Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 15
07.04.2014
Curly Strings avaldas uue loo “Kauges külas”

Ansambel Curly Strings on valmis saanud ahjusooja singli, mis kannab nime "Kauges külas".
Loo muusika kirjutas bändi laulja Eeva Talsi, sõnad aga luuletaja Krstiina Ehin. Tegu on viimase singliga enne debüütalbumi "Üle ilma" ilmumist.
Külalismuusikuna teeb loos kaasa ka Tõnu "Tõun" Timm. Ansambli debüütalbum ilmub aprilli keskpaigas ning seda esitletakse koguni viiel korral: Varbuse Muusikamõisas (18.04), Viljandi Pärimusmuusika aidas (19.04), Tartu Genialistide klubis (23.04), Tallinn klubis Sinilind (24.04) ja Pärnu klubi Fookus (26.04). (menu.err.ee)

Kolumbus Krisi tähistas sünnipäeva

5. aprillil tähistas Eesti rokiveteran Kolumbus Kris oma 27. sünnipäeva suurejoonelise kontserdiga Tallinna suurimas elava muusika klubis Rock Cafe, kus sünnipäevalapsega koos astus lavale arvukas hulk külalisi.
Kolumbus Kris sai alguse 1987. aastal koosseisus Rein Joasoo (trummid), Aivar Oja (kitarr), Jaanus Raudkats (bass), Avo Ulvik (klahvpillid) ja Urmas Vare (laul). Bänd oli küll uus, kuid mängijad ei olnud enam päris rohelised, kõigil oli seljataga juba vähemalt 10 aastat muusikukarjääri.

Respekt avaldas kevadise kaveri “Kõige ilusam päev”

Ansambel Respekt on valmis saanud loo "Kõige ilusam päev", mis on Rootsi ansambli Ace Of Base 90ndate hiti “It's a beautiful life” kaver.
Eestikeelsed sõnad on laulule kirjutanud Respekti liige Kerdo Mölder, kes ütleb, et tihtilugu avastame ennast taas olukorras, kus meile on tähtis see, kas meil on naabrist parem auto või häbi sellepärast, et seinal ei ripu tippklassi teler jne. Kahjuks jätame sageli tahaplaanile selle, mis on meil olemas ja kõige kallim.
Valminud lauluga kutsub ansambel Respekt inimesi üles rohkem üksteist hoidma ning väärtustama kalleid inimesi enda ümber. Bänd kutsub üles armastama inimesi, mitte asju. (www.delfi.ee)

Luisa Värk ja Artjom Savitski andsid välja ühise singli

Sel nädalal koos kevadtuuri alustavad lauljad Luisa Värk ja Artjom Savitski andsid välja oma esimese ühise singli "Koputa". Loo muusika kirjutasid Hannes Agur Vellend ja Artjom Savitski. Sõnade autoriks on Luisa Värk.
Luisa sõnul on singel väga kevadise ja värske feelinguga ning süstib mõnusalt positiivsust ja energiat.
Artjom ütleb, et Luisaga oli väga mõnus koos musitseerida, kuna hääled sobisid omavahel nagu valatult ja koostöö sujus lihtsalt ning oli ka tulemusterikas. (menu.err.ee)

Allikabänd kogub välisreisiks raha

2010. aastal asutatud folklooriansambel Allikabänd kogub Hooandjas raha, et minna oma esimesele välisreisile ja osaleda Rootsis toimuval puuetega inimestele mõeldud muusikafestivalil European Song Festival 2014.
Allikabänd on Tartus tegutsev rahvamuusika ansambel, mis on esinenud mitmetel folkloorifestivalidel ja astunud erinevate kontsertidega üles üle Eesti.
Allikabändi muusika on väga mitmepalgeline. Ansambel on esitanud regilaule, kuid samuti pole neile võõrad uuemad rahvalaulud. Loodusromantilist folkloorset joont annavad edasi ansambli enda loodud lood. Tehakse ka rahvalaulude töötlusi.
Nüüd soovib Allikabänd osaleda 1.-3. maini Rootsis toimuval European Song Festivalil.
Tegemist on eurovisioonilaadse festivaliga puuetega inimestele, kus Allikabänd esindab Eestit. (www.ohtuleht.ee)

Õllesummeril näeb svingivat ja pastat valmistavat Spaghetti Swingsi

10. ja 11. juulil näeb Õllesummeri veiniaias tõelist itaalia hullust – lõunamaa kirega svingivat ja samaaegselt laval pastat valmistavat Spaghetti Swingsi. Lõbus ja energeetiline Spaghetti Swings esitab tuntumaid itaalia hittlaule samas kui laval teeb süüa itaalia kokk-virtuoos.
Kogu show viiakse läbi pöörases tiimitöös - lauljate naisduett, bänd ja kokk. Kõigile tuntud itaalia hitid nagu „Volare“, „Americano“, „O Sole Mio“ jpt esitatakse 1950ndate jazzi- ja svingirütmis. Tõelise itaalia pasta valmistamise eest kannab hoolt virtuoosne ja ülevoolavalt lõbus kokk. Spaghetti Swings on hetkel oodatud külaline üle Euroopa toimuvatel lõbusatel koosviibimistel.
Virtuoos-kokk Maurizio Hunter Siciliano lubab Õllesummeri kahel päeval esineda erinevate pasta-retseptidega.
21. Õllesummer toimub 9.-12. juulini Tallinna Lauluväljakul. Ühe päeva piletid on eelmüügis hinnaga 15 eurot ning nelja päeva passid 35 eurot.
Õllesummeri avapäeva välisesineja on briti rokkstaar Bastille. (www.delfi.ee)

Gootimeistreid The 69 Eyes soojendavad SadDoLLs ning Jana Kask & Mai Skizo

Laupäeval, 12. aprillil annab Rock Cafes kontserdi Soome üks suurimaid ekspordiartiklieid, gootimeistrid ansamblist The 69 Eyes. Kontserdi soojendajatena astuvad lavale SadDoLLs Kreekast ning kodumaine Jana Kask & Mai Skizo.
SadDoLLs on ansambel Kreekast, kes vaatamata oma noorele eale on juba lava jaganud paljude tuntud artistidega.

Mai Skizo loodi 2008. aastal Tallinnas ning 2012. aastal liitus bändiga saate "Eesti otsib Superstaari" teise hooaja võitja Jana Kask. Jana Kask & Mai Skizo on elektronilise muusika mõjutustega sümfoonilist rokki viljelev ansambel, mis jõudis 2013. aasta lõpus rahva ette oma debüütalbumiga “Skizo Fairytale”, mis on muinasjutt rõõmust ja valust, heast ja kurjast, tavalisest ja üleloomulikust.
The 69 Eyes sündis 1990ndate algul Helsingis. Dramaatiline gooti metalit viljelev kooslus on oma mõjutused suuresti saanud ansamblitelt Motörhead, The Dead Boys ja The Doors.
Piletid The 69 Eyesi kontserdile on müügil Piletilevi müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades üle Eesti.
(www.delfi.ee)

The Titles avaldas loo „Kids Raising Kids“

Ansambel The Titles, kes on tuttav Eesti Laulu lavalt, avaldas uue singli "Kids Raising Kids".
Bänd viljeleb süntrocki, kus on kokku segatud groove ja säravad meloodiad.
Ansambli klahvpillimängija Rasmus Lille sõnul on The Titles väga noor bänd, mis sündis vahetult enne Eesti Laulu võistlust. Hetkel tegeleb ansambel kontsertideks valmistumisega ning veel käesoleval aastal loodetakse välja anda ka esikalbum.
Bändi lugude autoriteks on Rasmus Lill, kes tegeleb muusikalise poolega ning Markus Rafael, kes kirjutab tekstid.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar