Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 12
17.03.2014
Ansambel Supernoova on tagasi

Rainer Michelson rääkis raadiole Elmar Supernova uuest loost ning koostööst Brigita Murutariga. Tema sõnul oli kohe algusest peale plaanis teha Brigita Murutariga pikemaajaline projekt, seega on lähiajal oodata ka Brigita uut laulu. Michelson lisab, et Eesti Laul oli täiesti tundmatule artistile väga hea promo.
Supernova on aga tagasi. Uus lugu “Filmistaar” salvestati tegelikult umbes samal ajal kui Brigita Murutari “Laule täis taevakaar”, kuid Michelsoni sõnul oli Eesti Laulu ajal raadiotes juba piisavalt uusi laule, seega oodati “Filmistaari” avaldamisega mõnda aega. Michelson lubab, et loole “Filmistaar” on lähiajal samuti lisa oodata. Kui singlitel hästi läheb, võib ehk ka plaadist mõtlema hakata.
Saundilt 70ndate diskot meenutav “Filmistaar” on Raineri sõnul ülbe lugu, nii meloodia kui ka harmoonia poolest ning räägib samuti ülbusest.

Pööriöö sai valmis esimese albumi

Ansambel Pööriöö avaldas oma esimese albumi pealkirjaga “Kõige pikem tee”. Albumilt leiab 14 lugu, mis kõik räägivad armastusest, kuid seda sõna tekstides välja ei öelda. Pööriöö eestvedaja Tõnis Kark ütleb, et ainus põhjus üldse laule kirjutada ongi armastus ning armastust kannavad endas mitte ainult laulu sõnad, vaid ka näiteks meloodiad ja rütmid.
Pööriöö teeb kitarrifolki Tõnis Karki lauludele autori ja Reimo Va seades. Uuelt plaadilt leiab nii mõtlikke ja rahulikke kui ka hoogsaid ja tantsulisi palasid.
Esinemas saab Pööriööd näha näiteks Tallinn Music Weeki raames 28. märtsil Tallinnas Kloostri Aidas.

Annely Peebo ja Marko Matvere kevadkontserdid jõuavad kolme linna

Annely Peebo, Marko Matvere ja Swing`n` Joy Orchestra kevadkontserdid toimuvad sel kevadel Pärnus, Tartus ja Tallinnas.
Kontserdil kõlavad svingivõtmes tuntud lood nii meilt kui mujalt ning suurem osa repertuaarist on eestikeelne.
Annely ja Marko on publikule tuttavad Eurovisooni aegadelt ning omavaheline koostöö on neil alati klappinud. Seda kinnitasid ka menukad aastalõpukontserdid.
Swing`n` Joy Orchestra on Aivar Vassiljevi poolt juhitud kümneliikmeline orkester, mis on rahvale tuttav telesaatest “Perepidu”. (menu.err.ee)

Tallinna folk-rock bänd Diskreetse Mango Trio avaldas lõbusa singli "Piisa viina"

Tallinna folk-rock bänd Diskreetse Mango Trio avaldas 12. märtsil uue singli "Piisa viina". Tegemist on Mustjalalt pärit regilauluga, millele, nagu tavaks saanud, on ansambli poolt antud kaasaegne vorm. „Piisa viina“ on kolmas raadiosingel ansambli peagi ilmuvalt teiselt albumilt.
Ehkki singlit on kõigil huvilistel võimalik tasuta alla laadida bändi kodulehelt, antakse see piiratud koguses välja ka füüsilisel kujul. Laserketta esimene soetamisvõimalus on 3. aprillil Tallinnas toimuval esitluskontserdil. Lisaks Diskreetse Mango Triole astub erikülalisena üles ka eesti pärimuslikke tekste ja toone ning tänapäevast muusikat põimiv Ars Apta. (www.delfi.ee)

Marten Kuningas avaldas erootilist video

Rain Tolk, Johanna Ulfsak ja Marten Kuningas üllitasid naistepäeval hispaaniakeelse loo "Te quiero", mida kaunistab sõnatukstegevalt erootiline muusikavideo..
Kuninga sõnul ei ole Eestis mõtlevale inimesele head erootilist kraami. Mees lisas, et ei lasknud armastuslugu meelega naistepäeval välja, kuigi laul ise lebas sahtlis ligi poolteist aastat. Kuigi Marten ise hispaania keelt ei räägi, siis selles laulus kõlas ülim kirg, mida ta lihtsalt ei osanud eesti keeles väljendada.
(www.delfi.ee)

Endine Bedwettersi trummar tegi esimese eestikeelse loo.

Karl-Kristjan Kingi, kes on kunagine Bedwettersi trummar, sai valmis oma esimese eestikeelse loo.
Karl-Kristjani sõnul on pärast bändi lahkuminekut tema muusikalise eneseväljenduse soov endiselt kõrge ja kitarri ning trummitundide andmise kõrvalt jääb eneseteostuseks aega üle. Tema sõnul sai lugu kirjutatud Eesti Laulu jaoks, kuid paraku laul esitamisvoorudeni ei jõudnud.
Sellele vaatamata sai lugu “Päev lendab mööda” siiski lauasahtlist avalikkuse ette toodud ja sõprade survel tehti koos Rauno Kutti ja Henri Sihtiga ka veidi teistmoodi eestimaine video.
Karl-Kristjani sõnul on eesti keeles raske laulu kõlama saada. Seekordse tulemusega jääb mees aga väga rahule. (www.delfi.ee)

Rob Zombie Tallinna kontsert jääb ära

Korraldajad teatavad, et Rob Zombie Tallinna esinemine 9. juulil Pirita kloostri varemetes jääb ära.
Rob Zombie jätab ära selle suve Euroopa turnee kuus viimast kontserti – lisaks Eestile on tühistatud esinemised Poolas, Soomes, Leedus ja Venemaal. Artisti mänedžmendi sõnul, toimuvad tühistamised Rob Zombie uue filmiprojekti ajakava vältimatute muudatuste tõttu.
Piletid ostetakse tagasi nelja nädala jooksul alates 13. märtsist kuni 11. aprillini. Lisainformatsiooni piletite tagasimüügi kohta leiab alates 13. märtsist. (menu.err.ee)

Thirty Seconds To Marsi Tallinna kontsert lükkub edasi

Bändi managemendilt korraldajale saadetud teates seisab, et logilistiliselt ei ole kontsert Eestis märtsis võimalik ja bänd loodab kõiki fänne kohata 15. juulil Saku Suurhallis.
Thirty Seconds To Mars ja kontserdi korraldaja RL Entertainment Baltics vabandavad publiku ees võimalike ebamugavuste pärast.
Kõik 20. märtsi kontserdile ostetud piletid kehtivad ka uuel kuupäeval, soovi korral ostetakse kontserdi piletid tagasi kuni 31. märtsini Piletilevi müügipunktides. (delfi.ee)


Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?