Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 1
30.12.2013
Nimmerschmidti plaat ilmub jaanuari alguses

Ansambli Nimmerschmidt lugu nimega „Sandra“ on valitud Eesti laulu 20 poolfinalisti hulka. Bändiliikme Fredy Schmidti sõnul rõõmustab bänd eelvooru pääsemise üle. Schmidt lisab, et Eesti Laul on hea võimalus oma kuulaskonda avardada ning oma loomingut laiemale avalikkusele tutvustada.
Fredy ütles raadiole Elmar, et on kuulanud ka teiste võistluses osalejate lugusid ning konkurents on sel aastal tugev. Lemmikutena tõi ta välja Kõrsikute ja Nioni võistluslood.
Nimmerchmidt kogus Hooandja.ee abil plaadi toetuseks raha ning nende projekt lõppes detsembri keskpaigas edukalt. Plaat ilmub juba jaanuari alguses ning samal ajal toimuvad ka plaadiesitluskontserdid. Rohkem infot Nimmerschmidti tegemiste kohta: www.facebook.com/nimmerschmidt

Urban Symphony on puhkusel

2009. aastal Urban Symphonyga Eurovisiooni lauluvõistluselt Eestile kuuenda koha toonud Sandra Nurmsalu tõdes, et ansambel on praegu puhkusel ja ka lähitulevikus jääb ootele.
Sandra Nurmsalu rääkis Õhtulehele, et puhkus on põhjustatud sellest, et bändi saab teha ainult täiel määral sellele pühendudes. Muude tegemiste alla on kolmel bändiliikmel lisandunud ka laste kasvatamine, seega näitab elu, kas Urban Symphony naaseb, kuid võimalus üllatada mõne projektipõhise koostööga jääb ikka.
Eesti Laulul lööb Nurmsalu ka sel korral kaasa, kuid mitte sellepärast, et ta kibeleks tagasi Eurovisioonile.
Tema eesmärk on eelkõige esindada iseennast sooloartistina, sest Eesti Laul on Sandra sõnul sisuliselt ainus konkurss Eestis, mis on uuele muusikale hüppelauaks. (www.ohtuleht.ee)

Kerli Kõivu kirjutatud laul vallutab Suurbritannia singliedetabeleid

Kerli Kõivu kirjutatud laul "Skyscraper" tõusis Suurbritannias jõulude singliedetabeli esimeseks.
Laulu esitab Sam Bailey ning see on uus salvestus kaks aastat tagasi Kerli, Toby Gadi ja Lindy Robbinsi kirjutatud loost.
2011. aastal pakkus Gad lugu Ameerika popstaarile Demi Lovatole, kes jõudis looga samal aastal Billboardi edetabeli kümnendale kohale. Sel aastal tegi "Skyscraperist" coveri Briti "X Factori" võitja Sam Bailey. Tänaseks on lugu müüdud üle 149 000 koopia.
Jõulumüügi edetabeli tipp on Suurbritannia pop-artistide hulgas üks enimihaldatud saavutusi. (menu.err.ee)

Eesti Muusikaauhinnad 2014 galat juhivad Birgit Õigemeel ja Jalmar Vabarna

30. jaanuaril Nokia Kontserdimajas toimuvat eesti muusika suurimat auhinnatseremooniat juhivad Birgit Õigemeel ja Jalmar Vabarna.
Õhtujuhtide rolli valitud Birgit Õigemeel ja Jalmar Vabarna on mõlemad võitnud Eesti Muusikaauhindade trofeesid mitmel korral.
Hiljuti oma uue albumi avaldanud Birgit Õigemeel ütles, et väljakutse on huvitav. Tema sõnul puudub tal nii suure saate juhtimise kogemus, seega ootab ta uut väljakutset põnevusega.
Jalmar Vabarna jaoks on see ühe värske suure soovi täitumine. Ta ütleb, et mõtles just mõned kuud tagasi, et tahaks ennast proovile panna telesaate juhtimises. Jalmari sõnul on vaimustav, et soov täitub nii kiiresti ja just sellel alal, mida mees armastab.
Eesti Muusikaauhinnad 2014 suure žürii esimene hääletusvoor algab 31. detsembril. Pingereast selguvad nominendid ning nendest omakorda võitjad.
Praeguseks on Eesti Muusikaauhindadele kinnitatud Lenna, HU?, Facelift Deer ja Birgit Õigemeele eri-showd. Esinejaid tuleb aga kindlasti juurde. (menu.err.ee)

Koit Toome on lavanärvist üle saanud

Laulja Koit Toome sõnul maadles ta varem nõrga lavanärviga, kuid nüüd paneb teda vahel muretsema vaid uus kava.
Koidu sõnul ei mäleta ta laulu "Mere lapsed" Eurovisioonil esitamisest sekunditki. Ta ütleb, et närv oli nii suur ning tal pole lavalt mitte ühtegi mälestust.
Ka Linnahallis muusikalil "Vampiiride tants" ootas Koitu saalis 4500 inimest ning ta laulis etenduse orkestri saatel lahti, kuid ei mäleta sellest midagi.
Praegu Koit enam väikeste asjade pärast esinemiste eel ei muretse, tal on treenitud lavanärv ja tiim, millele võib alati kindel olla. (menu.err.ee)

Lauri Pihlap sai lauluga “Lootus” Eesti Laulule

Lauri Pihlapi laul nimega “Lootus” on Eesti Laulu 20 poolfinalisti hulgas. “Lootus” on Lauri Pihlapi enda kirjutatud pala, mis pole kirjutanud spetsiaalselt konkurssi tarbeks, vaid see valmis tegelikult juba aasta aega tagasi. Kuna mees on viimaste aastate jooksul teinud tööd selle kallal, et valmis saada oma teise stuudioalbumi materjal, siis on ka “Lootus” üks neist paladest, mis on sellele albumile mõeldes sündinud. Produktsiooni mõttes vormistas Lauri loo ära vaid mõned nädalad tagasi koos oma sõbra ja bändikaaslase Semy Morguniga. Lauljal on väga hea meel, et pala konkurssile pääses. Tema sõnul laabus loo tegemine väga valutult ja kiirelt.
Lauri sõnul peaksid kuulajad laulu lihtsalt endast läbi laskma. “Lootus on ja jääb” on lause, mida tekstist tema arvates esile tõsta. Mees lisab, et tegemist on hea ja lihtsa looga, mille sõnum peaks kõigile inimestele kohale jõudma.
Plaat, mis Lauri Pihlapil uuel aastal ilmuma peaks, pidi algselt olema eestikeelne. Nüüd on aga materjali nii palju kogunenud, et album tuleb mahukas ning lugusid jagub sinna võrdselt nii ingliskeelseid kui eestikeelseid.

Vene väljaanne kiitis Tõnis Mägi esinemist

Moskvas juba 9. korda toimunud festivalil "Retro FMi legendid" esinenud Tõnis Mägi lõi sealse publiku sedavõrd pahviks, et populaarne väljanne Komsomolskaja Pravda kirjutas lausa, et Mägi, kes esitas kontserdil 4 lugu, oli terve õhtu jooksul säravaim täht.
Väljaanne kirjutas, et Tõnis Mägi laulis enesekindlalt, võimsalt ja pani kõigile artistidele pika puuga ära. Kiituse pälvis Mägi ka seetõttu, et oli ainus, kes võttis lavale bändi kaasa ega kasutanud fonogrammi, vaid laulis otse. Väga meeldis vene publikule ka see, et eestlase repertuaari kuulus ka venekeelseid lugusid.
Komsomolskaja Pravda kirjutab veel, et Tõnis Mägi mitteametlik hüüdnimi on Nõukogude estraadilegend ning et vaatamata pikale esinemispausile on tal Vene pealinnas palju fänne alles, kuna igale laulule järgnes tormiline aplodeerimislaine. (www.delfi.ee)

Rakveres toimus nädalavahetusel rockfestival Green Christmas

Traditsiooniliselt aasta lõpus toimuv festival Green Christmas leidis aset Rakvere Teatrimäel. Esinejatenimistut ehtisid vanameistrid Metro Luminal ja J.M.K.E. Lisaks astusid festivalil üles Mikk Tammepõld, Rasmus Rändvee & Facelift Deer, Who Framed Roger Moore?, Revolver, Driven, The Boondocks, Arles Kangus & Udu.

Festivali juhil Märt Trumanil on eriti hea meel selle üle, et festivalil astus üles Eesti oludes kultusbänd Metro Luminal. Trumani sõnul valiti festivalile esinema bändid, kes sel aastal millegi erilisega silma on paistnud.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket