Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 51
16.12.2013
Triinu Taul teeb plaati, mille sisu on tihedasti seotud loodusega

Loodetavasti veebruari lõpus või märtsi alguses peaks ilmuma Triinu tauli esimene heliplaat, millel nimeks „Maa hääl“. Tauli sõnul tööd veel on, tegemine on umbes poole peal. Viisid ja tekstid on juba olemas, puudu on peamiselt vaid tehniline pool.
Enamasti hakkab plaadil kõlama Triinu Tauli omalooming, sekka ka paar pärimuslikku regilaulu. Tauli sõnul saab see olema mõnus ja helge kuulamine. Mõned lood saavad olema popimad ja tantsulikumad, enamik aga meditatiivsed ja sisemaailma lood. Palad on tihedasti seotud loodusega, kuna Triinu on enda sõnul ise täielik looduslaps.
Helimaastikku aitavad plaadil kujundada Peeter Rebane, Henno Kelp, Roland Puusepp, veel astuvad plaadil üles ka mitmed külalisesinejad.
Plaadi valmimisele saavad portaali www.hooandja.ee abil kaasa aidata kõik, kel soovi on.

Metsatöll hullutas Ameerika publikut

Ansambel Metsatöll andis 35 tuuripäevaga Ameerikas 32 kontserti ning trummar Marko Atso kinnitas, et kohalik publik võttis neid hästi vastu.
Metsatöllu trummar rääkis Õhtulehele, et bänd alustab oma kontserti alati nii, et ei räägi midagi – mängitakse ära esimene lugu ära ja tehakse paus, et oodata, kas tuleb vaikus või kisa. Ameerika kontsertidel saatis iga kord bändi esimest lugu kiljumine ja karjumine, piinlikku poolvaikust polnud Atso sõnul kuskil. (www.õhtuleht.ee)

Eesti muusikaauhinnad saavad klassikalise muusika kategooria

Eesti muusikaauhinnad 2014 suurgalal annab Eesti Fonogrammitootjate ühing koostöös Eesti muusikanõukoguga auhinna välja ka klassikalise muusika valdkonnas.
Aasta klassikaalbum kategoorias anti auhind viimati 2006. aastal, siis tuli võitjaks NYYD Ensemble ja ERSO Helena Tulve album "Sula".
Eesti Fonogrammitootjate ühingu juhi Rauno Haabmetsa sõnul peaks Eesti muusikaauhindade jagamisel olema esindatud ka klassikalise muusika valdkond.
Klassikalise muusika kategooria sisaldab žanrikategooriaid, milleks on kammermuusika, sümfooniline muusika, koorimuusika ja eesti helilooming ning žanride parimad albumid tuuakse Aasta Klassikaalbum nominentidena esile.
Žürii klassikalise muusika valdkonnas moodustab Eesti muusikanõukogu ja see koosneb muusikateadlastest, muusikakriitikutest ja muusikavaldkonna spetsialistidest. Žürii valib igast žanrist parimad punktisüsteemi alusel, millest moodustuvad nominendid ning võitja.
Tunnustused parimatele eesti muusikutele 2013 aasta eest jagatakse kätte 30. jaanuaril. (menu.err.ee)

Eesti Laulu konkursi tase ühtlasem kui varem

Eelmisel nädalal valiti välja 20 lugu, mis said edasi Eesti Laulu poolfinaali. Eesti Laulu konkursi žürii liige Valner Valme tunnistas, et sel aastal oli tase ühtlasem kui varem, kuid eredaid tippe polnud palju.
Valme hinnangul oli umbes 30 head lugu, umbes 15 peaaegu väga head ja
need kõik said ka poolfinaali. Samas tunnistas ta, et kuulda sai ka lorilaule ja halvas mõttes magamistoasalvestusi.

Kuigi žürii otsus 20 parima laulu osas polnud ühehäälne, oldi kokkuvõttes üsna üksmeelsed.
Valme arvates on need 20 edasisaanud lugu järelikult universaalselt kvaliteetsel tasemel poppalad. Paljude edasi saanud palade osas peab Valme arvates osalustiim veel vaeva nägema produktsiooniga.
Valme rõhutas ka, et lugusid ei hinnatud esitaja, vaid laulu põhjal. Tema sõnul jäi mõnigi kuulus artist välja seetõttu, et ta ei osalenud just oma karjääri parima lauluga.
Eesti Laulu esimene poolfinaal on 14. veebruaril, teine poolfinaal 21. veebruaril. Finaal toimub 1. märtsil 2014 Nokia Kontserdimajas. (menu.err.ee)

Ivo Linnal ilmus plaat, kus peal 15 uut lugu

Ivo Linnal on ilmunud uus plaat, mis kannab pealkirja “Päike sõbra aknas”. “Selle plaadil on ilusad ja meloodilised laulud väga headele tekstidele ja need laulud on ühel või teisel põhjusel Linnale erinevatel ajahetkedel tähtsad olnud
Plaadil on kokku 15 laulu ning tegemist on täiesti uute lindistustega. Album on rohkem sentimentaalse kallakuga ja sisaldab lugusid näiteks Frank Sinatra ja bändi The Eagles repertuaarist. Laulude südamlikud ja soojad tekstid on kirjutanud Leelo Tungal ning samuti Jaan Tätte.
Muusikutest on andnud oma suure panuse Antti Kammiste, Kaspar Kalluste, Tõnu Hallik, Tõnu Timm, Argo Toomel ja suurepärased keelpillimängijad ja viiuldajad.

Artjom Savitski avalikustas uue singli koos muusikavideoga

Artjom Savitski ühendas jõud Põhja-Tallinna plaadifirmaga Masterhead Records ning avalikustas muusikavideo oma uuele singlile "Lõputu". Lugu räägib keerulistest olukordadest ja tunnetest elus, mis inimestevahelisi armastussuhteid kehvasti mõjutada võivad.
Muusika ja sõnad on kirjutanud andekas noor produtsent Karl–Ander Reismann. Artjomi sõnul kahtles ta algul pisut, kui Karl-Ander talle lugu klaveril ette mängis, hiljem sai noormees aga aru, et tegu on väga hea looga.
Video võtsid üles BFM-i üliõpilased oma kooliprojekti raames. Muusikavideo produtsent Jennifer Scholz lisab, et tal on hea meel, et sai koostööd teha just Artjomiga. Tema sõnul tundusid pikad võttepäevad pigem paaritunnised ning kõik sujus ning hea on töötada, kui inimesed teevad asja kirega. (menu.err.ee)

Pööriöö uues laulus astuvad korraga üles kolm Karki

Ansambel Pööriöö uues laulus "Lapsepõlvemaa" laulavad korraga kolm Karki - Feliks Kark, Tõnu Kark ja Tõnis Kark. Detsember on nimelt kahe vanema Kargi sünnipäevakuu (Tõnu sai 4. detsembril 66 ja Feliks 13. detsember 80 aastat vanaks). Just nende auks Pööriöö Feliksi laulu salvestamise ette võttis. Laul jutustab soojalt ja siiralt armsatest lapsepõlvemälestustest. Kolmekesi koos laulavad Tõnis, Tõnu ja Feliks esimest korda. Vennad Tõnu ja Feliks Kark on varasemalt koos muusikat teinud ansambliga "Lilleke". Pööriöö "Lapsepõlvemaa" laulu saadavad Feliksi suupill, Tõnise kitarr ja Reimo Va basskitarr.
Pööriöö tegemiste kohta saab rohkem infot Pööriöö lehelt Facebookis.

Loss Paranoias vaatab elu läbi lillede

Raadio Elmar stuudios käis külas ansambel Loss Paranoias, kes andis välja uue singli koos videoga. Loo pealkiri on „Läbi lillede“. Lugu räägib sellest, kuidas mõnel inimesel võib äraütlemata hästi minna, miski ei paista teda segavat, isegi mõned tagasilöögid mitte, sest elu läheb ikka edasi. Videos võib aga näha bändi solisti Helenat Tartu linna peal ringi jalutamas.
Lugu sai alguse tükk aega tagasi, kuid kuna video filmimine sattus sügise peale ja selle valmimine võttis veel oma aja, siis juhtus loo väljaandmine jõuluajale. Jõululaule Loss Paranoiase repertuaarist aga ei leia. Detsembrit peavad bändiliikmed aga tihedaks kuuks, kus tellijad ei tohiks bändi broneerimist viimasele minutile jätta.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar