Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 8
17.02.2014
Sinine pärjati San Francisco filmifestivalil parima muusikavideo tiitliga

Sinise muusikavideo "All The Same" tunnistati San Francisco Annual Epidemic Film Festivalil aasta parimaks muusikavideoks ja see tuli auhinnatseremoonial ettemängimisele legendaarses San Francisco Castro kinos täis-saalile.
Mitmepäevane Epidemic Film festival kätkeb endas loenguid ja töötubasid filmimaailma professionaalidelt ja festival kulmineerub igal aastal piduliku auhinnagalaga. Festivali korraldab mainekas San Francisco filmikool.
Fännide rõõmuks otsustas Sinine koos hea uudisega avalikkuse ette tuua ka loo instrumentaalversiooni koos videoga.
Mauno Meesiti sõnul on mõne laulu muusikal olemas teatud jõud ja võlu, mis töötab ka ilma vokaalita ning muusik usub, et see on üks nendest lugudest. (menu.err.ee)

USA rokijumalad bändist Kings Of Leon annavad Riias kontserdi

25. juunil esineb Riias, Mežapark vabaõhuareenil kolmekordne Grammy auhinna võitja, Ameerika rokkbänd Kings Of Leon. Kontsert leiab aset bändi möödunud nädalal alanud uue maailmaturnee "Mechanical Bull" raames ning saab olema ansambli ainsaks show'ks Baltikumis ja teistes lähiriikides.
Sel suvel plaanib Kings Of Leon Euroopas esineda ainult kaheksas riigis. Kontsert Läti pealinnas on ainsaks showks kogu regioonis — ei Soomes, Venemaal, Leedus ega Eestis bänd ei esine. Kings Of Leoni välikontsert Riias saab ühtlasi olema ka suurim välismaise artisti show Lätis alates aastast 2008, mil Skonto staadionil esines Metallica.
Kings of Leon loodi Nashville linnas eelmise sajandi lõpus ühe pere liikmete poolt — selle koosseisu kuuluvad kolm venda ning nende nõbu. Bänd saavutas esialgse edu teisel pool ookeani, Inglismaal, kus ansambli debüütalbum oli suur sensatsioon — mainekas ajakiri New Music Express märkis selle “üheks kümnendi paremaks debüütalbumiks”. Just Inglismaal mahtusid Kings Of Leoni singlid Top 40’sse ja kauamängivad edetabeli esiviisikusse. Oma kodumaal, USAs, saabus suurem edu “Only by the Night” (2008) albumi väljaandmise järel aastal 2008 ning ülemaailmsete hittidega “Use Somebody” ja “Sex On Fire”. Bändi uus, kuues stuudioplaat nimega “Mechanical Bull” nägi ilmavalgust eelmise aasta sügisel, album on jõudnud mitme riigi edetabelite tippu ning saanud ka Grammy nominatsiooni. (www.delfi.ee)

Vennaskond ja The Tuberkuloited tähistasid 20 aasta möödumist tähtsatest albumitest

Tänavu möödub 20 aastat kui The Tuberkuloitedil ilmus album "Klassiõhtu" ja Vennaskonnal "Vaenlane ei maga". Laupäeval tähistasid mõlemad bändid kontsertklubis Rock Cafe sünnipäevi uhke kontserdiga, kus kanti ette albumitel leiduvad lood.
The Tuberkuloitedi jaoks oli "Klassiõhtu" esimene kauamängiv üldse ja albumi tuntuimaiks hitiks kujunes "Raadio igavesti".
Vennaskonna "Vaenlane ei maga" oli järjekorras viies kauamängiv ja oli järjeks bändi läbi aegade edukaimale albumile "Usk. Lootus. Armastus."
Ühtlasi tähistas Vennaskond kontserdiga ka oma 550. esinemist. (menu.err.ee)

Elleri kooli muusikud teevad kummarduse Marju Kuudile

Tartu Elleri kooli rütmimuusika osakond teeb kummarduse legendaarsele lauljatarile Marju Kuudile ning toob kuulajateni hulga tema populaarsetest lauludest.
Noored Tartu talendid esitavad Marju Kuudi laule, mis pärinevad tema loomingulise tee erinevatest perioodidest ja joonistavad seejuures ilmeka pildi tema loomingulisest rikkusest.
Marju Kuudi omapärast inspireerituna astuvad teisipäeval, 25. veebruaril kell 20.00 Tartu Jazzklubis üles Elleri kooli rütmimuusika osakonna lauljad Ingrid Rabi, Liina Kuusik, Eliise Ustav, Jana Kütt, Anna-Lea Haamer, Kristel Denisov, Elina Hokkanen, Kristiina Päss ja Susanna Veldi koos erinevate instrumentaalsete koosseisudega.
Sissepääs on kõikidele huvilistele prii.
Marju Kuut on salvestanud üle poole tuhande laulu, millest kõik ei ole paraku säilinud. Tema populaarsemate palade hulka kuuluvad teiste hulgas "Raagus sõnad", "Kaks kuukiirt mu toas", "Armastuse lugu" ja "See pole see". (menu.err.ee)

Bonnie Tyler esineb suvel Lohusalu sadamas

8. augustil esineb Lohusalu sadamas rokkmuusika esileedi Bonnie Tyler. Kontserdil kõlavad Bonnie Tyler´i parimad laulud läbi aegade.
Bonnie Tyler esines esimest korda Eestis paarkümmend aastat tagasi. Tema esimene album ilmus aastal 1977 („The World Starts Tonight“). Läbilöögisingliks osutus sellelt plaadilt lugu „Lost in France“. 1978. aastal ilmus singel „It´s A Heartache“, mis tõusis edetabelite tippu lisaks Euroopale ka Ameerikas. Kaheksakümnendatel jätkus tema tõus tippu, ta alustas koostööd tuntud produtsendi Jim Steinmaniga. Selle koostöö tulemusel anti välja singlid „Total Eclipse Of The Heart“ ja „Holding Out For A Hero“. Bonnie Tyler´i viimane album „Rocks And Honey“, ilmus eelmise aasta mais.
Piletid kontserdile on müügil Piletilevis. (www.delfi.ee)

Sobe avaldas loo „Peegelpilt“

Ansamblil Sobe ilmus uus lugu „Peegelpilt“. Tööd laulu kallal alustati juba talvel. Sündis see ühest kitarrikäigust, mida hakati edasi arendama. Laulja ja loo autori Andre Heina sõnul andis tekstile tõuke üks unenägu, mis muusikut kummitama jäi, nii valmis hiljem unenäo põhjal tekst.
Andre Heina sõnul on võimalik, et kui uusi lugusid juurde tuleb, võib mõelda ka uuele plaadile.
Sobe väga palju viimasel ajal ei esine. Andre Heina jaoks on see bänd pigem oma ideede väljendamine. Muusik tegutseb igapäevaselt ansamblis nimega Dreamers.

Tenfold Rabbit põrutab Itaaliasse tuuritama

Ansambel Tenfold Rabbit naudib tähelepanu ja populaarsust ka väljaspool Eestit ning teeb hoolega ettevalmistusi, et minna Itaaliasse kontserttuurile.
Tenfold Rabbiti solist Andres Kõpper selgitas, et tuur on sisutihe ja kontserte täis. Esimene kontsert leiab aset 7. märtsil ning sellele järgneb 15-16 kontserti järjest iga päev. Muuhulgas esinetakse ka Roomas ja Torinos.
Kõpper lisas, et Itaaliasse viib bänd oma parimad palad ning ansambel loodab saada sooja vastuvõtu osaliseks.
Samuti on Tenfold Rabbitilt oodata peagi uut singlit pealkirjaga "Eyes Wide Shut".
Siiski ei ole bänd unustanud ka kodumaist publikut ja lubab ka siinseid fänne peagi uute lauludega rõõmustada. Tenfold Rabbiti suurem etteaste kodumaal toimub Tallinn Music Weeki üritusel märtsi lõpus.

Eesti sünnipäeva tähistame raadiopeoga Pärnus

Eesti Vabariigi aastapäev on 24. veebruaril ning pikk nädalavahetus algab juba reede õhtul. 21. veebruaril ootab raadio Elmar kuulajaid Pärnu klubis Strand. Suurele eesti muusika peole on seekord esinema kutsutud kuulajate suur lemmik ja ja legendaarne ansambel Tuberkuloited. The Tuberkuloited sündis 1991. aastal Sindis ja bändi visiitkaardiks on kindlasti nii „Lilleke rohus“ kui ka „Põhjamaa neid“, „Tinasõdur“ ning „Tantsin valssi“. Tubekad esitlevad meie raadiopeol kingitusena oma ahjusooja uut laulu pealkirjaga „Milleks käin tööl“!
Sünnipäevapeole kohaselt jagatakse külalistele kinke ning mängitakse ohtralt soovilaule. Õhtujuhiks on raadio Elmar eetrihääl Lauri Hermann, kes soovitab kuulajail tantsukingad jalga tõmmata, soeng pähe teha ja head eesti muusikat nautima tulla! Toimub ka Piletimäng raadioürituste veebikodus www.starmusic.ee. ning huvilised saavad liituda „Eesti Disko“ fännidega ka Facebookis.

Karl-Erik Taukar teeb tööd uute lugude kallal

Karl-Erik Taukar käis puhkamas ning teeb tööd uue loo kallal, mis peagi ka kuulajateni tuuakse. Lugu „Seitsme tuule poole“ oli Karl-Eriku esimene singel ning see sai laulja sõnul täpselt selline, nagu tema nägemuse kohaselt tema esimene laul olema pidigi. Ta lisab, et see pala pole ei teda ega tema bändikaaslasi veel ära tüüdanud.
Uus lugu, mille taustajõududesse kuuluvad lisaks Taukarile veel Fred Krieger ja Stig Rästa, tuleb laulja sõnul aga omanäolisem ja rohkem Karl-Eriku bändi nägu.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap