Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 9
25.02.2014
Ansambel Ultimaatum: hoia kodutare korsten suitsemas!

Ansambel Ultimaatum on teinud talve jooksul uusi lugusid, mis hetkel ootavad aega, mil need korralikult ära saaks salvestatud. Bänd plaanib välja anda veel mõned singlid ning kui ollakse rahvale juba tuttavad, siis korjatakse sahtlipõhjast paremad lood kokku, et need albumiks siduda.
Bänd esineb üsna palju kinnistel üritustel, kuid avalikult plaanitakse üles astuda suvel.

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel valmis ansamblil Ultimaatum uus singel „Siia jääme“. Noormeeste sõnul võiks laulu sisust rääkida tunde. Teema on valulik ja see laul on tänuavaldus neile inimestele, kes näevad Eestis kodu ja ilusat loodust, mis meie ümber on. See on üleskutse neile, kes täna oma palged läände on suunanud ja sügavaks kummarduseks neile eestlastele, kes raskuste kiuste on põlvest-põlve meie kodust kinni hoidnud. Laulu sõnum on ühtaegu ajatu ja aktuaalne: investeeri oma optimism ning potentsiaal Eestisse ja hoia kodutare korsten suitsemas!
Laulule on tehtud ka video, mis filmitud detsembrikuus.

Raadio Elmar stuudios esitasid Vallot Kaasik ja Tauno Tamm uut lugu ka akustilises võtmes. Lisaks Vallotile ja Taunole kuuluvad bändi ridadesse veel Mauno Tamm, Rauno Tamm ja Siim Otsa.

Liis Lemsalu andis kontserdi 2300 meetri kõrgusel

Liis Lemsalu andis kontserdi Prantsusmaal, 2300 meetri kõrgusel mägedes.
Lemsalu sõnul oli ta seal lisaks esinemisele ka puhkamas. Prantsusmaale esinema sattus Liis juba teist korda. Möödunud aastal läks Eesti lauljatari kontsert kohalikele nii hinge, et teda kutsuti sel aastal tagasi.

Mägedes kontserdi andmine ei olnud aga Liisi sõnul lihtne ülesanne, sest rõhuerinevus tekitas füüsilisi raskusi. Lõpuks harjus keha siiski ümbruskonnaga ja uue keskkonnaga ära.

Uus aasta on Liisile töökalt alanud. Äsja sai teda näha Eesti Laulu poolfinaalis žüriipingis ning praegu tegeleb ta aktiivselt uue singliga. (menu.err.ee)

Uno Loop: uutest muusikutest meeldivad mulle vähesed

Estraadilaulu elav legend Uno Loop tõdes, et pärast intensiivset artistielu on muutunud palju, kuigi aastakümnete pikkused õhtused kontserdid on jätnud oma jälje.

Laulja sõnul tunneb ta aeg-ajalt õhtuti lauas istudes ja teed juues, et ta peaks justkui kuhugi tormama. Loop usub, et sellist seisundit hakkavad vist põdema kõik, kes oma esinemispraktikat liiga pikaks venitavad.

Muusiku sõnul on ta publiku jaoks laval kadunud hing. Ta ütleb, et ei ole ju mõtet minna lavale, kui ise tunned, et parema meelega ei läheks ja pealegi on tulnud peale terve plejaad noori esinejaid. Loop lisab, et talle meeldivad uutest tulijatest vaid vähesed artistid. (menu.err.ee)

Eesti tippmuusikutest koosnev Ivo Lille Group esitleb mitmete kontsertidega oma debüütalbumit.

Ansambli repertuaar koosneb peamiselt Ivo Lille originaalloomingust. Kõlab jazzilik saksofonimuusika, mida spetsialistid on stiililiselt liigitanud fusioni, ambienti ja smooth jazzi kategooriasse.
Ansamblisse kuuluvad Andrus Lillepea trummidel, Henno Kelp bassil, Rain Rämmal klahvpillidel, Indrek Palu viiulil ja Ivo Lille saksofonidel.

Lisaks sopran- ja altsaksofonile, saab kuulda ja näha ka elektroonilist saksofoni (EWI). Plaadi esitluskontserdid toimuvad 13.03 Taff Clubis Tallinnas ja 15.04 Viljandi Jazziklubis.

Jazzkaar kutsub 25. sünnipäevale

Jazzifestival Jazzkaar kutsub aprillis oma 25. sünnipäevale.

18. – 27. aprillini saab suurel jazzipeol nautida maailma tippjazzi ja mitmeid erilisi, just juubeliks kavandatud kontserte. Sünnipäevaks valmib Ülo Kriguli uudisteos "Lend nr JK025"; galakontserdil "Noor Eesti jazz" esinevad parimaiks pärjatud noored jazzmuusikud; duo Eplik-Randalu esitleb uut kava ning oodata tasub põnevaid lastekontserte, teatab Jazzkaar.

Kinos Sõprus saab nautida mitmekesist muusikafilmide programmi. Jazz liigub aprillis ka linnaruumi, kus on üleval fotonäitused ja üllatavad pop-up kontserdid. Omapärane ja sisukas programm on Jazzkaarest teinud oodatuima jazzifestivali Baltikumis.

Jazzkaar toob Eestisse kaks maailma absoluutsesse tippu kuuluvat muusikut. Kitarrist Pat Metheny oma Unity Groupiga ja lauljatar Cassandra Wilson on kokku võitnud 22 Grammyt.
USA tippude kõrval esinevad Euroopa noored staarid – norra saksofonist Marius Neset, prantsuse laulja-kitarrist Nina Attal, Portico Quartet Londonist ja teised.
Maailmamuusika sõpru rõõmustavad karismaatiline Mali lauljatar Fatoumata Diawara, hispaanlannade nelik Las Migas, Kolumbia imemees harfil Edmar Castaneda.
Kolmandat aastat saab festivali koduks Merepaviljon Tallinna Sadama Vanasadamas. (menu.err.ee)

Hanna-Liina Võsa uus album kannab nime „Särav vaikus“

Äsja tuli välja Hanna-Liina Võsa album “Särav vaikus”, mis koondab möödunud kevadel esietendunud muusikalise monolavastuse “Viimane Monogaamlane” lummavad meloodiad.
Plaadil kõlavate lugude tekstide autor on Kristiina Ehin, muusika loojateks lauljatar ja näitlejanna Hanna-Liina Võsa ning pianist ja helilooja Kristjan Randalu. Mõlemale oli see esimene kogemus kirjutada muusikat teatrilavastusele. Just Ehini sõnamänguline kujundirohke tekst 2011. aastal ilmunud kogumikust “Viimane Monogaamlane” inspireeris muusika autoreid.

Muusika on kirjutatud soolohäälele, klaverile ja keelpillikvartetile. Ainsa näitlejana oli möödunud aasta maikuus Kumu auditooriumi laval Võsa, klaveril osales Randalu ning keelpillidel kvartett Prezioso. Võsa sõnul on albumi olulisemateks märksõnadeks armastus, loodus, elu, muinasjutt ja vaikus.
Nime „Särav vaikus“ sai plaat ühe Kristiina Ehini luuletuse järgi. Hanna-Liinani tuleb tema sõnul särav vaikus kusagil mere ääres või metsas. See on vaikus, mis ei kriibi kõrva, vaid kus kõik looduse hääled segunevad ning säravad selles vaikuses.

Õllesummeri avab Briti rokkbänd bastille

Õllesummeri avapäeva peaesineja on selgunud: 9. juulil avab suvefestivali maailma üks nõutumaid artiste - Bastille.

Õllesummeri avapäeva välisesineja on vaid kahe aastaga teinud peadpööritava karjääri muusikamaailma absoluutsesse tippu. Aastal 2010 laulja ja laulukirjutaja Dan Smithi sooloprojektist alguse saanud bänd, kuhu peale tema kuuluvad veel Chris Wood, William Farquarson and Kyle Simmons, sai nime Smithi sünnipäevast, 14. juulist, mida tuntakse ka Bastille'i kindluse vallutamise tähtpäevana.
Bastille tähelennu taga on debüütalbumi «Bad Blood» eriline kõla ning raadioedu ja fännide poolehoiu kindlustanud hittsinglid «Pompeii», «Things We Lost in the Fire» ja «Of the Night». Bastille on äärmiselt nõutud live-esineja suurimatel kontsertlavadel.

Lähinädalatel selguvad ka teised Õllesummeri välisesinejad. Lisaks tuleb suve suurimale festivalile esinema ligi sada eesti artisti. Õllesummer toimub 9.-12. juulini Tallinna Lauluväljakul tänavu juba 21. korda. Päevapiletid on eelmüügis hinnaga 15 eurot ning festivalipassid maksavad eelmüügist ostes 35 eurot. (www.ohtuleht.ee)

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap