Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 6
03.02.2014
Rasmus Rändvee ja Facelift Deer loorberitele puhkama ei jää

Neljapäeval toimunud Eesti Muusikaauhindade tseremoonial tuli Aasta Debüütalbumi ja Aasta Rockalbumi kategooriates võitjaks Rasmus Rändvee ansambel Facelift Deer.
Rasmus ütles raadiole Elmar, et võit oli talle ja tema bändikaaslastele ootamatu. Tema sõnul on võimas tunne kuulda sellisel üritusel oma bändi nime ning kõndida läbi saali auhinda vastu võtma. Ta lisas, et auhindade näol on on tegemist suure au ja tunnustusega bändi tehtud tööle.
Facelift Deer aga loorberitele puhkama ei jää, sest bändi järgmiseks eesmärgiks on vaadata Eestist väljapoole ning leida väljakutseid ning põnevaid esinemiskohti ka välisriikides.

Super Hot Cosmos Blues Bänd jätab lugude tõlgendamise kuulajatele

Raadios Elmar käisid külas Janno ja Mati ansamblist Super Hot Cosmos Blues Band, mis astub üles Eesti Laulu poolfinaalis. Ansambel on suhteliselt värske – esimest korda sattusid Janno ja Mati koos pilli mängima möödunud suvel, sealt hakkasid asjad liikuma ning juba satutigi esimese looga stuudiosse.
Eesti Laulul võistleva loo pealkirjaks on „Maybe-Maybe“. Ingliskeeles laulab bänd aga seetõttu, et teatud tüüpi muusika kõlabki nende arvates paremini just selle muusikastiili originaalkeeles.
Lugu kujunes saundiliselt selliseks stuudiotöö käigus ning räägib just sellest, mida kuulaja sealt kuulda tahab. Mehed on seda meelt, et jäägu kuulajale äratundmise momendid ja oma eluga sidumine, kuigi tunnistavad, et kindalsti on iga loo taga ka sõnade autori lugu ja emotsioon.
Eurovisiooni kohta ütlevad muusikud, et see on üks mastaapne ja väga tore ettevõtmine. Poolfinaali pääsemine oli Super Hot Cosmos Blues Bandi liikmete jaoks meeldiv üllatus ning ühe lemmikuna konkurentide seast toovad nemad välja Kõrsikud.

Vaiko Eplik on valmis saanud albumi „Nõgesed“

Vaiko Eplik on valmis saanud uue plaadi. Tegemist on Vaiko Epliku seitsmenda albumiga, millel pealkirjaks „Nõgesed“.
Muusik ütleb, et lugude tegemine on tema jaoks paratamatus ning oluline osa igapäevaelust, seega on loomulik, et ühel hetkel saabki valmis album.
Mees tõdeb ka, et ta on viimased 20 aastat lindistanud muusikat ühes samas väikses toas, kus ta kunagi klaverit harjutama hakkas ning lisab, et tema muusika on nagu suur osa Eesti kultuuristki kohaspetsiifiline.
Kuna Vaiko bändikaaslased on hetkel Eestist eemal, siis esitleb muusik plaati üksi akustiliselt, kuid materjali saab tõenäoliselt märtsis ka bändiga kuulda.

Metsatöll avaldab märtsis uue plaadi

7. märtsil ilmub Metsatöllu kuues stuudioalbum „Karjajuht“. Plaadil on 12 lugu, millest raadiotes on juba kõlanud "Lööme mesti".
Albumil „Karjajuht” on Metsatöll lähenenud uudselt kogu oma senistele settinud ideedele ning arusaamadele folk-metalist. Viimaste stuudioalbumite lugude keskmised tempod ning pikaldane eepika on jäänud möödanikku, uued lood on energilised, meloodilised ning kaasakiskuvad. Loomulikult on kaasatud kogu Metsatöllu ainulaadne rahvapillipark – kanneldest torupillideni.
Raadiotesse on jõudnud teine singel tulevaselt albumilt - lugu ”Tõrrede kõhtudes”, mis räägib läbi huumoriprisma eestlastele ühe väga olulise joogi valmistamisest.
Albumi produtseerisid Metsatöll ja Samuel Ruotsalainen. Lood võtsid üles ja mängisid kokku Keijo Koppel ja Marko Atso Tallinnas RoundSound Stuudios möödunud aasta septembris ja oktoobris. Plaat valmis koostöös rahvusvahelise kontserni Universal Music tütarfirmaga Spinefarm Records.
Plaadi esikaane kujunduse autor on traditsiooniliselt Jüri Arrak. Kui viimase kahe albumi kujunduses on kasutatud kunstniku juba varem valminud loomingut, siis sel korral joonistas vanameister pildi “Karjajuht” ekstra bändile. (www.delfi.ee)

Mari üllitas uue kaasakiskuva singli

„Käed klaveril“ on artisti Mari (kodanikunimega Mariliis Jõgeva) uus singel. Laiemale publikule sai Mari tuttavaks eelkõige tänu oma 2010. aastal ilmunud singlile, mis on ühtlasi ka draamasarja „Pilvede all“ tunnuslugu. Mitmeks aastaks jäi avalikkuse ees esinemisse väike paus, kuhu mahtusid abiellumine ning tänavu kaheaastaseks saava pisipoja kasvatamine. Muusikaga tegelemist ei ole aga Eesti Kunstiakadeemias moestilistikat õppiv andekas noor laulja pooleli jätnud ning loodetavasti möödub uue singliga alanud aasta ka teiste uute laulude salvestamise märgi all. (www.delfi.ee)

Lauri Saatpalu valmistab uut kaverikogumikku

Laulja Lauri Saatpalu on kampa võtnud neli imehead muusikut, kellega koos plaanitakse välja anda uus kaverikogumik.
Album ähvardab Saatpalu sõnul tulla jazzuselt põnev ning kavereid esitatakse ainult Eesti autorite loomingust. Plaadile tulevad lood, mis Saatpalule enda sõnul enim meeldivad.
Kuulda saab lisaks heale Eesti muusikale ka väga häid Eesti muusikuid. Peale Saatpalu löövad kaasa Tanel Ruben, Raivo Tafenau, Marti Tärn ja Paul Daniel.
Selgitades, kuidas selline punt kokku sai, ütleb Saatpalu, et tema sooviks oli asja Raivo Tafenauga teha, kes valis ka ülejäänud bändi.
Laulja kinnitab, et mingeid toetusi nad plaadi jaoks kuskilt saanud pole ning teevad kogu asja oma raha eest.
Albumi pealkirjaks saab "Isa tuli koju“ ning laulude seaded on teinud Paul Daniel. Muuhulgas hakkavad albumil kõlama laulud „Käime katuseid mööda“, „Varielu“, „Lumevärv“ ja „Isa tuli koju“.

Spotify populaarsus kasvab lausa mühinal

Muusikaturul on vanad trendid asendumas uutega ning muusika müük tuhiseb ülesmäge - küll aga võtab vana kooli plaatidelt nüüd teatepulga üle hoopis digitaalne müük.
Muusika müüginumbrid näitavad juba kolmandat aastat järjest kasvutrendi ning üha jõulisemalt tungib turule internetikeskkond Spotify. Mõneski riigis on see hõivanud enda alla juba enamiku muusikamüügist.
Rootsi muusikamaastikul on Spotify haaranud end kätte lausa 70 protsenti müügist. See on hõlbus ja kiire võimalus saada endale just seda muusikat, mida kuulaja soovib.
Üldises digitaliseerumises kolib ka muusika üha enam internetti ning seetõttu kahanevad traditsiooniliste CD-plaatide müüginumbrid.
Tõenäoliselt ei saa aga Spotify liidri rolli kuigi kaua nautida, sest konkurendid kasvavad jõuliselt peale ja analoogset laiamahulist muusikateenust hakkavad ehk peagi pakkuma ka Google, Sony ja Microsoft. (menu.err.ee)

Möödunud neljapäeval jagati muusikaauhindu

Neljapäeva südaööl lõppenud Eesti Muusikaauhindade tseremoonial jagati kätte suurimad tunnustused Eesti muusikutele eelmise aasta eest. Žürii hindas rohkem kui ühes kategoorias võitjaks kolm artisti – Kõrsikud, Facelift Deer ja Leslie Da Bass, kes kõik viisid koju kaks trofeed.
Hinnatuima, Aasta Albumi tiitli võitis Lenna plaadi “Teine”eest. Galakontserdil esinesid Birgit Õigemeel ja Vallatud Vestid, Facelift Deer, Kerli, Kõrsikud, HU?, Lenna, Metsakutsu ja Grete Paia, Winny Puhh, Karl-Erik Taukar, Anne Veski.
Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt kokku kutsutud üle 150liikmelise muusikaga seotud eluvaldkondade esindajatest koosneva žürii valiku ees oli üle 170 muusikaalbumi, üle 100 muusikavideo ning silmapaistvamad lood, mis avaldati aastal 2013.
Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhi Rauno Haabmetsa sõnul oli 2013. aastal salvestatud muusika tase ühtlaselt kõrge ning auhinnad jagunesid paljude tegijate vahel. (menu.err.ee)


.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge