Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 5
27.01.2014
Brigita Murutar esitab Eesti Laulul meloodilise kantrilaulu

Brigita Murutar esitab Eesti Laulul lugu „Laule täis taevakaar“. Laulu autorid on Felix Kütt ja Rainer Michelson. Pala räägib sellest, kuidas üks noor tüdruk leiab läbi muusika tee unistustemaalima. Oma lugu "Laule täis taevakaar" iseloomustab Brigita kui väga positiivset laulu. Tema sõnul on kantristiil mõnus ja kodune.
Võistlusloo üks autoritest, Rainer Michelson, pöördus ise Brigita poole. Ta otsiski tüdrukut, kes oskaks laulda, aga sealjuures ei oleks tavalise välimuse ja olemisega.
Kati Murutarile meeldib, et tütar esitab laulu ehedalt, lihtsalt ja loomulikult. Meloodiline kantriviis jääb tema sõnul juba esimesel kuulamisel hästi meelde.

Tanja Mihhailova lugu „Amazing“ räägib unenägudest

Tanja Mihhailoval on käsil kiired ajad. Üheks oluliseks projektiks on osalemine Eesti Laulu võistlusel, kus laulja lubab sõud ja tantsu.
Võistluslugu kannab pealkirja „Amazing“. Tegemist on tantsulooga ning see on kirjutatud mõeldes Eurovisioonile, seega on laulu vorm ja tunnetus taotluslikult eurovisioonilikud. Loo sõnad on Tanja enda kirjutatud ning need räägivad unenägudest, kuigi otseselt seda laulus välja ei öelda. Tanja sõnul on tal unenägudega eriline suhe, sellest ka laulu selline temaatika. Eesti Laulul lubab Tanja endast parima anda ja teha laval erilise numbri.

Ansambel The Sun avaldas loo pealkirjaga “Päevast päeva”

The Sun avaldas värske loo pealkirjaga „Päevast päeva“. Tegemist on lõpuni positiivse looga, seda nii meloodia kui ka sõnade poolest. Tanel Padar ütleb, et ehk on sõnades ka jupike tema elu ning lisab, et asjad, mis südamest tulevad, on kõige olulisemad.

Lisaks värskele loole on lauljal ka rõõmusõnum kõikidele kontserdihuvilistele, sest veebruaris võtab Tanel koos bändikaaslase Tarvo Valmiga ette miniturnee mööda Eesti erinevaid paiku.

Kuna veebruar on sõbrakuu, otsustatigi nii uutele kui ka vanadele sõpradele külla minna. Tanel Padar, Tarvo Valm ja nende kitarrid. Taneli sõnul ei ole oodata mingeid raskeid rokinoote vaid pigem intiimset ning sõbrakuusse sobivat rahulikku kontserti. (menu.err.ee)

Hollandis esinenud Winny Puhh sai ohtralt tööpakkumisi

Šokiansambel Winny Puhh naasis Hollandis toimunud festivalilt "Eurosonic" ning bändi kitarrist Ove Musting kiitis sealse publiku temperamenti.
Mustingu sõnul istusid bändiliikmed eestlastele kohaselt vaikselt nurgas, aga palju tuldi juurde, tehti intervjuusid ja taheti rääkida.

Uusi koostööpakkumisi tehti ansamblile tema sõnul ohtralt ning konkreetselt olevat tehtud ettepanek minna tuuritama Saksamaale ja Soome, kuid tõenäoliselt tallavad Puhhi-mehed lähitulevikus hoopis teisi radu.

Musting jäi bändi plaanide suhtes salapäraseks, öeldes, et vastupidiselt tüüpilisele noortebändile ei jaksa nemad kogu aeg aktiivselt tähelepanu otsida. Tema sõnul on bändil hetkel teised sihid silme eees.

Euroopa suurimal ja olulisimal värskele muusikale keskendunud festivalil Eurosonic astus Winny Puhhi kõrval üles ka Elephants from Neptune. Festival toimus 15.-18. jaanuarini. (www.õhtuleht.ee)

Ott Lepland ja Tõnis Mägi annavad koos kolm eksklusiivset kontserti

Ott Lepland ja Tõnis Mägi - kaks väga erinäolist, kuid siiski omavahel laval väga hästi kokkusobivat Eesti artisti ühendavad naistepäeva paiku oma kavad ning annavad kolmes Eesti linnas kontserte.
Esinemistel tulevad uute seadetega ettekandele mõlema loomingu juba tuntuimad palad ning samuti ka uut materjali.

Kontserti saadab lisaks Ott Leplandi saateansamblile Politsei- ja Piirivalveorkestri Big Band Siim Aimla juhatusel.

Kuigi Ott ja Tõnis on varasemalt isegi lava jaganud, siis sellises mahus pole esinejad kunagi koostööd teinud, mistõttu on ootusärevus suur. Ott Leplandi sõnul on ta Tõnis Mägi loomingu tõeline austaja juba varajasest lapsepõlvest saati.

Tõnis Mägi lisas, et Ott on kindlasti praeguse muusikalise põlvkonna üks eredamaid esindajaid.
"Pool tundi veel" kontserdid toimuvad märtsis Nokia Kontserdimajas, Pärnu Kontserdimajas Vanemuise Kontserdimajas. (menu.err.ee)

Smokie esineb suvel Põlvas

Rokkmuusika legend, üle 30 aasta edukalt maailma lavadel figureerinud Smokie, esineb taas Eestis, seekord 18. juulil Põlvas Intsikurmu laululaval. Oma esimese kontserdi Eestis andis Smokie 1991.aastal. Hiljem on nad Eestit külastanud korduvalt, viimati anti väga menukas kontsert läinud aastal Lohusalu sadamas.
Aarne Valmis ütleb, et möödunud aastal lahkuti peale edukat kontserti kindla veendumusega, et Smokie tuleb peagi Eestisse tagasi. Ja seekord siis Lõuna-Eestisse, Põlvasse.
Smokie tõus tippu sai hoo sisse 1975. aastal lugudega If You Think You Know How To Love Me ja I’ll Meet You At Midnight. Sellele järgnesid peagi teised suurhitid nagu Living Next Door To Alice ja Mexican Girl. Ülisuure hitivaramuga bänd on endiselt Euroopa üks nõutumaid rokkartiste ning jagab positiivset laengut mitmetele generatsioonidele.
Smokie kontsert toimub 18. juulil algusega kell 21:00 Põlva Intsikurmu laululaval.
Piletid müügil Piletilevis. (www.delfi.ee )

Traffic astub Eesti Laulul üles looga „Für Elise“

2011. aastal "Eesti laulu" finaalis looga "I Wanna Meet Bob Dylan" kuulsust kogunud Outloudzi solist Stig Rästa on viimasel ajal keskendunud tööle ansambliga Traffic, kus ta mängib kitarri ja laulab tausta ning pürgib nüüd ka Eurovisionile, võisteldes "Eesti laulul" sel korral looga "Für Elise".
Rästa ei oska ennustada, kuidas sellel lool "Eesti laulul" läheb, aga on kindel, et "Für Elise" võidab kuulajaid ja see on bändi jaoks kõige tähtsam. Kui "Für Elise" peaks jõudma Eurovisioni lõppvõistlusele, siis usub mees, et see laul kuulajaid külmaks ei jäta."
Stig Rästa lisab, et Silver Laasi ja Fred Kriegeriga istuti tunde stuudios ja kirjutati koos laulusõnad. Muusiku meelest on need viimase aja parimad sõnad, mida kolmekesi koos tehtud. (www.delfi.ee)
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket