Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 4
20.01.2014
Toomas Kolk avaldas laulu "I Slept With My Dream"

Laulja Toomas Kolk, kes viimasest superstaarisaate hooajast tuule tiibadesse sai, on valmis saanud uue looga, millel nimeks "I Slept With My Dream".
Lugu sai alguse sellest, et Toomast hakkas kummitama viisijupp, mida ta pidevalt ümises. Kui sõbrad ja tuttavad hakkasid samuti viisi omaette ümisema, sai laulja aru, et lugu tuleks ära salvestada.
Nii viisi kui sõnad on kirjutanud Toomas Kolk, loos teeb kaasa ka Dagmar Oja ning arranžeeringuga on appi tulnud Ivar Must.
Ingliskeelne lugu on sündinud sellest, et Toomas on öise eluviisiga inimene, kes armastab kõike, mis öös toredat on, näiteks häid ideid ja mõnusaid inspiratsioonilaineid.

Norman Salumäe pääses Eesti Laulule kahe looga

Norman Salumäe, kes hetkel viibib Saksamaal, pääses Eesti Laulule koguni kahe palaga. Poolfinaali said laul nimega “Kus on EXIT” August Hundiga ja soololugu “Search”. Normani jaoks oli kahe looga konkursile pääsemine väga suur üllatus. Ta ütles raadiole Elmar, et ei eelista üht lugu teisele, sest mõlemad laulud on justkui tema enda lapsukesed.
“Kus on EXIT” on August Hundi ühislooming ning nagu pealkirigi viitab, otsib see lugu väljapääsu. Laul räägib sellest, kuidas igapäevarutiinist vabaneda. Norman Salumäe sõnul temal endal igapäevarutiini ei eksisteerigi.
Normani lemmiklugu, mis on Eestit kunagi Eurovisioonil esindanud, on Vaiko Epliku "Eighties Coming Back".

Jäääär tähistab sünnipäeva

Nädalavahetusel tähistas ansambel Jäääär kontserdiga Rock Cafes oma 23. sünnipäeva. Jäääär on rõõmustanud oma kuulajaid nii suvetuuridel kui ka jõuluajal. Täpseks sünnikuupäevaks loevad Jääääre liikmed 21. jaanuari, kui 23 tagasi salvestati kaks lugu ning saadeti nad kohe ka raadiosse.
Tähtsa päeva puhul palus Jäääär erikülaliseks ansambli Sõpruse Puiestee, kes esitas kontserdil uut loomingut ning kontserdiks sõitis Barcelonast kohale ka Sõpruse Puiestee ridadesse kuuluv endine Agent M-i lauljatar Merili Varik.

Eesti Laulu lastebändi konkursi kolm parimat on leitud

Eesti Laulu konkursil on suur rõõm teatada, et tänastele poolfinalistidele on kindlasti oodata järelkasvu. Põnevaid talente ja uusi muusikalisi üllatajaid leidub ka noorte muusikute hulgas. Lastebändide konkursile laekus üle Eesti kümmekond bändi, muusikavalikus oli väga erinevaid žanre.
Eesti Laul 2014 produtsendi Heidy Purga sõnul ei olnud konkursi väljakuulutamise hetkel kindlat teadmist, kas nii väikest konkurssi üldse märgatakse.

Heidy Purga sõnul on korraldajad tänulikud kõigile, kes osalesid ja oma muusikalistest tegemistest märku andsid.
Konkursi idee sai alguse juhuslikult sotsiaalmeedias ringlenud Youtube'i lastebändi klipist. Klipp inspireeris korraldajaid ja mõisteti, et Eesti Laul võiks olla üheks heaks platvormiks, mis tõstab esile bänditegemise väärtust laste seas. Nendest sirguvad meie tulevased lavade vallutajad nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil. Lõpliku valiku tegemisel oli määrav, et tegemist oleks ansambliga ja et nende repertuaar haakuks konkursi Eesti Laul 2014 põhiolemusega.

Kolm säravat lastebändi astuvad 1.märtsil Eesti Laul 2014 finaalsaates Nokia Kontserdimaja lavale. Valitud bändideks on: Põltsamaa Muusikakooli ansambel S&M’s, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ansambel Missulvigaon? ja Vanalinna Hariduskolleegiumi ansambel Rhythm of Aventure. (menu.err.ee)

Sinise uus video

Uue muusikavideo avaldas Berliinis elav Eesti artist Sinine aka Mauno Meesit. Lugu "All The Same" on pärit Sinise viimaselt Saksamaal ilmunud plaadilt "Dreams Come True". Albumi varasemad singlid koos Sandra Nurmsalu ja Liina Rätsepaga ning seriaali "Romet ja Julia" tunnuslugu "I'm Dreaming" on leidnud palju kõlapinda ka kodumaal.

Video filmiti San Francisco tänavatel ja selle autoriteks on Rootsi režissöör Axel Johansson ja Eesti operaator Andreas Press. Peategelase rolli mängib Ameerika näitleja Jay Laurence.
Sinine töötab hetkel juba enda kolmanda albumi kallal. (www.delfi.ee)

Kaunimate Aastate Vennaskond laulab naistele armastusest

Juba seitsmendat kevadet rõõmustab Kaunimate Aastate Vennaskond kõiki oma
sõpru ja sõbrannasid naistepäeva- ja kevadkontserdiga.
Traditsiooniks kujunenud kontsertidel on lauldud naistest ja meestest, armastusest ja
kevadest, parimaid palu on valitud muusikalidest ja kaunimatest aastatest meie elus.
Sellekevadine kontsertetendus viib kuulajad kuuekümnendatesse. Nii nagu Kaunimate Aastate Vennaskonna liikmed on nüüd kuuekümnendaid käimas, on ka nende endi esimesed muusikalised mälestused ja esimesed mälestused üldse kuuekümnendatest.

Kaunimate Aastate Vennaskonnalikus seades hakkavad kõlama kuuekümnendad - nii rock`n`roll kui beat, "Halloo, Kosmos - halloo Maa" ja "Valentina", horoskoobis meenub korraks vaid su silmade sära rohelistel niitudel ja lõppenud ongi päevad.

"Kaunimad KUUEKÜMNENDAD Su elus" elustuvad 08. märtsist 04. maini üle Eesti koos Hannes Kaljujärve, Jüri Lumiste, Andres Dvinjaninovi, Toomas Lunge ja Indrek Kalda lugude ning lauludega kuuekümnendatest. (menu.err.ee)

Kati Laeva debüütsingel valmis koostöös Lauri Pihlapi ja Semy Morguniga

Seni veel üldsusele tundmatu, kuid andekas noor laulja ja laulukirjutaja, saarlanna Kati Laev kirjutas loo ühest tänapäeva olulisest teemast – lahkumisest. Lugu "Kui ei tuldagi tagasi” valmis koostöös Lauri Pihlapi ja Semy Morguniga.
Kati sõnul on kaotamine ja taas iseenda leidmine saanud tema lugude kirjutamise ajendiks. Tema debüütsingel "Kui ei tuldagi tagasi” on kirjutatud mõeldes kõigile neile, keda mingisugusel põhjusel meiega ei ole.
Kati Laeva sõnul on tänapäeva ühiskond loonud ideaalse tee lahkujatele - kui midagi ei tööta, ei vaevugi me seda elustama, vaid asume tihtipeale otsima uut ja paremat teed. Lahkuda tundub lihtsam ja uue alustamine kergem, kui anda kõigele hoopis uus võimalus.
"Kui ei tuldagi tagasi” sõnade autor on Kati Laev, muusika autorid on Kati Laev, Lauri Pihlap, Semy Morgun. (www.delfi.ee)

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket