Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 16
14.04.2014
Aprilli lõpus toimub Tartus taas öölaulupidu

28. aprillil toimub Tartu laulukaare all öölaulupidu. Öölaulupeole eelneb avarongkäik, mis saab alguse kell 20:30 Raekoja platsilt ning liigub Ülikooli tänavalt Jakobi tänavale, mäest üles ja laulukaare alla.
Laulupeol aitavad lauluviisi hoida muusikud Ingmar Päid, Jaanus Viskar, Mirell Jakobson, Paul Neitsov, Kaisa Lillepuu, Erik Nisu, Vladimir Karjalainen, Peter Põder ja Mick Pedaja. Õhtujuht on Henri Laumets.
Öölaulupeole on tulemas ka, nagu ikka, laulikud, mille kohta info peagi tulekul. Rohkem infot öölaulupeo ametlikul Facebooki leheküljel! (www.delfi.ee)

Rokilikumaks muutunud Frankie Animal avaldab debüütplaadi

Frankie Animal annab sel nädalal välja oma debüütplaadi EP “Obsession". See ilmub nii CD-na, kui ka digitaalselt iTunes'is, Spotify's ja Deezeris. Esimene singel, mis kannab sama nime, mis värske plaat, ilmus kõigile kättesaadavana juba eelmisel nädalal bändi Facebooki lehel.
Plaadil oleva muusika kaasprodutsent on Erki Pärnoja, lood lindistas Karl Sirelpuu Birdeye Studios't, miksis Ago Teppand Sethh Soundist ja masterdas Minerva Pappi Chartmakersist Soomest.
Frankie Animali debüütplaadi EP esitluskontserdid toimuvad 17. aprillil Pärnus, Sütevaka Humanitaargümnaasiumis, 18. aprillil Tartus, Genialistide Klubis ja 19. aprillil Tallinnas, klubis Sinilind. (www.delfi.ee)

Marten Kuningas pälvis Naissoo-auhinna

Muusikud Marten Kuningas ja Raul Ojamaa võitsid 30. Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsioonikonkursi.
Marteni sõnul polnud ta enne selle võistluse kohta midagi kuulnud. Muusik lisas, et teadlikult pole ta Naissoo loomingust palju mõjutusi saanud, kuid tunnistas, et tema panus eesti muusikasse on väga tugev – isegi praegune põlvkond teab teda filmi "Viimne reliikvia" meloodiate järgi.
Marten Kuningat saadab edu mujalgi. Tema hispaaniakeelset lugu mängitakse hispaania raadioprogrammis Hemisferio Boreal.
Sensuaalne "Te quiero" pärineb Marteni sügisel ilmuvalt uuelt plaadilt "Praktiline mees" ja peale hispaaniakeelsete sõnade on loo juures tähelepanuäratav selle erootiline video, mis valmis koostöös Johanna Ulfsaki ja Rain Tolgiga.
Raadio esindaja Alberto Baeyens sõnas, et neil on ääretult hea meel mängida nii andeka eesti muusiku laulu, mis on pealegi veel nende enda keeles.
Marten Kuninga ning mitmed teised eesti artistid avastasid hispaanlased äsjalõppenud Tallinn Music Weeki showcase-festivalilt.
Kuninga kohta kirjutas nimetatud raadiokanal oma blogis, et kui erinevad talendishow’d mujal maailmas toodavad üksnes kommertslikke staarihakatisi, siis "Eesti otsib superstaari" kunagise osalejana on Marten valinud märksa iseseisvama ja eksperimenteerivama tee. (www.delfi.ee)

Eesti Laulul osalenud State of Zoe avaldas uue loo

Eesti Laulul üles astunud State of Zoe üllatas fänne uue singliga, mis kannab pealkirja "Doubt".
Tegemist on akustilise versiooniga, mille bänd salvestas mõne nädala eest. Bändi sõnul oli loo salvestamine eriti eriline seetõttu, et see sai üles võetud väikeses kasvuhoones keset vanalinna.
Loo autorid on Anneliis Kits ja Sander Mölder. (menu.err.ee)

Tudengilaul ootab demosid

Tartu Tudengipäevad lähenevad ja tulekul on ka juba 40. Tudengilaulu konkurss, mille demovoor on alanud.
Osalemiseks tuleks salvestada või välja otsida 2-3 demolugu, millest vähemalt kaks on kollektiivi omalooming, täita osalemisankeet ning saata kogu materjal hiljemalt 23. aprilliks aadressile osalen@studentdays.ee või postiga Ülikooli Kultuuriklubile.
Kõigi demode hulgast valib eelžürii välja kuus finalisti. Seitsmes finalist valiti juba 27. märtsil Tudengite Eurovisioonil. Võitja pälvib „Tudengilaul 2014“ tiitli ning 500-eurose auhinnatšeki. Lisaks antakse välja mitmeid eriauhindu, mille hulka kuulub ka Ö Stuudio poolt stuudio salvestuaeg.
Finalistide nimekiri tehakse teatavaks hiljemalt 26. aprillil. Seitse finalisti astuvad 2. mail algusega kell 20 lavale Genialistide klubis, kus toimub Tudengilaul 2014 finaalkontsert.

Merlyn Uusküla uus singel on inspireeritud armastuse ja ilu jumalannast

Merlyn Uusküla avaldas värske laulu „Aphrodite“, mis valmis koostöös Vahur Valgmaaga, kellega koos on tehtud ka Nexuse lood. Lugu „Aphrodite“ on inspireeritud armastuse ja ilu jumalannast ning kuna kevad on armastuse ja tärkamise aeg sobib tugev ja ilus jumalanna kevadel hästi selles laulus oma lugu rääkima.
Suvel esineb Merlyn Uusküla Saaremaal Mändjala jaanitulel ning kindlasti ka Õllesummeril mitme põneva kavaga.
Lauljataril on plaanis ka käesoleva aasta oktoobris välja tulla uue albumiga. Viimane plaat ilmus Merlynil 4 aastat tagasi ning ta leiab, et nüüd on just paras aeg uus materjal albumile panna.

Raen Väikene avaldas loo „Lohutab mind minu vein“

Raen Väikene avaldas uue laulu, pealkirjaga "Lohutab mind minu vein". Loo muusika ja sõnad on Raenu enda tehtud, suurepäraste kitarrisoolodega aitas kaasa Andres Joamets.
Loo sõnum on kurvapoolne, Raenu sõnul peaks vein olema tegelikult hea tuju jook, kuna see võimendab erinevaid emotsioone. Vahel aga võib ikka tekkida tahtmine hoopis veinist lohutust otsida.
Kuna Raen on suur Tarantino ja Rodrigueze filmide muusika austaja, siis võib ka tema uuest loost just nende mõjusid leida.
Esinemas võib Raenu näha aga Eesti erinevates paikades igal nädalal.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket