Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 7
10.02.2014
Marten Kuningas lubab suveks uut plaati

Laulja Marten Kuningas töötab praegu oma teise plaadi kallal, mille tahab välja anda hiljemalt suveks.
Marteni sõnul oli esimese plaadi väljaandmisprotsess kohati valulik ja ängistav, kuna laulud olid kogunenud üsna pika aja jooksul.
Uuele plaadile lubab Marten rohkem värsket kraami. Kui eelmise plaadi salvestas muusik suuremalt jaolt üksi oma elutoas, siis nüüd hangiti stuudio, seega on ka keskkond teine.
Selleks, et pildil püsida, soovitab Marten noortel muusikutel teha oma asja ja sellest avameelselt rääkida. Tema sõnul tuleb osata teha koostööd erinevate kanalite ja meediaga. (menu.err.ee)

Kitarritehnik kogub raha, et valmistada muusikakoolidele erilised pillid

Kitarritehnik Riho Sinisalu eestvedamisel kogutakse Hooandjas toetust, et kinkida Eesti muusikakoolidele neli käsitöökitarri.
Sinisalu soovib projekti kaudu toetada noori andekaid muusikuid ja anda neile võimalus mängida ja harjutada väga headel pillidel. Käsitööpillid ja pillid, mis on poes, on kaks täiesti eri maailma. Sinisalu sõnul pole neid võimalik võrrelda.
Riho Sinisalu soovib kinkida kaks Western tüüpi kitarri ja kaks klassikalist kitarri neljale koolile - Georg Otsa koolile, Viljandi Akadeemiale, Kuressaare ja Jõhvi muusikakoolile.
Valmistatud pillidega toimub ka kontsert, kus esinevad Eesti tuntuimad kitarristid.

Nimmerschmidt avaldas uue singli

Eesti Laulul looga "Sandra" üles astuv Nimmerschmidt avaldas uue singli "Palmisaarel".
Tegemist on viienda singliga jaanuaris ilmunud Nimmerschmidti debüütalbumilt "Kirgede Torm".
Lugu sündis 2013. aasta suvel, enne kui bändimehed Andero Nimmer ja Fredy Schmidt augustiks Saaremaale sõitsid.
Lindistusel mängib trumme Hans Kurvits ning loo valmimisel aitas kaasa Marvin Mitt. Loo miksis ja produtseeris Martin Kikas Tartus Ö Stuudios. (menu.err.ee)

Andre Maaker esitleb albumit "Minu laulu pidu“

Andre Maaker esitleb veebruaris albumit "Minu laulu pidu", millel kõlavad laulupidude laulud akustilisel kitarril.
Kava valik sai kokku nendest lugudest, mida laulupidudel esitatud ja mis kitarristile kõrva on hakanud. Nii on plaadile salvestatud laul "Sind surmani" (A.Kunileid/L.Koidula), mida kanti ette juba esimesel üldlaulupeol 1869. aastal Tartus, aga ka 2014. aasta laulupeo jaoks kirjutatud nimilugu "Puudutus" (T.Kõrvits/K.Ehin).

Laulud kõlavad kammerlikus seades akustilisele kitarrile. Kitarriseaded on Maakeri enda loodud, sidudes endis nii uut ja vana, selget kompositsiooni ja vaba improvisatsiooni, suursugust marssimist ja vaikset hõljumist. (menu.err.ee)

Driven avaldas videosingli „Kõik kaob käest“

Raadiole Elmar andis eelmisel nädalal intervjuu Rando Ojassoo ansamblist Driven, põhjusel, et bändil ilmus uus singel pealkirjaga „Kõik kaob käest“. Driveni alguseks loevad bändiliikmed 2011. aasta detsembrikuud, kui bändis, mida juba varemgi tehti, toimus suurem muutus ning anti välja esimene eestikeelne lugu.
Bändi kuuluvad Taavi Rull trummidel, Sten Kivistik basskitarril, Jaanus Saago ja Rando Ojassoo, kes mängivad kitarri ning laulavad ning räppvokaaliga panevad i-le täpi Mihkel Pent ja Erki Kopso.
Rando Ojassoo sõnul bändil publikut jätkub, ta ütleb, et ei tea, kas just nende pärast, kuid igal juhul on saalid alati täis olnud.
Bändil on traditsiooniks saanud kõik singlid koos videoga välja anda, nii sai ka lugu „Kõik kaob käest“ videopildi. Varasematest süngem lugu nõudis bändiliikmete arvates eelmiste hoogsate videotega võrreldes ka kunstilisemat pilti. Seetõttu andis Driven esimest korda kõik videot puudutavad otsused üle inimestele väljastpoolt bändi.

Maikeni laul sündis isiklikust valust...

Maiken tunnistas, et on Eesti Laulu eel põnevil, sest ei ole juba aastaid avalikkuse ees laulnud, hoolimata sellest, et on kogu oma elu just laulmist üle kõige armastanud. Võistlustulle astub lauljatar looga "Siin või sealpool maad".
Maiken tahab oma võistlusloo enda jaoks värskena hoida, seetõttu harjutab ta lugu mõõdukalt, et emotsionaalsus ära ei kaoks.
Tema sõnul on rõhk laulu sisul ja emotsioonil. Ta loodab, et see jõuab ka läbi teleekraani inimesteni ja puudutab neid. Laulu sõnad räägivad Maikeni sõnul enda eest ja ütlevad välja kõik, mis lauljal laulu kirjutamise ajal hingel oli.
Eurovisioonile pääsemine ei ole lauljatari jaoks eesmärk omaette, küll aga on üritus unistamist väärt, kinnitas Maiken, kes on lauluvõistlusel lausa kahel korral taustajõuna üles astunud.
Eesti Laulu konkursil hoiab Maiken pöialt heale muusikale - eeskätt oma sõpradele Laurile, Tanjale ja Normanile. Tema sõnul on aga häid lugusid loomulikult veel.
Maiken astub oma võistluslooga publiku ette juba 21. veebruaril.

Tartus esitleti Gunnar Grapsi elulooraamatut

8. veebruaril toimus Tartus klubis Rock & Roll vastilmunud elulooraamatu "Tühjad Pihud: Gunnar Grapsi Elu Ja Muusika" esitlus. Sündmust tähistati Grapsi sünnilinnas meeleoluka õhtuga live muusika ja ajalookillukestega eesti muusika ajaloost.

2013. aasta detsembris ilmavalgust näinud raamat on alates ilmumispäevast figureerinud eirnevate raamatupoodide müügiedetabelite tipus. On ka põhjust, kuna antud raamatut ootas muusikaringkond juba kaua ning nüüdseks on see tulemus reaalselt käega katsutav. Autorite Margo Vaino ja Jaak Urmeti poolt ühistööna valminud teos jutustab Grapsi teest muusikalainetesse ning võitlustest jäämaks seal ka ellu.

Õhtu jooksul rääkisid raamatust ning jagasid meenutusi Nevil Blumberg, Mait Paldra, Tajo Kadajas, Väino Land, Margo Vaino jt. Muusikaga astusid üles Magnetic Band, Paradoks ning Novellus.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap