Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 18
28.04.2014
Vennaskond tähistab 20 aasta möödumist albumi „Võluri tagasitulek“ ilmumisest

Ansambel Vennaskond annab 1. mail Tartu klubis Rock`n`Roll kontserdi, millega tähistab kahekümne aasta möödumist albumi „Võluri tagasitulek“ ilmumisest. Albumilt „Võluri tagasitulek“ leiab mitmed tuntud Vennaskonna laulud nagu „Pille-Riin“, „Disko“, „Lähen ja naeran“ jne. Koos Vennaskonnaga astub 1. mail lavale ka Vanemõde.
Vennaskonna liidri Tõnu Trubetsky sõnul on bändilt juba maikuus oodata ka päris uut 21 looga plaati, millel pealkirjaks „Linn süütab tuled“. Sellega positiivsed uudised Vennaskonna sõpradele veel ei piirdu. Nimelt antakse koos uue albumiga uuesti välja ka ka „Rockpiraatide“ vinüülplaat.

Jana Kask salvestas akustilise kaveri loost „Eesti muld ja Eesti süda“

Jana Kask tegeleb viimasel ajal uute lugude salvestamisega stuudios, harjutab vana kava ja valmistub esinemisteks. Viimati salvestas ta stuudios loo „Eesti muld ja Eesti süda“. Jana sõnul on ta ammu tahtnud teha kaverit mõnest heast Eesti loost ja lisab, et „Eesti muld ja Eesti süda“ on klassika - siiras ja kauni sõnumiga laul.
Jana selgitab, et tema jaoks tähendab antud lugu seda, et kõik maailmas on ehitatud üles armastusele, ükskõik kas see on armastus kodumaa või mõne inimese vastu. Tähtis on see, et inimene oskab armastada ja tunda.
Salvestus ise on akustiline ning tehtud ilma bändita. Lauljatar usub, et mõnikord on nii, et mida lihtsamini, seda parem. Loos kuuleb ainult Jana vokaali ja klaverit, mida mängib Lauri Lehtsaar.

Karl-Erik Taukar avaldas „Vastupandamatu“ singli

Karl-Erik Taukar avaldas möödunud nädalal uue singli „Vastupandamatu“, mis on Taukari enda sõnul hea jätk tema esimesele singlile.
"Vastupandamatuga" oli muusiku sõnul tööd palju. Lugu sai ideeliselt valmis umbes 15 minutiga, sealt edasi oli aga kõvasti timmimist. Taukar lisab, et mõnd asja tehti koguni viis korda ümber, enne kui rahul oldi.
Loo autoriteks on Stig Rästa, Fred Krieger ja Karl-Erik Taukar.
Lugu ise on taotluslikult lihtne ja kitarripõhine pop-rock, kus salvestamisel on kasutatud vaid trumme, kitarre ja lauluhäält.
"Vastupandamatu" tähenduse jätab Taukar kuulaja otsustada. Ta tõdeb, et mõne nähtusega on nii, et isegi ülimad pragmaatikud tõstavad käed üles ja lasevad asjadel omasoodu minna. Kelle jaoks on see ilus tüdruk, kellele külm jäätis palaval suvepäeval ja kellele kandikutäis hot shot'e reede õhtul. Igaühel omad nõrkused.
Juba sügiseks lubab Taukar täispikka plaati. (www.delfi.ee)

Eesti ooperilaulja Arete Teemets saavutas Pariisis rahvusvahelisel konkursil esikoha


Eesti laulja Arete Teemets saavutas Pariisis toimunud rahvusvahelise Flame konkursi finaalis esikoha.
Prantsusmaa pealinnas toimunud 1989. aastast korraldataval konkursil osales klassikalise laulu kategoorias rohkem kui 50 lauljat erinevatest riikidest.
Eesti lauljataril õnnestus pääseda finaali, kus laulsid ka mitmed nimekad artistid Prantsusmaalt, Venemaalt, Hiinast ja Lõuna-Koreast.
Kümne finalisti hulgast valis žürii lausa kaks võitjat, eesti soprani Arete Teemetsa ja Prantsusmaalt pärit mezzosopran Marion Lebegue. Võistluse esikohaga kaasneb 2000 euro suurune preemia ning mitmed lisaauhinnad, seal hulgas rahvusvahelised kontserdid nii Euroopas kui Aasias.
28-aastane Arete Teemets lõpetas 2009. aastal klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe dotsent Nadia Kuremi lauluklassis ning 2012. aastal maksimumhindega magistriõppe Roomas Santa Cecilia konservatooriumis.
Flame konkurss toimus sel aastal juba 25. korda. Konkursil võistlevad lisaks lauljatele pianistid, viiuldajad ja tšellistid. (www.delfi.ee)

Roxette esineb taas Tallinnas

23. novembril esineb taas Saku Suurhallis Rootsi läbi aegade üks menukamaid popbände Roxette. Ansambli liikmed Marie Fredriksson ja Per Gessle lubavad ka seekord Tallinna kontserdi raames tõelist hittide sadu.
Viimati esines Roxette Tallinnas kolm aasta tagasi. Eelmise kontsertreisi jooksul külastas Roxette koguni 46 riiki. Sel aastal siirdub Rootsi popduo juba uuele maailmaturneele, mille raames esineb uuesti ka Eestis.
Live Nation Baltics peapromootor Eva Palmi sõnul olid mõlemad Roxette’i kontserdid Tallinnas aastail 2001 ja 2011 väga meeldejäävad ning vaimustunud publik võttis bändi vastu ovatsioonide ning kaasalaulmisega. Roxette’i kontserdile minnes loodavad fännid eelkõige kuulda Rootsi menubändi loomingu paremikku. Eva Palm on veendunud, et ka seekord tulevad kõik need megahitid kindlasti esitlusele ning lisab, et Roxette on vaieldamatult üheks Rootsi popmuusika kaubamärgiks, mis tagab kontserdile kindla kvaliteedi. (menu.err.ee)

Odd Hugo nokitseb uue plaadi kallal

Natuke vähem kui kaks aastat tegutsenud Odd Hugo andis möödunud aastal välja omanimelise debüütplaadi, praegu on bändil tegemisel aga uus EP, mis peaks ilmavalgust nägema hiljemalt sügise alguses.

Oma vähese tegutsemisaja jooksul on Odd Hugo muusikat mänginud mitmed rahvusvahelised raadiojaamad Taanis, Soomes ja Poolas ning selle aja jooksul on esinetud festivalidel ja kontsertidel Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Saksamaal, Hollandis, Belgias, Ungaris.
Bänd on käinud kahel Euroopa tuuril, millest viimasel anti üheksa päeva jooksul üheksa kontserti. Juba praegu käivad aga ettevalmistused uueks Saksamaa, Hollandi ja Belgia suviseks tuuriks. Üles astutakse ka Hollandis toimuval Welcome To The Village Festivalil.
Odd Hugo liikmed tunnistasid, et tuleviku tegemisi on palju ning praegu toimuvad läbirääkimised mitmete agentuuride ja plaadifirmadega. (menu.err.ee)

Jalmar Vabarna peab vaba päeva ekstra märkmikusse kirja panema

Muusik Jalmar Vabarna mängib loendamatus hulgas bändides ning tunnistab, et naudib kõige rohkem vaikust.
Jalmari sõnul saab ta väga vähe puhata ja teinekord peab märkmikusse vaba päeva spetsiaalselt kirja panema, muidu läheb nii, et terve kuu on esinemisi täis.
Hiljuti õnnestus Jalmaril aga "normaalse inimese" kombel lausa neli õhtut kodus veeta. Tema sõnul polnud raske otsustada, mida selle vaba ajaga peale hakata - kokkamine ja televiisor andsid mõnusa võimaluse patareisid laadida.
Noormees lisab, et kui terve kuu ringi joosta, on kasufaktor lõpuks null, sest stress kasvab üle pea ja haigus on nii kerge tulema. (menu.err.ee)


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar