Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 17
21.04.2014
Genka esitatud „Terassüdamega mees“ kogub kuulajaid

Raadiole Elmar andis intervjuu Genka ehk Henri Kõrvits. Saates „Laula mu laulu“ esitas Genka Marju Läniku lauldud lugu „Terassüdamega mees“, mis ka Elmari kuulajaid külmaks pole jätnud. Lugu sisenes eelmisel nädalal Elmari edetabelisse ja viimase nädalaga on see tõusnud kiirelt kolmandale kohale.

Genka sõnul ei oodanud ta sellest loost hitti. Ta selgitas, et sõnad on hoopis kiiruga kirjutatud, kuna saate tegemise ajal jäi aega väheseks. Tavaliselt läheb mehel enda sõnul hea loo kirjutamiseks umbes kuu aega. Häid mõtteid ja riime salvestab Genka aga telefonis oleva diktofoniga.

Koit Toome peab uue muusikaliosa õppima selgeks nädalaga

Laulja Koit Toome on üks peaosalistest Leonard Bernsteini lavateoses „Missa“, mis juhatab sisse tänavuse juubelihõngulise Birgitta festivali.
Koidu sõnul ei tunne ta seltskonda, kes temaga koos laval on, ning kui tavaliselt on ühe muusikali prooviperiood kuu-poolteist, siis seekord on ettevalmistusaega sisuliselt vaid nädal. Mees tunnistab, et see esitab talle kõva väljakutse.
Koit lisab, et tal on seljataga ligi paarkümmend muusikali, aga "Missa" pole tüüpiline muusikal. Koit tunnistab, et on rõõmus üllatava kutse üle Birgitta festivalile.
"Missa" räägib Ameerika noorte valitsus- ja sõjavastastest meeleoludest ning selles väljapääsmatus olukorras jumala otsimisest 20. sajandi keskpaiku. (www.delfi.ee)

Ansambel Würffel esitles uut videot

Ansambel Würffel koosseisus laulja Marvi Vallaste, klahvimees Tarvi Kulli ja trummar Kaspar Kallustega tegutseb küll eelmise aasta augustist alates, kuid esimene singel sai neil valmis alles märtsis, seega loevad nad enda algusajaks pigem lähimineviku. Nüüd esitlesid mitmekülgsed muusikud ka oma esimest muusikavideot, milleks on põnev fotoanimatsioon loole "Coffee".
Würffel on juba jõudnud esineda Tallinn Music Weekil Von Krahli teatris ning kontserte lubavad bändiliikmed peatselt veel.
Lood, mis Würffeli repertuaaris hetkel on, sündisid paljuski Kaspar Kalluste ideede edasiarendusest. (www.delfi.ee)

Õllesummeril esineb maailma tunnustatuim The Beatlesi tribuutbänd!

Legendaarsete biitlite tribuutbänd – 34 aastat maailma vapustanud The Bootleg Beatles esineb 12. juulil Õllesummeril. Äravahetamiseni sarnane nii originaali imiteerimises kui laulumaneerilt on The Bootleg Beatles andnud üle 4000 kontserdi üle maailma ning pälvinud suurima võimaliku tunnustuse nii publikult kui kriitikutelt.
Tänavu möödub 50 aastat beatlemania algusest. The Bootleg Beatles on popkultuuri megastaari pärandi ainuke ülemaailmselt tunnustatud elushoidja. Bändi livekontserdid on jäljendamise tippkvaliteet – briti nelik riietub, liigub ja laulab The Beatlesi sünkroonina.
The Bootleg Beatlesi viieosalise kontsert-show käigus kõlavad biitlite kõik suurimad hitid.
1980. aastal Londonist tuule tiibadesse saanud projekt oli esimene suur tribuutbänd, mis vallutas ülikiirelt ning tohutu menuga nii endise NSV Liidu, India kui Lähis-Ida kontsertsaalid. 1984. aastal tuuritas The Bootleg Beatles USAs. 1990ndatel esines bänd juba suurimatel Euroopa areenidel nagu Wembley Arena ja Glastonbury festivalil.
The Bootleg Beatles on esinenud koos David Bowie, Paul McCartney, Elton Johni ja paljude teiste megastaaridega. Samuti esinesid nad inglise kuninganna Elizabeth II 40. juubelipidustustel Buchinghami palees. (www.delfi.ee)

Frankie Animali uus singel "Obsession" lööb internetis laineid

Varasemast kõvasti rokilikuma stiili poole suunduv Frankie Animal lööb oma uhiuue EP’ga SoundCloudi muusikaportaalis uskumatult laineid. Esimene singel “Obsession” on tegemas lausa rekordeid — 5 päeva jooksul kuulati seda ligikaudu 20 000 korda ning trend jätkab kursil ca 5000 kuulamist päevas.
Ansambli mänedžeri Peeter Sooviku sõnul on lugu populaarne üle maailma, enim kuulamisi tuleb näiteks USA'st. Soovik lisab, et tagasiside on väga positiivne, loo jagamise ja laikimise maht on märkimisväärne. (www.delfi.ee)

Laura sai Armeenias lauluvõistlusel esikoha

Laura Remmel saavutas ülemöödunud nädalal Armeenias peetud rahvusvahelisel festivalil-võistlusel "Renaissance" pop-džässi kategoorias esikoha.
Laurale tuli võit üllatusena ning teada sai ta sellest meili teel.
Laura kategoorias võistles kuulduste kohaselt 170 lauljat eri riikidest. Kohapeal laulja väga kaua aega ei veetnud – jõudis Armeeniasse ülemöödunud neljapäeva õhtul ja reede öösel keeras otsa kodu poole tagasi.
Laura sõnul esitas iga laulja kolm lugu ja seetõttu võttis žüriil nende läbikuulamine aega ja sel ajal, kui teise päeva võistlejad alles esinesid, oli Laura juba Eestis. (menu.err.ee)

Driven avaldas debüütalbumi "Tulevik on nüüd"

Ansamblil Driven ilmus 17. aprillil esimene täispikk album "Tulevik on nüüd". Plaadil on nii täiesti uusi lugusid kui ka mõned varasemast tuttavad palad.
Bändiliikmete sõnul tõmmati selle albumiga oma senisele materjalile joon alla ja pandi kõik lood ühele kettale kokku.
Bänd avaldas ka uue plaati tutvustava singli "Vastuvoolu".
Plaadi tutvustamiseks teeb Driven koos Zorgiga Eesti minituuri "HÜPERDRIVE", mille käigus külastatakse veel Tallinna, Tartut, Pärnut ja Narvat.
Albumit on esialgu võimalik soetada tuuri kontsertidelt ning peagi ka hästi varustatud plaadipoodidest.

Kreeka päritolu laulja Demis Roussos tuleb taas Eestisse

Demis Roussos astub 20. juulil üles Haapsalu piiskopilinnuse õuel. Kontserdil kõlavad tema parimad laulud läbi aegade. Eestis esines laulja viimati 2003. aastal.
1946. aastal sündinud Demis Roussos alustas oma muusikukarjääri kuuekümnendate keskpaigas Ateenas. Ta on koostööd teinud progeroki suurkuju, klahvpillimängija Vangelisega, tema soolokarjäär tipnes 1970ndatel mitmete hittidega. "Forever and Ever" jõudis neist 1973. aastal paljude Euroopa riikide edetabelite tippu. (www.ohtuleht.ee)

Estraadiraadio mängib kaasaegset estraadimuusikat

Raadios Elmar käis külas osa orkestrist Estraadiraadio: trombetimängija Tanel Aavakivi ja kitarrist Karl Laanekask. Estraadiraadio on meeleolumuusika orkester, mis mängib kaasaegset valdavalt rõõmsapoolset estraadimuusikat. Mingi ajani tehti instrumentaalmuusikat, hiljem selgus aga, et palju toredam on mängida, kui keegi laulab ka. Estraadiraadio esimene plaat anti välja aastal 2010. Nüüdseks on peale tulnud ka rohkelt uuemat muusikat.
Bändil täitub varsti juba 10 aastat tegutsemist. Solistideks on bändil Kaire Vilgats ja Tõnis Mägi.
Uuel nädalal 22. aprillil mängib Estraadiraadio Toompeal Riigikogu lahtiste uste päeval. Orkester koos Tõnis Mägiga esineb sisehoovis kell 7. sisehoovis.
Estraadiraadio koosseisu kuuluvad Tanel Aavakivi ja Vallo Mänd trompetil, Artur Kiik tromboonil, Karl Laanekask kitarril, Mati Sütt basskitarril, Priit Sootla klahvpillidel, Andrus Lillepea trummidel ning perkussiooniga tegeleb Margus Tammemägi.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar