Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 14
31.03.2014
Anis Arumetsa bänd Almost Natural mängib elektroonika ja elava rokkmuusika piiridel

Almost Natural on Anis Arumetsa ja Amiran Gorgazjani koostööst algatatud elektroonilise muusika projekt, millest sirgus bänd siis, kui liitusid Oliver Mazurtšak ja Karl-Juhan Laanesaar.
Bänd soovib luua elektroonilise ja elava rokkmuusika vahelist sümbioosi ja samas ka hajutada elektroonika ja rokkmuusika vahelist piiri, et tuua lavale pisut uuemat saundi.
Almost Natural on valmis saanud uue singli. Lugu „Does Anybody Know“ räägib ühest naisest, kes on piltilus, salapärane, lummav ning segadusseajav. Kõik, kes teda eales näinud on, hakkavad seda naist ihkama. Ükskõik, kui palju vaeva näha, et temast aru saada, jätab iga tema poolt antud vastus üha rohkem küsimusi õhku rippuma.

Sandra Sillamaa Trad.Attack! avaldas värske loo ja video

Sandra Sillamaa Trad.Attack! avaldas uue loo, mil pealkirjaks "Unes". Muusika kirjutasid Sandra Sillamaa ja Jalmar Vabarna ning sõnad Jaan Pehk.
Sandra Sillamaa Trad.Attack! on inspireeritud oma aja superstaaridest, Eesti rahvalaulikutest ja pillimeestest, keda on muusika saatnud tööl, kodus ja pidudel. Ansambel toob need muusikud helisalvestiste näol endaga koos lavale.
Sandra Sillamaa Trad.Attack! koosneb kolmest kaunist, energilisest ja üllatusi täis muusikust - Sandra Sillamaa (Eesti torupill, parmupill, saksofon, hääl), Jalmar Vabarna (12-keelne kitarr, hääl), Tõnu Tubli (löökpillid, hääl). (menu.err.ee)

Birgit Õigemeel ja Ott Lepland andsid välja ühise singli

Birgit Õigemeel ja Ott Lepland, kes kahel viimasel aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindasid, ühendasid jõud ja andsid koos välja ballaadi "Pea meeles head".
Ott Leplandi sõnul otsustati kaunis lugu koos salvestada, kuna neil on Birgitiga muusikaliselt ja hääletämbrilt väga hea klapp ning kontsertidel on varemgi koos lauldud.
Birgit lisas, et Otiga on alati suur rõõm koos üles astuda. Eriti hea meel on Birgitil selle üle, et sedasama lugu saavad nad Otiga esitada juba maikuu alguses Birgiti ja Oti ühistel emadepäevakontsertidel Eesti suuremates kontserdimajades.
Laulu "Pea meeles head" on loonud Mihkel Mattisen ja Silvia Soro. (menu.err.ee)

Vöörad avaldasid värske muusikavideo ja töötavad uue materjali kallal

Eesti Laulu poolfinaalis võistelnud Vöörad ehk Tuuli Rand, Priit Uustulnd ja Meiko Umal avaldasid uue muusikavideo loole "Keelatud". Tuuli Rand selgitas, et Vöörad laulavad sellest, et maailmas on igasuguseid asju, mis on keelatud, kuid just need asjad ongi kõige magusamad.
Kuigi lugu ja muusikavideo olid valmis juba eelmisel aastal, ootas bänd õiget hetke, mil nendega välja tulla.
Hullumeelses videos, mille autorid on Eva Lepik ja Tarmo Bauert, löövad kaasa ka Genka ja Laura Kõrgemäe.
Praegu tegeleb bänd uute lugude kallal ning Tuuli loodab, et kunagi tuleb ka nende esimene album. (menu.err.ee)

Helen Adamson ja kuulus Hollywoodi produtsent andsid välja singli

Helen Adamsoni koostööst tunnustatud produtsendi Robert Stanley Montesega valmis esimese ühine singel.
Loo autoriteks on Helen Adamson, Robert Stanley Montes ja Kaido Põldma.
Robert Stanley Montes on Hollywoodis hinnatud produtsent, kes on koostööd teinud staaridega nagu Katy Perry, Justin Timberlake, Whitney Houston, Stevie Wonder jpt. Laul “Once in a lifetime” sündis ajal, mil Heleni elus oli raske periood, nimelt kaotas lauljatar väga lähedase inimese ning nendest emotsioonidest laul sündiski.
Heleni sõnul on “Once in a lifetime” mõeldud ühele väga kallile inimesele, keda meie seas kahjuks enam ei ole. Laulja soovib pühendada selle loo kõikidele, kes on kaotanud lähedase.
Robert ütleb, et armastab muusikat, mida koos Heleniga teeb, kuna selles on palju Heleni isiklikku kogemust ja Robert usub, et selle ausus kõnetab inimesi. Paljud maailma staarid on jõudnud sinna, kus nad praegu on, olles profesionaalsed, tagasihoidlikud ning pakkudes mugavat koostööd. Samu sõnu kasutab Robert ka Heleni kirjeldamiseks ning lisab, et hetkel tehakse väga tihedat koostööd Heleni valmiva debüütalbumi kallal. (www.delfi.ee)

2014. aasta Kuldse Plaadi auhinnagalal võidutsesid Kõrsikud

27. märtsil, toimus Kadrioru lossis auhinnatseremoonia Kuldne Plaat 2014, kus tunnustati Eesti edukamaid muusikailma tegijaid, kelle lugusid on enim kuulatud, plaate ostetud ja raadios mängitud.
Auhinnatseremoonial anti üle aasta popmuusikaauhinnad üheteistkümnes põhikategoorias ja kolm eriauhinda. Poppstaaride tervituseks esinesid Grete Paia ja Silver Sepp. Galat juhtis Kairit Tuhkanen ja auhinnad andis üle Miss Raplamaa 2013 Epp-Leen Kalda.
Poppmuusikaauhind Kuldne Plaat antakse välja Eesti Esitajate Liidu, Eesti Autorite Ühingu ja NCB Eesti kogutud faktiliste andmete alusel. Esimene sellenimeline auhinnagala toimus 1998. aastal.
Kuldne Plaat 2014 auhinnaga pärjati Kõrsikud Aasta Albumi ja Aasta Ansambli kategoorias. Aasta Meesartistiks valiti Toivo Asmer, Aasta Naisartistiks Birgit Õigemeel, Aasta Autoriks Sven Lõhmus, Aasta Uustulnuka auhinna sai Silver Sepp. (www.delfi.ee)

Aasta linnule pühendati laul

Tänavuse aasta linnuks olevale jäälinnule pühendati laul "Jäälind".
Laulu sõnade autor on Peep Veedla, viis ja esitus aga Riho Sibulalt. Aasta linnu kodulehelt saab laulu ka endale salvestada.
Youtube'is on laulu "Jäälind" taustal Vivian Ainsalu fotod. (menu.err.ee)

Tenfold Rabbit naasis Itaaliast

Tenfold Rabbit naasis hiljuti oma kolmenädalaselt Itaalia tuurilt ning bändimehed kinnitasid, et vastuvõtt oli soe.
Andres Kõpperi sõnul oli bändil 13 kontserti, mis läksid väga hästi.
Praegu tunnistavad muusikud, et bänditegemine võtab suure osa nende ajast. Vahetult enne Itaalia tuuri oldi peaaegu iga päev koos ja proove tehti päevast päeva.
Viimasel ajal on bändi loomingus ka uued tuuled puhuma hakanud. Praegu töötab bänd uue albumi kallal, mis peaks ilmuma sügisel. Bändiliikmed tahaks oma muusikaga vallutada nii kodumaiseid kui välismaiseid südameid. (menu.err.ee)
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap