Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 13
24.03.2014
Jaan Tätte juunior andis välja albumi “Algelised katsetused”

Jaan Tätte juunior kogus portaalis Hooandja toetust oma albumi “Algelised katsetused” avaldamiseks. Plaat on nüüdseks valmis saanud. Albumil on lood, mis Jaan Tätte juunior on viimase kahe aasta jooksul salvestanud. Leidub mitmeid instrumentaalseid palasid, sekka ka vokaaliga eestikeelseid laule, mis pärinevad Jaani sõnul juskui mingist ürgsest algallikast. Noormees lisas, et lood tulevad tal välja paremini, kui ta lihtsalt katsetab ja „jämmib“ ning ei omista laulule liiga suurt tähendust.
Plaadil lööb kaasa ka Tätte abikaasa Simona, kes ühes loos laulab, harmooniumit mängib ning ka plaadi kaanepildi on joonistanud. Albumit aitas masterdada ja miksida Jaani sõber Taavi Tulev.

Mõte „Algelised katsetused“ välja anda tuli umbes aasta eest, kui Jaanil oli kogunenud paras ports lugusid, mida ta soovis talletada. Algesest mõttest lood lihtsalt enda jaoks ära salvestada kujunes aga pikk protsess, mil lugusid pidevalt täiendati ja lihviti.

27. märtsil astub Jaan Tätte juunior üles Tallinn Music Weeki raames.

Lauri Saatpalu avaldas plaadi “Isa tuli koju”

Äsja avaldatud albumil „Isa tuli koju“ laulab Lauri Saatpalu tuntud Eesti muusikute laule, mis on saanud uue ja huvitavad kuue. Saatpalu on igast loost välja noppinud loole iseloomuliku ja kõige tähtsama. Seega on laulud äratuntavad, kuid samas siiski omamoodi. Seaded on lauludele teinud Paul Daniel.
Plaadil kõlab lugusid Vaiko Eplikult, Riho Sibulalt, Kaspar Janciselt, Hendrik Sal-Sallerilt ja Jarek Kasarilt. Albumi pealkiri „Isa tuli koju“ on aga Mait Vaigu samanemelise laulu järgi.
Lisaks Lauri Saatpalule ja Paul Danielile teevad plaadil kaasa veel Tanel Ruben, Raivo Tafenau, Marti Tärn.

Respekt üllitas oma kolmanda kauamängiva

Eelmisel nädalal jõudis poelettidele Respekti kauamängiv "Best Of Hullund", millelt leiab nii parimad hitid eelnevatelt albumitelt ("Upun pisaramerre", "Anna andeks", "Mu ingel" jpt) kui ka tuliuued singlid nagu "Lase elada", "Hullund", "Luba" jt.
Lisaks leidis albumil ka oma koha lauljatar Diana Klasiga hiljuti valmis saanud ühisballaad "Veel".
Respekt annab teada, et ansambel esineb erikavadega nii kõrtsides kui ka ööklubides aastaringselt.
Respekti kuuluvad Jane Kruusmaa ning Kerdo Mölder, kes on ühtlasi ka kõikidele lauludele sepitsenud laulusõnad.
Värske kauamängiv ei jää Respektile aga kindlasti viimaseks, sest juba salvestatakse stuudios tuliuusi laule ning käsil on ka uue muusikavideo võtted, mis toimuvad Itaalias. (www.ohtuleht.ee)

Curly Strings tuleb hooandjate abil välja särtsaka debüütalbumiga

Ansambel Curly Strings kogub Hooandjas raha, et anda välja oma debüütplaat ning muusikavideo loole "Kättemaks".
Plaadi peale saavad palad, mis juba mõnelegi tuttavad („Üle ilma“, „Maailm heliseb“, „Kättemaks“). Lisaks on uut materjali, mida veel kuuldud polegi, sellest enamik on omalooming ja paar pala rahvaliku päritoluga.
Albumi ja muusikavideo valmimist plaanib bänd aprillikuusse, samuti toimuvad plaadiesitluskontserdid aprilli lõpus.
Curly Stringsi koosseisu kuuluvad: Eeva Talsi, Villu Talsi, Jalmar Vabarna ja Taavet Niller. Rohkem infot bändi kohta saab Curly Stringsi Facebooki lehelt. (menu.err.ee)

Tallinn Music Week toob lavale klassikatähed

Neljandat korda toimuval klassikatalentide esitlusel astuvad 27. märtsil Nokia Kontserdimajas üles nii päris noored anded kui juba tuntust kogunud professionaalid.
Ürituse eesmärgiks on tutvustada publikule ja rahvusvahelisele muusikatööstusele meie andekamaid interpreete ning huvitavaid ansambleid.
Kontserdilavale astuvad teiste seas perspektiivikad Eesti muusikud sopran Arete Teemets, Anna-Liisa Bezrodny (viiul), tšellistid Andreas Lend ja Marcel Johannes Kits ning Neeme Ots (trompet). Lavale astub ka tütarlastekoor Ellerhein ning välisesinejatest vokaalansambel Latvian Voices ning õhtu lõpetav Vene viiuli-improvisaator Stepan Mezentsev show-kavaga.
Artiste on kuulama kutsutud maailma mainekate muusikaagentuuride, festivalide ja orkestrite juhid ning ka Eesti muusikamaastiku juhtfiguurid, teiste hulgas on esindatud Crecendi Artists, Stuttgarti Kammerorkester, Latvijas Koncerti ja Camerata Nordica. (menu.err.ee)

Tanja eurolaulu video valmis vaid viie päevaga

Tanja Mihhailova eurolaulu "Amazing" video valmis vaid viie päevaga ning lauljatari sõnul on see tõenäoliselt kõige kiiremini valminud muusikavideo Eesti muusikatööstuse ajaloos.
Tanja sõnul pole hea video tegemiseks vaja sõita välismaale, video võib olla ka lihtne. Loo „Amazing“ videos ongi rõhk laulu ja liikumise peal. Minimalistlikult jutustatakse läbi tantsu kahe inimese omavahelise läbisaamise lugu. (menu.err.ee)

Angela Aak ja Taavi Peterson teevad koos bändi

Angela Aak ja Taavi Peterson osalesid koos saates „Saada sõber Euroopasse“ ning muusikud tõdesid, et neil on plaan hakata koos ansambliga Peacemaker suuri tegusid tegema.
Eesotsas 2007. aasta "Eesti otsib Superstaari" esimesest hooajast tuule tiibadesse saanud Taavi Petersoniga moodustab Peacemaker professionaalse koosluse, kus läbi aegade parimad kantri, popi ja hevi sugemetega eesti ja inglise keelsed rokilood on ühendanud bändiks erinevates eluaastates muusikud. (menu.err.ee)

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?