Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 20
12.05.2014
Ivo Linna tähistab juubelit uhke galakontserdiga

Eesti läbi aegade üks armastatumaid lauljaid, legendaarne Ivo Linna tähistab sel aastal 65. sünnipäeva. Selle puhul toimuvad juulis pidulikud ja suurejoonelised galakontserdid, kus tulevad esitusele nii tema loomingu paremik kui ka juubilari enda poolt armastatud lood läbi aegade.
Spetsiaalselt nendeks kontsertideks valmivad laiendatud koosseisuga bigbändi seaded sellistele hittlugudele nagu „Julge laul“, „Sülita vaid alla tuult“, „Aita mööda saata öö“ jpt. Loomulikult ei jää kontserdil esitamata ka koos Maarja-Liis Ilusaga 1996. aastal lauldud Eesti eurolaul „Kaelakee hääl“ ning Alo Mattiiseni tuntuimad isamaalised laulud.
Ivo Linnat on tulnud tervitama ja temaga koos aegumatuid lugusid laulma noorema põlvkonna Eesti tippartistid ja näitlejad: Ott Lepland, Maarja-Liis Ilus, Evelin Võigemast ja Hele Kõrve. Lavale astub ja koos isaga musitseerib ka Ivo poeg Robert Linna. Esinejaid saadab 14-liikmeline ansambel Grand Hotel. (www.delfi.ee)

Liis Lemsalul ilmus uus singel koos muusikavideoga loole "That Kinda"


Liis Lemsalul ilmus uus singel "That Kinda" koos seda saatva videoga, milles löövad lisaks Liisile kaasa ka armastatud eesti lauljad Ivo Linna, Ott Lepland ja räppar Genka.
Liis ütleb, et ilmselt on kõikide tüdrukute (ja poiste) seintel olnud ühel eluetapil postrid oma lemmiklaulja või lemmiksportlase pildiga. Nad on vaadanud neid inimesi alt üles ning alati tahtnud nendega kohtuda. Uues videos etendabki Liis just sellist tüdrukut. Video kontseptsioon ning ülesehitus on suurel määral saanud inspiratsiooni populaarsetest "home video" formaatidest, kus inimesed ise filmivad oma tegevusi ning lõpuks postitavad internetti kõigile vaatamiseks.
Laul räägib sellest, kuidas armunu ei kuula ei oma sõpru-tuttavaid vaid vaatab pimesi ainult üht inimest, kes tema arvates võiks muuta tervet maailma.
Lugu "That Kinda" on kirjutatud Liisi enda ning Rene Puura poolt, sõnade autoriks Liis Lemsalu ja Rob Montes. (delfi.ee)

Ithaka Maria tegi lavasaate tunnusloost täispika raadiosingli

TV3 pühapäevase hittsaate "Palume lavale!" tunnusloo esitajaks ja autoriks on Ithaka Maria, kelle sõnul on lava ja teatri teema tema jaoks väga inspireeriv.
Saate alguses ja lõpus kõlava tantsulise kõlli kohta sai Ithaka Maria nii palju positiivset tagasisidet, et otsustas sellest teha täispika laulu ja anda välja raadiosinglina.
Laulu produtsentideks on Alar Kotkas ja lauljatar ise. Arranžeerimise, miksimise ja masterdamise juures olid veel abiks Ivar Must ja Ilmar Laisaar.
Kuigi viimastel aastatel pole Ithaka Maria kuigi palju muusikat teinud, ilmus tema viimane singel "Hallo" selle aasta veebruaris. (menu.err.ee)

Tartus saab vabadust nautida Indiefestil

19. kuni 24. maini toimub Tartus Indiefest, mis toob nädala jooksul publikuni vahvad elamused, põnevad kohad, uued ja huvitavad artistid.
Indiefest vabastab ennast sellest, mis toimub ümberringi – Tartusse tuuakse muusikud, kellest palju veel ei teata, aga oleks huvitav kuulda. Külastajatele avatakse indiekultuuri nüansid, mis vastasel juhul jääks kellegi garaaži või sahtlisse. Ette võetakse artistid, kes ei lase ennast mõjutada peavoolu suundadest ja kes teevad täpselt seda, mis südames õige tundub. Tehakse reis isepäisuse rööbastel ja kutsutakse kaasa kõiki, kellel on soov nautida vabadust.
Üles astuvad August Hunt, Mimicry, Elephants From Neptune, Frankie Animal, hiljuti albumi avaldanud Galvanic Elephants, Eesti laulult tuttavad The Titles ja State Of Zoe ja mitmed teised, samuti saab näha erinevaid välisesinejaid.

Joel Remmel Trio esitleb uut albumit

Joel Remmel Trio esitleb teisipäeval kell 19.00 Tartu Linnamuuseumis ja 14. mail Estonia Talveaias Tallinnas ansambli teist albumit pealkirjaga "More Than Fishermen". See on jätk ansambli debüütplaadile "Lumekristall", mis on tänaseks lisaks soojale vastuvõtule eesti publiku hulgas jõudnud ka Soome, Rootsi, Šveitsi, Jaapanisse ja mujalegi.

Ansamblis mängivad noorema generatsiooni silmapaistvamad jazzmuusikud - pianist Joel-Rasmus Remmel, kontrabassist Heikko-Joseph Remmel ja löökpillimängija Aleksandra Kremenetski. Trio esitab omaloomingut, mis on kirjutatud spetsiaalselt seda koosseisu silmas ja kõrvas pidades. Ansambli looming on meloodiline ja voolav, pakkudes pinget nii muusikasõpradele kui muusikuile.

Ansambel Clarity laulab armastusest ja pidudest

Raadiole Elmar andis intervjuu ansambli Clarity solist Lauri Antsov, kes rääkis, et Clarity on on sisuliselt jätk ansamblile Gravity. Peale bändiliikmete vahetust toimus ka nimevahetus ja nii saigi Lauri sõnul „selgus majja“.
Enamik bändi lugudest on Lauri enda kirjutatud, värske loo „Täna öösel“ sõnad saadi aga sel viisil, et iga bändiliige ütles järjest ühe rea, kuni lõpuks saadigi lugu valmis.
Clarity laulab armastusest, pidudest ja kõigest, mis noori puudutab. Eeskujusid ja lemmikbände on bändiliikmetel aga seinast seina – ühe ühise lemmikuna toob Lauri välja ansambli Smilers.

2014. aasta Eurovisiooni võitis Austria

2014. aasta Eurovisiooni võitis Austriat esindanud ning palju kõneainet tekitanud habemega naine Conchita Wurst looga "Rise Like a Phoenix".
Eesti andis maksimumpunktid Hollandile, 10 punkti kuulus Rootsile ning 8 Ukrainale. Väiksemad puntid jagunesid: 7-Ungari, 6-Soome, 5-Armeenia, 4-Austria, 3-Norra, 2-Hispaania ja 1-Venemaa.
Finaalis võistlesid: Ukraina, Valgevene, Aserbaidžaan, Island, Norra, Rumeenia, Armeenia, Montenegro, Poola, Kreeka, Austria, Saksamaa, Rootsi, Prantsusmaa, Venemaa, Itaalia, Sloveenia, Soome, Hispaania, Šveits, Ungari, Malta, Taani, Holland, San Marino ja Suurbritannia.
Eesti seekord poolfinaalist edasi ei pääsenud. (menu.err.ee)


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar