Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 3
13.01.2014
Laulja ja laulukirjutaja Renate Saluste tuli välja uue muusikapalaga "Teekond hingeni"

Loo autor on Renate ise ning taustajõuna astuvad üles Karen Pulver, Dmitri Kurilov ja Kalmer Neidla.
„Teekond hingeni“ sündis tegelikult juba 2013. aasta juulis, Renate sõnul läks tal loo kirjutamise peale kõigest 10 minutit. Ta lisas, et mõni päev lihtsalt on selline, et kõik kukub kiiresti ja hästi välja.
Renate viis loo Tre stuudiosse, kus sellega tegeles edasi produtsent Lenny LaVida.
Laul räägib kaudselt armastusest, kuid põhisõnum on see, et tuleks leida teekond hingeni, et teha elus õigeid otsuseid.
Renate on muusikaga tegelenud 2010. aastast, sel aastal tuli ta välja plaadiga, mis kannab nime "Teispoolsusest". Esinemas saab lauljatari näha 31. jaanuaril Põlvas klubis Life.

Kerli avaldas uue laulu

Ameerikas elav lauljanna Kerli Kõiv tuli välja uue looga "Stardust", mis on valminud koostöös USA laulukirjutaja Tydiga.
Möödunud aasta lõpus teatas Kerli, et on alustanud koostööd uue plaadifirmaga Ultra Music, kellega ta naaseb oma tumedate juurte juurde. Lauljatar lubas, et 2014. aasta alguses jõuavad avalikkuseni ka tema uued lood, millest ühe üllitas ta jõulude ajal soovides oma fännidele häid pühi. (menu.err.ee)

Leslie Da Bassi uues videos löövad kaasa Andrus Vaarik ja Merle Palmiste

Leslie Da Bass avaldas uue singli pealkirjaga “War In My Head”, mis on kolmas singel artisti sügisel ilmunud albumilt “Times New Roman”. Lugu inspireeris autorit ennast ja suurt seltskonda filmiinimesi jäädvustama pala ka liikuvasse pilti, mille tulemusena sai äsja valmis ka video.
Leslie Da Bassi sõnul mõtleb ta alati pildis ja kõiki ta lugusid saadab peas video. Ta ütleb, et enamus lugusid saabki tegelikult alguse mingist visuaalsest nägemusest. Need nägemused kipuvad olema suured ja nende lavastamiseks ei ole tihti vahendeid, seetõttu jätab ta need lihtsalt tegemata, et pärast ei peaks piinlikkust tundma. “War in my Head” sai sai tehtud koos Universali abiga ja Da Bassil on hea meel, et sai ühe visiooni laiema publiku ette tuua.
“War In My Head” lugu ja ka video otsivad paralleele sõnasõja ja päris sõja vahel.
Kokku osales video valmimisel üle 40 inimese. Teiste hulgas teevad videos kaasa ka Leslie suured lemmikud näitlejad Andrus Vaarik ja Merle Palmiste.
Times New Roman ilmus nii CD kui vinüüli kujul ja on leidnud endale paadunud fännide kõrval ka palju uusi kuulajaid ning asetus ka kõrgetele kohtadele aastalõpu muusikatabelites. (menu.err.ee)

Kihnu Virve põrutab Kukerpillidega viimasele kontserttuurile

Märtsis võtavad Järsumäe Virve pereansambel ja Kukerpillid ette kontserttuuri "Kihnu neiu", mis on välja kuulutatud Virve viimase tuurina.
Maalehe vahendusel kinnitab laulik Virve Köster, et asjaga on tõsi taga – tõepoolest tuleb viimane sarnane suur tuur.
Virve sõnul Kukerpillidega alustati, nendega ka lõpetatakse, kuid lisas, et see ei tähenda veel lõpparvet laulmisega - oma pereansambliga käiakse ikka esinemas, kui kuulata soovijaid on, kuid suurt tuuri tema sõnul enam ette ei võeta.
Kokku kuus kontserti jõuavad kuulajateni märtsi lõpus Viljandis, Tartus, Põlvas, Pärnus, Jõhvis ja Tallinnas. (maaleht.delfi.ee)

Semy alustas soolokarjääri

Soul Militiast tuntud laulja ja tantsija Semy, kodanikunimega Sergei Morgun on ette võtnud soolokarjääri tee ning valmis saanud oma esimese singli.
Lugu kannab nime "Siia jõudsin" ja artist ise iseloomustab seda kui jõulise ja positiivse sõnumiga lugu, mille kaasakiskuv refrään ja rütm ei jäta modernse muusika austajaid külmaks. Loo meloodia ja sõnade autoriks on Semy sõber ja bändikaaslane Lauri Pihlap, produktsiooni kallal töötas Semy koos Lauriga.
Sooloartistina tuli Semy rahva ette sel suvel, kui ta osales kontsertetenduses "Thriller – tribute to Michael Jackson". Soul Militiaga on Semy välja andnud kaks stuudioalbumit ning 2001. aastal käis ta Bentoni ja Padari taustatantsijana ka Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Selgus Elmari aastalaul

Eelmisel nädalal selgus Elmari Aastalaul 2013.Võidulaul valiti nende lugude seast, mis aasta jooksul teistest pikemalt Elmari edetabeli esikohal vastu pidasid.
Seekord oli neid laule kaheksa ja võitjaks osutus laul, millega Birgit Õigemeel ka Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindas – Mihkel Mattiseni ja Silvia Soro kirjutatud pala pealkirjaga “Et uus saaks alguse”.
Teise koha saavutas lõppeval aastal võimsa taastulemise teinud Marju Länik lauluga “On 1 meil hing” ning kolmandale kohale jõudis Grete Paia esitatud laul “San Sebastiano”.
Birgit oli võidu üle väga rõõmus ja üllatunud. Ta rääkis raadio Elmar kuulajatele sellest, kuidas laul temani jõudis ja et seda lugu on ta jõudnud laulda juba sadu ja sadu kordi. Samuti rääkis Birgit, et tema enda jaoks on lõppenud aastal Eesti artistidest suuremaid muusikaelamusi pakkunud Ott Lepland, Vallatud Vestid, Põhja-Tallinn ning Koit Toome. Birgiti sõnul meeldib talle kodumaine muusika väga ja ta kuulab seda oluliselt rohkem kui välismaa hitte.

Sibyl Vane esineb jaanuaris Soomes ja Inglismaal

Sibyl Vane alustas oma kontsertaastat Soomes, kus anti möödunud nädalal kaks kontserti põhjanaabrite värske eduka kollektiiviga The Lips.
21. jaanuaril astub Sibyl Vane üles Londonis legendaarsel Upper Streetil asuvas Buffalo Baris koos Inglismaa kohaliku bändiga Stags.
Bändi laulva kitarristi Helena Randlahe sõnul on neil hea meel, et Sibyl Vane’i muusika Eestist väljaspool jätkuvalt huvi pakub. Tema sõnul on välisesinemised ja võimalused oma loomingut piiri taga tutvustada kahtlemata bändi jaoks olulised. Selles plaanis oli esinemispakkumine Londonis, Euroopa muusika mekas, Sibyl Vane`i jaoks väga oluline väljakutse. Randlaht lisas, et kevadel plaanitakse üle pika aja kontsertidega ka Eesti kuulajaid rõõmustada.
Sibyl Vane sai Eestis laiema avalikkuse ees tuntuks peale Noortebänd 2011 võitu oma singliga "What’s My Name". Bänd avaldas 2012. aasta sügisel koostöös Läti plaadifirmaga I Love You Records kauamängiva "Love, Holy Water and TV", mis ilmus kõigis kolmes Balti riigis ja rahvusvahelistes veebimuusika kanalites. Album pälvis positiivset vastukaja muusikakriitikutelt nii kodumaal kui ka kaugemal, andes sellega tõuke bändi tegemistele väljapool Eestit. (menu.err.ee)

Grete Paia avaldas uue singli „Armageddon“

Ilmunud on Grete Paia uue singli “Armageddon” ametlik YouTube versioon. "Armageddoni" esmaesitlus toimus juba 27. detsembril Eesti Spordiaasta Tähed 2013 galal ning eelmise aasta lõpus ilmus lugu digitaalselt EP formaadis.
Raadiojaamadesse jõuab lugu käesoleva nädala alguses.
Kui tavapäraselt toimuvad singlite esmaesitlused peamiselt raadiojaamades, siis hetkel on maailmas tõusvaks trendiks, et raadiojaamadele saadetakse lood alles siis, kui nad on teistes kanalites juba saanud positiivse vastuvõtu osaliseks.
"Armageddon" on Grete Paia järjekorras kolmas singel, mis on ilmunud koostöös muusikaagentuuriga Moonwalk. 2013. aastal ilmusid eelmised kaks singlit: "Päästke noored hinged" ja "San Sebastiano", millest on nüüdseks juba saanud tõelised suurhitid ja aasta jooksul on nad kogunud YouTube keskkonnas kokku 2 miljonit vaatamist. (www.delfi.ee)


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap