Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 19
05.05.2014
Kerlil ilmus korraga kaks lugu albumil, kus teeb kaasa ka Ellie Goulding

Möödunud nädalal ilmus elektroonilise muusika artistilt Seven Lions EP ehk lühimängiv album, mille kahes loos teeb kaasa ka Kerli Kõiv. Viit lugu sisaldava värske albumi nimi on "Worlds Apart" ning Eesti lauljatari häält kuuleb nii EP nimiloos, kui ka loos "Keep it close". Lisaks Kerlile teeb kogumikul kaasa ka hetke üks nõutumaid Briti lauljatare Ellie Goulding. (www.delfi.ee)

Soomes elav Aiki avaldas uue singli


Aiki uus lugu kannab pealkirja „Mu peegel“ ja on tehtud tegelikult juba aasta tagasi. Esmased sõnad olid lool soomekeelsed ning Aiki plaanib laulu kindlasti ka soome keeles sisse laulda ja seejärel fännidega jagada. Lauljatar ütles raadiole Elmar antud intervjuus, et peab veidi aega
enne soome keele hääldust harjutama. Loo praegune versioon valmis paar kuud tagasi, kui Aiki laulusõnuad eesti keeles ümber tegi.
Soomes leidis Aiki foorumi, kust oli võimalik otsida endale muusikud kõrvale ning sealt ta praegused bändikaaslased leidiski.
Aiki sõnul on häid muusikuid palju ja muusikuna raske läbi lüüa, seetõttu oli tema jaoks suur üllatus, kui tema lugusid mõned aastad tagasi mängima hakati ja fännid temalt uut loomingut ootasid.
Soomes teeb Aiki tööd, vabal ajal tegeleb muusikaga ja veel meeldib talle väga kalal käia.
Lugu „Mu peegel“ on otsast lõpuni tema enda looming ning räägib armastusest nagu paljud Aiki laulud.

Rõõmsakõlaline ansambel Angus on valmis saanud esimese plaadi

Elurõõmus muusikaline kooslus Angus loodi 2010 aasta kevadel Viljandis. Koosseisu kuuluvad noored ja andekad muusikud Viljandist ja Viljandi Kultuuriakadeemiast. Bändinimi Angus tuli tuntud seriaalikangelase MacGyveri järgi, kellel eesnimeks samuti Angus. Sama nime kannab ka bändi vastvalminud album.
Ansambel Anguse muusika ühendab endas reggae ja ska mõjusid ning oluliseks märksõnaks on positiivsus. See on peomuusika, mis peaks inimeste tuju heaks tegema.
Uut plaati esitleb bänd 9. mail Pärnus Kuursaalis, 24. mail Tallinnas Sinilinnus ja 31. mail Tartus Genialistide klubis. Kaasa teevad ka ansamblid Ska Faktor, Bombillaz ja Mostband.

Eesti lauljad toovad Õllesummerile Jacksoni lugude paremiku

Kaire Vilgats, Maiken, Lauri Pihlap ja Semy toovad sel suvel Õllesummeri veiniala lavale popmuusika ikooni Michael Jacksoni loomingu paremiku.
12. juulil kõlavad särava neliku esituses ja bändi saatel kõik Jacksoni suurimad hittlood läbi tema terve karjääri. Kaire Vilgatsi sõnul oli ja on Jackson tema jaoks kõige emotsionaalsem ja musikaalsem popmuusika esindaja. Ta lisab, et on lapsest saati tema esinemisi vaadanud ja pisaratenigi jõudnud, kuna Jacksoni etteasted ja vokaal on lihtsalt enneolematud.
Lauri Pihlap ütleb, et üle kogu maailma püüavad artistid Michael Jacksoni kingadesse astuda, kuid need jäävad kõigile siiski liiga suureks - latt on seatud sedavõrd kõrgele. Pihlap lisab, et tegemist oli erilise inimese ja talendiga, kes mitte ei kirjutanud ja laulnud meile muusikat, vaid ta ise oli muusika. (www.delfi.ee)

Winny Puhh ja Rein Rannap annavad muusikaliselt konfliktse kontserdi

Sel suvel astuvad esmakordselt ühele lavale kaks artisti, kes eestimaist klassikasõpra juba naljalt külmaks ei jäta - aasta klassikasündmusel kohtuvad Winny Puhh ja Rein Rannap.
Winny Puhhi liikme Indrek Vaheoja sõnul on juba see kooslus ise nii ebatraditsiooniline, et seda oleks patt kuidagi teistmoodi nimetada kui aasta klassikasündmuseks.
Mees kinnitas portaalile Menu, et tegemist ei ole naljaga.
Kuigi muusik ei suutnud meenutada, kuidas Winny Puhhil sündis idee esineda koos Rannapiga, tõdes ta, et pikka veenmist maestro ei vajanud.
Kuigi esmapilgul tundub selline kooslus kummaline, siis tegelikult on Rein Rannap olnud Winny Puhhile suunanäitajaks pikka aega.
Ka senine koostöö on Winny Puhhil Rannapiga hästi sujunud. Vaheoja sõnul on mõlemal pool sellised inimesed, kes teavad täpselt, mida nad tahavad ja on väga kindla visiooniga.
Aasta klassikasündmus jõuab muusikahuvilisteni pisut aega enne maagilist jaaniööd, 21. juuni õhtul ja Vaheoja lubas, et laval saab näha armastuse ja vihkamise igikestvat heitlust.
Kontsert toimub Viimsi Vabaõhumuuseumis. (menu.err.ee)

Merike Susi avaldas debüütalbumi

Varem ansambliga Meie Mees musitseerinud Merike Susi avaldas sooloalbumi. Kõik plaadil olevad lood on eestikeelsed ning tekstid on enamuses loodud Merikese muusikale. Muusika mängimisel kasutatakse plaadil klassikalisi instrumente.
Enamus aastaid Merikese elust on möödunud muusikuna, lauljana, klahvpillimängijana ja taustalauljana väga paljude erinevate bändide koosseisudes. Vahepeal võttis laulja endale pausi, ei tegelenud muusikaga üldse. Puhkas, puhastus ja taastus ning rändas natuke maailmas ringi. Seal tegeles ta erinevate asjade õppimisega ja enda ning maailma olemuse mõtestamisega, kuni viimaks tundis, et soovib ja on valmis enda muusikat looma ja esitama.
Debüütalbum kannab pealkirja „Üksi üksolemises“. Rohkem infot saab näiteks Merike Susi Facebooki lehelt.

Popidiotil ilmus uhiuus singel

Plaadifirma Seksound teatas möödunud nädalal, et Eesti-Soome synth-pop-trio Popidiot on saanud valmis uue singli "Talk To Me".
Loo sõnad on teinud Matti Peura ja Hendrik Luuk, muusika on samad mehed loonud koos Rein Fuksiga. Lugu on salvestatud plaadifirma Seksound stuudios Tallinnas, miksitud ja masterdatud Lauri Liivaku käe all Forwards Studios Tartus. (www.delfi.ee)

Hiiu Folk pakub talgulistele tänutäheks soodsat festivalipassi

Teeme Ära talgupäeva ja peresõbralikku pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk ühendavad mitmed ühised väärtused ja seetõttu pakub Hiiu Folk ka sel aastal igale talgulisele võimaluse osta soodushinnaga passi 17. kuni 20. juulini toimuvale festivalile.
Tänavuse festivali teemaks on Põlvest põlve ning esinema on oodata Kõrsikuid, Jaan Tättet ja Udupasunat, Justamenti, Diskreetse Mango Triot, Chalice’i ja paljusid teisi.
Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvaku sõnul võiksid inimesed, kes tunnevad soovi üheskoos midagi head oma keskkonna jaoks ära teha, rõõmu tunda ka Hiiumaa ilusast loodusest ja võimalusest ühes perega seal mõnusat muusikat nautida.
Talgulistele on neljapäevase festivalipassi hind 30 eurot. Seda saab osta Piletilevist sooduskoodi alusel, mille talgulised leiavad talgulistele suunatud pakkumiste alt Teeme Ära kodulehelt. Kood kehtib 30. juunini.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap