Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 11
09.03.2014
Priit Jäägeril valmis album nimega „Jälg“

Priit Jääger kogus plaadi tegemiseks raha portaali Hooandja.ee abil. Valminud albumil on 10 lugu, mille muusika on Priidu enda tehtud. Mees kaasas plaadile muusikuid, kellega ta varem koostööd on teinud. Nii laulavad värskel albumil näiteks Mikk Tammepõld, Jaanika Sillamaa, Janno Reim ja Kristjan Kasearu. Jääger ütleb, et head laulud võivad sündida ükskõik, mis hetkel ja kus kohas, kas või saunalaval.
Priit Jääger on üle kümne aasta olnud elukutseline kitarrist, esinenud tuntud lauljate saatebändides (pikemaajaliselt Koit Toome, Birgit Õigemeel, Gerli Padar), mänginud jazzi, rocki, funk'i, bluesi. Jäägerit teame ka ansamblist Indigolapsed - tema varasemad omaloomingukatsetused leiabki just Indigolaste repertuaarist.

Grete Kleini uus laul on süngem kui varasemad lood

Grete Klein avaldas singli, mil pealkirjaks „Vari“. Tegemist on vene lauljatari Njuša loo kaveriga, millele Grete Klein on koos Heiti Kenderiga sõnad kirjutanud. „Vari“ erineb Grete eelnevatest lugudest selle poolest, et varem on lauljatar peamiselt laulnud lilledest, päikesest ja ilusast armastusest, kuid uus lugu on süngem ja Grete sõnul suisa kergelt masohhistliku alatooniga.
Grete alustas eelmisel aastal koostööd uue agentuuriga Face Advertising.

Lenna avaldas uue singli "Maailma serva peal"

„Maailma serva peal“ on Lenna möödunud aasta albumi "Teine" avalugu.
Loo muusika ja sõnade autor on Mihkel Raud. Lenna bändis mängivad Lenna Kuurmaa (laul), Mihkel Raud (kitarr), Tõnis Kivisild (bass), Madis Muul (klahvpillid) ja Reigo Ahven (trummid).
Lenna on varem rääkinud, et tema uue albumi materjal on rokilikum kui tema varajasem looming. (menu.err.ee)

Marvi Vallaste uus bänd avaldas esimese loo

Uus Eesti bänd Würffel, mille eesotsas saab näha Marvi Vallastet, avaldas oma esimese singli "Overnight".
Elektropop ansambel Würffel annab oma debüütkontserti 28. märtsil Tallinn Music Week festivalil, Raadio 2 laval, Von Krahli teatris.
Würffel on elektropop trio, kuhu kuuluvad Marvi Vallaste (vokaal), Kaspar Kalluste (trummid, elektroonika, taustavokaal) ja Tarvi Kull (klahvpillid, elektroonika, taustavokaal. (www. delfi.ee)

80ndate megastaar Sandra annab augustis eksklusiivse kontserdi Pärnu Vallikäärus

90minutilisest muusikamenüüst leiab parimad lemmikud kaheksa- ja üheksakümnendatest – „Hiroshima“, „Maria Magdalena“, „In the Heat of the Night“ jpt. Ettekandele tulevad ka värskemad laulud uuelt plaadilt. Retrohõngulise kontsertõhtu kütab kuumaks 2 Qick Start, kes mullu tähistas oma 20. juubelit.
Sandra (Sandra Ann Lauer) on sündinud 18. mail 1962 .aastal Saksamaal Saarbrückenis. Tema lauljakarjäär sai hoo sisse tollases tütarlasteansamblis Arabesque.
Üks populaarseimaid hittsingleid Sandra repertuaarist on "Hiroshima", mis oli pühendatud Jaapani tuumakatastroofile. 1985. aastal ilmus temalt esimene kauamängiv ja sealt põrutasid Euroopa- ja Skandinaavia edetabelite top kümnesse "Maria Magdalena" ning "In The Heat Of The Night". Aasta hiljem "Innocent Love" ja "Loreen"
Sel aastatuhandel on Sandra üllitanud mitmeid laule, mis küll tollastele edetabelihittidele vastu ei saa, aga on sellest hoolimata nautimist väärt. 2012. aasta lõpus ilmus viimane album "Stay In Touch", mis on erinevates muusikaringkondades saanud vaid positiivset tagasisidet. (www.delfi.ee)

Karl-Erik Taukar, Pearu Paulus ja Mikk Saar on ilma naisteta

Kolm suurepärast eesti meeslauljat Karl-Erik Taukar, Pearu Paulus ja Mikk Saar alustasid nädalavahetusel naistepäevakontserte "ILMA NAISTETA... on kurb maailm". Tuur kestab 12. märtsini.
Kontserdil esitatavad lood pärinevad erinevatest ajastutest ning kava koosneb nii svingist, rock´n´rollist kui ka estraadiklassikast.
Kontserdil lubatakse pakkuda tugevat energiadoosi, mõnusat huumorit ning romantilisi harmooniajärgnevusi.

Kontserdid toimuvad 10. märtsil Viljandi Pärimusmuusika aidas, 11. märtsil Mooste Mõisas ja 12. märtsil Tallinnas, Estonia Kontserdisaalis.

Rob Zombie esineb suvel Pirita kloostri varemetes

9. juulil esineb Pirita kloostri varemetes austatud rokkmuusik ja filmitegija Rob Zombie. Tallinna kontserdile müüakse vaid kaks tuhat piletit.
Ameerika muusik, filmirežissöör, stsenarist ja produtsent, ansambli White Zombie asutajaliige ning eduka soolokarjääri teinud Rob Zombie tuleb Eestisse oma bändiga.
49-aastane Rob Zombie (kodanikunimega Robert Bartleh Cummings) on sooloartistina välja andnud viis stuudioalbumit, viimane kauamängiv nägi ilmavalgust eelmise aasta kevadel. Muusiku sõnul suudab see uus album ühendada kõik White Zombie vanad päevad koos tulevikuga.
Olles läbinägeliku visiooniga muusik ja filmikunstnik, jätkab Rob Zombie kindlameelselt publiku proovile panekut, venitades filmi-, muusika- ja kirjastusalaseid piire.
Rob Zombie esineb 9. juulil Tallinnas, Pirita kloostri varemetes. (delfi.ee)
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge