee)

Trobikond andis välja loo „Ei löö“

Nädalapäevad tagasi tähistas raadio Elmar sünnipäeva ning selleks puhuks andis uue loo välja ka ansambel Trobikond. Uue loo „Ei löö“ sõnad on kirjutanud Owe Petersell ning muusika autoriks on Meelis Leis.

Vokaaliga astub loos üles 9 raadio Elmar saatejuhti – Leis, kes laulu salvestas ja kokku miksis, tõdes, et loo tegemine inimestele, kellest enamik laulmisega leiba ei teeni, oli paras väljakutse. Samas tema sõnul suuri üllatusi ette ei tulnud, kuna kõik vokaalipartiid olid tal välja mõeldud ning lugu sündis paljuski koostöös arvutiga. Leis tunnistab ka, et jäi loo lõpptulemusega rahule ning kuna seltskond oli entusiastlik, oli koostöö meeldiv.

Marco Margna tutvustas uut plaati „Armastuse laul“

Eelmisel nädalal käis Elmari stuudios külas Marco Margna, kel ilmus plaat „Armastuse laul“, kus peal on 11 lugu, mille seas nii vanemaid kui ka uuemaid palasid. Kõik lood on kirjutanud Marco ise.
Marco sõnul on detsember muusikule raske kuu, sest esinemisi on palju. Mees astub üles peamiselt erapidudel, kuid üks suur avalik kontsert, kus Marcot näha saab, toimub 31. detsembril Musta Täku Tallis.

Jõuluvanalt ootab Marco seda, et saaks perega rohkem aega koos veeta, kuna elutempo on kiire ja sageli kipub aega liiga vähe olema.

Triin Niitoja avaldas koos oma ansambliga John4 uue singli, mille pealkirjaks on "Detsember"

Triinu sõnul räägib lugu inimestest, kes on oma õnne leidnud üksteise näol. Neid ei morjenda ei teiste arvamus, raskused ega karge ja külm talv. Nad on selles külmas õnnelikud ja see on kõik, mida neil vaja on.
Triinu sõnul sõltub inimese õnn temast endast. "Tuleb osata tunda rõõmu ka väikeste asjade üle ning jõulud on selleks parim aeg!" (menu.err.ee)

Mikk Tammepõllu sooloplaat on valmis

Laulja ja laulukirjutaja Mikk Tammepõld, kes on varasemalt tuntud ansamblite Brides in Bloom ja Dramamama ridadest, on valmis saanud oma esimese sooloalbumi „On asju, milles eksida ei saa“.
Kui tema varasem looming on olnud enamjaolt inglisekeelne rokkmuusika, siis valmiv sooloplaat tugineb tuntud ja austatud Eesti luuletajate tekstidele. Plaadil kõlavad Miku kirjutatud laulud Leelo Tungla, Hando Runneli, Juhan Viidingu, Paul-Erik Rummo, Juhan Liivi, Artur Alliksaare ja iseenda loodud luulele.

Vastvalminud sooloplaadil on koha leidnud 11 laulu ning lisaks muljetavaldavale luuletekstide valikule on selle salvestamisel abiks olnud mitmed andekad Eesti muusikud, kes oma sõpruse, nõu ja pillimänguoskusega on plaadi valmimisse suure panuse andnud. Albumile on lõpuks jõudnud ka Miku juba 2009. aastal ilmunud esimene menukas soolosingel „On asju, milles eksida ei saa“. (www.rada7.ee)

Kitarrilegendid Timm ja Nõgisto said valmis plaadi "Eesti kuningriik"

Kaks Eesti kitarrilegendi Tõnu Timm ja Jaanus Nõgisto salvestasid plaaditäie omaloodud lugusid ning lähevad neid nüüd detsembrikuus üle Eestimaa esitama.
Plaadi nimeks sai „Eesti kuningriik“, kuna plaadil leidub ka üks samanimeline lugu Jaanus Nõgisto viisi ja Juhan Viidingu sõnadega.
Nõgisto, kes sai laulu sõnad Juhan Viidingu käest 1977. aastal ütleb, et see on väga tähendusrikas lugu, eriti praegusel ajal, kui demokraatlikus Eestis juhtub igasuguseid imelikke asju.
Nõgisto sõnul kaalusid nad plaadi nimeks ka muid variante, kuid "Eesti kuningriik" kõlab ikkagi kõige paremini. (menu.err.ee)

Kene Vernik teeb oma soolokarjääri esimese etteaste


Neljapäeval, 12. detsembril astub Von Krahli teatrisaalis oma karjääri esimese soolokontserdiga üles laulja-lugudekirjutaja Kene Vernik. Kontsertõhtul esineb ka oma värsket debüütalbumit “Enter Projector” esitlev bassimuusika duo Faun Racket. Erikülalisena on laval rahvusvaheliselt tunnustatud Soome „anti-bänd“ K-X-P.

Eeskätt elektroonikaduost Mimicry tuntud lauljatar Kene on aasta jagu vaikselt, ehkki mitte nähtamatult uue materjali kallal töötanud. Tema seni ilmunud kolm singlit “Black Dreams”, “Valley” ja “White Sugar” on võitnud nii muusikakriitikute kui melomaanist presidendi Toomas Hendrik Ilvese poolehoiu, tema isepäine imago ja esituslaad pälvinud ülistavaid võrdlusi feministlike ikoonide PJ Harvey ja Patti Smithiga. Koos lugudekirjutaja ja produtsent Ervin Trofimovi ja bändiga lubab Kene järgmisel neljapäeval Von Krahlis muusikaliselt ja visuaalselt jõulist etteastet. (www.delfi.ee)

Tõnu Trubetsky esitles uut raamatut ja Vennaskonna uut laulu

7.detsembril toimus kontsertklubis Rock Cafe ansambli Vennaskond kontsert, mille raames esitles Tõnu Trubetsky ka äsjailmunud raamatut ""Hukkunud alpinisti" hotelli müsteerium". Esmaettekandele tuli ka Vennaskonna värske lööklaul "Meister ja Margarita". Kontserdi erikülalisena esines Telly Addicts.

„"Hukkunud alpinisti" hotelli müsteerium" on Tõnu Trubetsky, Tõnu Trubetsky (jr.) ja Tom Claude Trubetsky romaan, mis on järjeks Arkadi ja Boriss Strugatski jutustusele ja Grigori Kromanovi samanimelisele mängufilmile ""Hukkunud Alpinisti" hotell".Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket