Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 10
03.03.2014
Ansambel Pusle mängib Collage´i lugusid

Ansambel Puzle annab Hooandja.ee abil välja plaadi „Mustrimäng“. Puzle on 9-liikmeline noorte muusikute koosseis Viljandist, kes on viimased kaks aastat koos mänginud Collage´i lugusid. Kõik bändiliikmed õpivad Viljandi Kultuuriakadeemias ja plaat tehakse eelkõige selleks, et endast märk maha jätta.
Aastatel 1966 – 1979 tegutsenud ansambli Collage firmamärgiks sai Eesti regilaulude esitamine jazz- ja poprütmides, mis tollal oli ennekuulmatult uudne lähenemine. Nüüd, aastakümneid hiljem tundusid nende ideed Viljandi noortele muusikutele nii põnevad, et loodigi ansambel Puzle, mis Collage´i mustrilise muusika detailideks lahti võttis ning omal moel uueks pildiks kokku pani. Puzle nimi tähistab sarnaselt Collage'iga võimalust erinevaid asju kokku panna ja sellest uus tervik teha. Plaadi nimi „Mustrimäng“ sümboliseerib filosoofiat kaugema mineviku, Collage´i aja ning kaasaja ühendamisest.
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ning Eesti Kontserdi koostööprojektina toimub märtsikuus Puzle üle-eestiline kontserttuur. Kontserdid toimuvad Paides, Jõhvis, Pärnus, Tallinnas ja Tartus.

Ansambel Vinland läheb tuurile

Talve jooksul on ansambel Vinland ette valmistanud oma viimase plaadi tuuri. Bänd esitleb oma viimast plaati nimega „Päikeselaigumees“ sel nädalal algaval tuuril. Kontserdid kestavad 5. - 13. märtsini ja toimuvad Värskas, Valgas, Tartus, Tallinnas ja Rakveres. Vinland esitab kontsertidel peamiselt viimase plaadi repertuaari, kuid on ka päris uusi lugusid ning tagasipõikeid ka varasemassse aega.
Bänd esineb täiskoosseisus, kus on esindatud klahvpillid, kaks akustilist kitarri, kaks elektrikitarri, laulud, viled ja rütmipark.
Vinland tähendab vanas skandinaavia keeles viinamarjamaad.

Svjata-Vatra pühendab uue loo Maidanile

Ansambel Svjata Vatra lasi välja uue loo "Vogon zapeklyh ne peche" ehk "Tuli karastatuid ei põleta", mis on pühendatud kõigile neile vapratele, kes seisid Maidanil, et kaitsta demokraatiat ja inimõigusi.
Eesti-Ukraina ansambli Svjata Vatra muusikud on alati väärtustanud peret, oma vaba riiki, õigust oma kogukonnas kaasa rääkida ning demokraatlikke põhimõtteid toetada. Muusikutena saavad nad teha seda läbi isikliku eeskuju ja loomulikult muusika kaudu.

Loos "Vogon zapeklyh ne peche" mälestatakse inimesi, kes on Maidanil hukkunud, ning austakse neid, kes osalesid vabadusepüüdlustes kas otseselt väljakul tegutsedes või kõikjal maailmas kaasa elades. Lugu puudutab laiemalt vabaduse teemat, mitte ainult Ukrainas, vaid rõhutab, et igal pool tuleb inimestel olla aus ja väärikas.

19. veebraril sündinud lugu "Vogon zapeklyh ne peche" salvestati 21. veebruari Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia stuudios Janar Paeglise käe all. Loo sõnade ja viisi autor on Ruslan Trochynskyi. (menu.err.ee)

Emajõe Laulikud valiti aasta naiskooriks

Tartu naiskoori Emajõe Laulikud tunnustati tiitliga aasta naiskoor 2013.
Koori president Kadri Sepp selgitas, et täieliku üllatusena see uudis koorile ei tulnud, kuna aasta 2013 oli nende jaoks tähtis ja muusikat täis ning just seetõttu sellele tiitlile ka kandideeriti.
Eelmisele aastale tagasi vaadates on Sepp rahul ja tunnistab, et muusikat jagus tõeliselt ohtrasti. Näiteks maikuus käis koor Kaunases ja tõi sealt kaks võitu - rahvalaulu ja kaasaegse laulu kategoorias.
Samuti oli lõppenud aasta koorile märgiline, kuna juubelikontserdiga tähistati oma 10. hooaega.
Ka alanud aastaks on Emajõe Laulikutel plaane rohkesti - ees ootab laulupidu ning ettevalmistused selleks on juba täies hoos. Samuti on juba käimas suur töö Tule Tulemiseks. Selle üritusega kaasavad Emajõe Laulikud ka meeskoori Akadeemiline Emajõgi ning paljud teisedki kollektiivid ja üheskoos tuuakse laulu- ja tantsupeotuli Tartust Tallinna, transpordivahentiks vaid jalgrattad. (menu.err.ee)

Metsatöllu albumiesitlustel lööb kaasa ka soomlaste Korpiklaani

7. märtsil ilmub Metsatöllu kuues stuudioalbum "Karjajuht", albumi esitluskontserdid toimuvad 20. ja 21. märtsil klubis Rock Cafe ja algselt väljakuulutatud külalistele - Litvintroll Valgevenest ja Soul Thrower Eestist, lisandus nüüd ka Korpiklaani Soomest.
Korpiklaani on soome folk-metal ansambel, mille asutas 1993. aastal bändi laulja Jonne Järvelä. Esimesed kümme tegutsemisaastat kandis ansambel nime Shaman ja viljeles saamikeelset folk-metalit. Koos nimevahetusega 2003. aastal muutus bändi muusika – traditsiooniline saami joig ja saami keel jäeti kõrvale ning kasutusele võeti süntesaatori asemel rahvamuusika instrumendid.
Ansambli liidri Jonne Järvelä sõnutsi on Korpiklaani looming kui "elektrikitarridega mängitav vanainimeste muusika". Mees ise on mänginud teisteski soome folk-metal bändides nagu näiteks Fintroll. Ansambliga Korpiklaani on koostööd teinud mitmed soome veteranmuusikud.
Mitmed laulud Korpiklaani plaatidel on kirjutatud kalevalamõõdus, mis on läänemeresoome rahvaste pärimuses ja rahvalauludes kasutatav värsimõõt. See on sarnane Eesti regilaulu värsimõõduga, kuid vormilt ja stiililt vähem range. Samuti on kasutatud mitmes Korpiklaani laulus soome rahvapille, nagu näiteks kannelt. (menu.err.ee)

Tänavuse Bändomaania võitis Mucky

Eelmisel nädalavahetusel toimunud Pärnumaa traditsioonilise noorte bändide konkursi Bändomaania võitis tänavu Guns N’ Roses`i ja Ozzy Osbourne’i mõjutustega Mucky.
Žürii koosseisu kuulusid muusikud Kristjan Kaasik, Viljar Norman ning Jaan Reim. Reimi sõnul on noorte muusikute üldine tase Bändomaania põhjal väga hea. Ta lisab, et bändid on teinud väga tublit tööd. Kaasiku sõnul on üllatav see, et leidub bände, kes suudavad sellisele žanrile nagu metal juurde anda uut ja huvitavat värvingut.
Lisaks parima bändi tiitlile märgiti ära kollektiiv nimega Tori Hobune, kes saab võimaluse osaleda Bändilabori mentorprogrammis ning pääseb edasi "Noortebänd 2014" konkursile. (www.delfi.ee)

Nädalavahetusel selgus Eesti Laulu konkursi võitja

Suurima kodumaise laulukonkursi Eesti Laul 2014 võitis Tanja looga "Amazing". Võidulaul esindab Eestit ka Eurovisiooni lauluvõistlusel, mis toimub tänavu 6.-10. maini Kopenhaagenis.
Finaalis jõudsid kahe parema hulka Tanja ja Super Hot Cosmos Blues Band, kellest rahvas valis napi häälteenamusega võitjaks Tanja loo.

Võistluslugude esialgne paremusjärjestus selgitati välja žürii- ja publikuhääletuse kombinatsioonina. Kahe enim punkte saanud laulu seast valis Eesti Laulu võitja rahvas. Finalistid selgitati välja kahes poolfinaalis, millest kummastki pääses žürii ja rahvahääletuse tulemusena edasi viis parimat. Esimest korda oli finaalis telefonihääletus avatud esimesest laulust alates.
Esimeses voorus võttis telefonihääletusest osa 52 000 ja teises 57 000 televaatajat. (menu.err.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar