Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 52
23.12.2013
Taavi Petersoni uus lugu räägib ookeane saastavast plastikust

Taavi Peterson avaldas loo "Heart of Pacific", mis räägib ookeanide plastikureostusest. Teatavasti on tänaseks Vaikses ookeanis umbkaudu 7 miljonit tonni plastikut, mis on lagunenud väga väikesteks osadeks, kuid siiski on see plastik ja jääb selleks vähemalt järgmiseks 500 aastaks. Plastik on "toiduks" paljudele mereelukatele ning nende kaudu ka meile endile, sest plastiku keemia (Bisphenol A) ladestub meie poolt söödavates mereandides. Ilmtingimata kujutab säärane reostus suurt ohtu kõigile elusorganismidele.

Peale "The Midway" dokumentaali teaseri nägemist teadis Taavi kohe, et kirjutab sellest teemast loo. Pala valmimine võttis aega küll tavalisest kauem, kuid Taavi ei pannud seda enne käest, kuni ta valmis sai.

Loole on lootus luua ka muusikavideo koostöös Itaalia režissööri Nicola Piovesani ja "The Midway" dokumentaali tegijatega Ameerikast, kuid see nõuab suuremat väljaminekut. Veel viimaseid päevi on võimalus videotegu toetada Hooandja vahendusel, et teha teoks üks Taavi suur unistus "Heart of Pacific" muusikavideo.

Põhja-Tallinna muusikavideo "Läbi Raskuste“ julgustab inimesi eesmärkide poole liikuma

Bändiliige Jaanus Saks ütleb, et lugu räägib sellest, et kui inimesel on unistus, peab ta läbima mingi kadalipu ja minema läbi raskuste, et see unistus ellu viia.
Saks rääkis, et videos taheti jäädvustada lihttöid ja nende tegemist. Seal on ehitusmees, autopesija ja burgeriketimüüja. Kõik on tavapärased tööd, mis väljendavad lihtsust.

Video kaasautor Oliver Moosus lisas, et video on justkui elust enesest maha kirjutatud, sest ka Põhja-Tallinna poisid tegid enne edukat muusikakarjääri lihttöid.

Moosuse sõnul on video mõte julgustada inimesi mõistma, et alati on arenemisvõimalusi ning valikuid elus edasi minna.

Saks lisas, et bändiliikmetel on lõpuks käes see aeg, kui nad tavatööd ei tee. (menu.err.ee)

Rokilegend Robert Plant esineb juunis Tallinnas

Briti muusik ja laulja, legendaarse rokkansambli Led Zeppelin juhtfiguur Robert Plant esineb 16. juunil oma uue bändiga Sensational Space Shifters Tallinnas Saku Suurhallis.
Kontserdi korraldajate kinnitusel esitab Plant lugusid nii soolokarjääri repertuaarist kui ka Led Zeppelini kullafondist.
Plant lõi ansambli Sensational Space Shifters eelmisel aastal.
Tallinnas näeb juunikuus koos Plantiga laval mitmeid tuntud muusikuid.
Plant (65) tõusis muusikamaailma absoluutsesse tippu rokkansambli Led Zeppelini esilauljana ja lugude sõnade autorina. (delfi.ee)

Smilers võttis juubeliaasta kokku kontsertiga Rock Cafes

Sel aastal tähistas Smilers 20. tegutsemisaastat väljamüüdud kontsertidega üle Eesti. Juubeliaasta võeti kokku 21. detsembril klubis Rock Cafe.
Kuigi sellel aastal tiksus ansamblil Smilers täis 20 eluaastat, ei ole jahenemise märke näha. Bänd on jätkuvalt hoos, annab ca 100 kontserti aastas ning on üks enimmängitavatest artistidest Eesti raadiotes. Bändi liidrit Hendrik Sal-Sallerit võib õigustatult pidada üheks produktiivseimaks tegelaseks kodusel poprocki muusikamaastikul - tema sulest on pärit mitmekümned surematud hitid, millest suur hulk on koondatud ka Smilersi hiljuti ilmunud kolmikplaadile „Smilers XX“. (www.delfi.ee)

Boogie Company äsjailmunud kauamängiv kannab nime „Mida Sa Mögised, Mees!“

Ansamblil Boogie Company tuli välja uus helikandja, millel pealkirjaks „Mida Sa Mögised, Mees!“. Plaadil on 13 lugu, mis võtavad kokku bändi tegevuse aastatel 2004 - 2013 ning albumilt leiabki nii vanemaid kui ka uuemaid palasid. Bändi juhtfiguuri Andrus Kasesalu sõnul on albumil enamasti tuttavate lugude hulgas siiski ka paar päris uut pala, näiteks plaadi nimilugu „Mida Sa Mögised, Mees!“.
Plaat on juba poodides müügil ning Boogie Company esitleb kauamängivat uue aasta alguses 17. jaanuaril Voose kultuurimajas.

Merlyn Uuskülal valmis koostöös Uku Suvistega romantiline ballaad

Merlyn Uusküla uuest loost '“Täna võin jääda“ valmis jõulude ja aastalõpu hakul romantiline ballaad, kus klaverit mängib taustaks laulja ja pianist Uku Suviste.
Merlyni sõnul on see tema esimene lugu, millel tuleb ametlikult välja eraldi ballaadi versioon. Ta lisab, et loo originaalversioon ilmub koos videoga alles järgmisel aastal. Laulja usub, et jõuluaega ja aasta lõppu sobib selline mõtlik ja rahulik lugu väga mõnusasti ning Uku Suviste klaver annab loole just selle õige meeleolu. Merylin Uusküla saadab jõulutervitused selle kauni ballaadiga kõigile pühade ootuses eestlastele. (www.ohtuleht.ee)

Mait Maltis esitab Eesti Laulul poja kirjutatud lugu

Jakko Maltise kirjutatud lugu „Elu“ pääses Eesti laulu poolfinalistide hulka. Lugu hakkab Eesti Laulul esitama Jakko isa Mait Maltis. Jakko ütleb, et ei kujutanud alguses seda pala Eesti Laulul üldse ette. Kuna aga sõbrad ja lähedased laulu kiitsid, otsustas ta selle konkurssile saata.
Mehe sõnul sobib lugu isale hästi, kuna Mait Maltis on väärikas eas ning pala nimega „Elu“ on Jakko arvates talle igati kohane.
Jakko Maltis on Eesti Laulule aastate jooksul lugusid varemgi saatnud.

Maiken astub üle mitme aasta taas rahva ette

Üle mitme aasta taas rahva ette astuv Maiken ehk WAF kooli lauluõpetaja Kadri Koppel on lauljate koolitamisega tegelenud väga kaua, ometi tunneb ta Eesti Laulu eel end veidi närviliselt ja usub eelise olevat pigem neil, kes igapäevaselt lavalaudu tallavad.
Maikeni enda sõnul tingis otsuse konkursil osaleda just konkreetne lugu, millel nimeks „Siin või sealpool maad“.
Tema sõnul kiitsid laulu mõned tuttavad, kellele ta seda kuulata andis, aga tegelikult ei olnud selle kirjutamine kuidagi seotud Eesti Lauluga — Maikeni sõnul sündis kõigepealt lugu ja siis alles tuli mõte seda teistelegi näidata.
"Siin või sealpool maad" ongi väga värske katsetus ja nii-öelda sahtlisse pole see lugu kunagi jõudnudki, kuna sai valmis vaid veidi enam kui kuu aega tagasi. Maikenile on lugu ka seetõttu oluline, et muuhulgas on see tema jaoks esimene laul, mille sõnad on temai enda kirjutatud. (menu.err.ee)

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket