Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 21
19.05.2014

Renate sõidab uue loo videos vana autoga

Raadiole Elmar andis intervjuu Renate Saluste, kellel ilmus uus suviselt värske singel pealkirjaga Vajan sind. Laulu autoriks on Renate ise ning tema sõnul sündis Vajan sind märtsis klaveri taga hoopis üht teist lugu tehes. Loole valmis ka muusikavideo, mille filmimiseks kasutati ära aprillikuist soojalainet. Videos sõidab Renate ka ühe üsna vana autoga, mille rooli istumine teda algul veidi ehmatas, kuid pärast harjutamist loomulik tundus.

Loo tausta on produtseerinud Lenny LaVida, video tegi Kenneth Rüütli ning loo andis välja Tre Music.

Renatet saab esinemas näha 30. mail Rakvere Vallimäel Põhja-Eesti suve suurel avapeol ja 31. mail Tartu lauluväljakul Lõuna-Eesti suve suurel avapeol.  

Noor laulja Raahel Pilpak avaldas debüütsingli

Raahel on 19-aastane artist, kes alustas lauluõpinguid 10-aastaselt. Ta on varem osa võtnud väga erinevatest projektidest, sealhulgas telesaated Eesti otsib superstaari ning Eesti talent, lisaks erinevad muusikalid, millest viimane oli Vanemuise teatris etendunud Grease, kus Raahel oli Chacha rollis. Ta on osalenud ka kruiisi-show'del merel ning olnud taustalaulja menusaates "Laulu mu laulu".

Raaheli esiksingli "Kõrgemale" muusika on kirjutanud Anna Kutšinskaja, Madis Muul ja Karl Kanter, teksti autorid on Marilyn Jurman ning Raahel Pilpak.

Raahel astub koos bändiga lavale 22. mail kell 21 kokteilibaaris Butterfly, et tähistada debüütsingli ilmumist.

Zetod on tagasi värske singli ja uhkete plaanidega

Ajateenistuse kiuste pisikese loomingulise pausi pidanud setoroki punt Zetod on tagasi. Nende värske singel Velekese noorõkõsõ’” on lugu, mis täidab meeste ammuse unistuse koos poiste- ja meeskooridega esitavad Zetod seda lugu XXVI Üldlaulupeol.

Jalmar Vabarna sõnul on Velekese noorõkõsõ’ on justkui motivatsiooni ja tunnustuse laul meestele endile. See räägib kui tore on koos laulda ja kui hästi meeste hääled kokku kõlavad. Ta lisab, et kõik mehed vajavad pisut tuge ja kui keegi teine seda ei paku siis tuleb ise oma mehelikkusele au anda, laulmine sobib selleks ideaalselt. Zetode leelopargile on kõnealuses loos toeks Rahvusooper Estonia poistekoor. 6. juulil loodetavasti aga terve lauluväljak. (www.delfi.ee)

Hurts annab esimese vabaõhukontserdi Eestis Õllesummeril

Inglise popduo Hurts esineb esimese suure vabaõhukontserdiga Eestis reedel, 11. juulil Õllesummeril. Kolmandat albumit salvestav Hurts avaldas suurt heameelt, et saab tagasi tulla Eesti publiku ette nüüd juba südasuvise vabaõhukontserdiga.

Originaalse heli ja meeldejääva minimalistliku lavaimagoga duol on kõigest loetud aastatega õnnestunud saavutada väga suur populaarsus üle maailma.

Laulja Theo Hutchcraft ja klahvpillimängija Adam Anderson said kokku 2005. aastal Manchesteris. Olles paar aastat katsetanud erinevate bändinimede ja koosseisudega, lõid nad 2009. aastal Hurtsi. Bändi edu tagas singel Wonderful Life, mis lausa plahvatas nii Youtube-is kui raadiotes üle maailma.

Õllesummeri avapäeva peaesineja on Bastille (UK). Lisaks ligi sajale eesti artistile on väljakuulutatud välisesinejate seas The Bootleg Beatles (UK), Svjata Vatra (UKR), Spaghetti Swing (ITA). Kokku esineb 9.-12. juulini seitsmel laval üle saja artisti. (www.delfi.ee)

Viru Folk avalikustas programmi

Koos lehekuu saabumisega avaldas kaptenitekülas Käsmus tänavu seitsmendat aastat toimuv festival Viru Folk oma saamiaasta programmi.

Seekordsel Viru Folgil tutvustatakse muusika, filmide, näituste, luule, roogade ja suveniiride kaudu põhjalikumalt saamide kultuuri. Saami muusikuid on tulemas nii Norrast, Rootsist kui Soomest. Juba teist korda on Viru Folgil kohal Angelit (FI),esmakordselt Eestis aga maailma ainus heavy-joik bänd Intrigue (NO) ning saami traditsioonilise muusika eestvedajaid Niko Valkeapää (NO), ühtlasi lustakad noored saamid Niillas Holmberg & Roope Mäenpää (FI) ning SomBy (FI), aga ka vanaks tegijaks tituleeritav Transjoik (NO) ning noor Rootsi talendisaate staar Jon Henrik Fjällgren (SE). Lisaks saamidele on tulemas välisesinejaid mujaltki: kitarrivirtuoos Vicky Genfan USA-st, humoorika kavaga naistebänd Iva Nova Venemaalt, ürgne Fejd Rootsist jt.

Eesti artistidest annavad kontserte Dagö, Super Hot Cosmos Blues Band, Indigolapsed, Vanaviisi, Curly Strings, Sadamasild, Kõrsikud, Henry Laks & Seitsmes Meel, Tuulelõõtsutajad, Silver Sepp, Triinu Taul, Rüüt jpt. Eriprojektidena on toimumas Oorti eestvedamisel Sünteri Sassi mälestuskontsert ning Jaan Sööt 50 gala, kus koos juubilariga musitseerivad Riho Sibul, Bonzo, InBoil, Kate, Jäääär ja Helena Wanje. (www.virufolk.ee)

Mia ja Alen Veziko avaldasid kindla järgmise raadiohiti

Lauljatar Mia ja Alen Veziko avaldasid uue singli "Miks aeg nii kiirelt käib". Tegu on Mia jaoks esmakordse duettlooga ning ta austab oma lavapartneri Alen Veziko loomingut väga. Tema sõnul on tegu mõnusa suvelooga, mis meenutab inimestele seda, kui oluline on olemasolevat hinnata ja nautida.

Loole on valminud ka video, mille tegemise jooksul Mia ja Alen omavahel ei kohtunud. Nimelt salvestas Mia oma osa Hispaanias, Alen Eestis ja Vahur Valgmaa pani selle Austraalias kokku. Loo ja sõnade autoriks on samuti Vahur Valgmaa, kelle sulest pärineb ka Mia eelmine hitt Ingel mu kõrval. (www.delfi.ee)

Up'n Down tuleb juubeliks taas kokku ja teeb kunagisest diskohitist rokk-konservi

Sel suvel toimub teist korda Kidise Tiigimuusika ning selleks puhuks tuleb kokku 20. sünnipäeva tähistav 1990ndate pop-bänd Up'n Down.

Kidise Tiigimuusika peakorraldaja Henrik Raave sõnul tullakse kokku ja tähistatakse Up'n Downi 20. juubelit ning järgmine kord saab sellist asja kogeda ehk alles 50 aasta pärast mõne vanadekodu jõulupeol. Et head asja liiga palju ei saaks, tehakse bändiga ära Up´n Downi suurima hitt Unenägu. Kuna ajad ja kombed on muutunud, siis saab seda lugu kuulata juubelile väärika rokk-konservina.

Up'n Downis teeb lisaks Raavele kaasa ka Meelis Niinepuu (laul). Saatebändiks on ansambel MUSTus - Toomas Uibo (bass), Margus Randmäe (kitarr), Martti Meumers (klahvpillid), Rauno Kutti (soolokitarr), Joosep Soorsk (lehmakell) ja Karl-Johan Kullerkupp (löökpillid).

Lisaks ansamblile Up'n Down esineb Kidise Tiigimuusikal Ivo Linna, kes tähistab sel suvel enda 65. sünnipäeva ning Kidisel esinemine toimub vahetult enne tema suuri juubelikontserte üle Eesti. Lavale astuvad ka Laura Junson ja bänd, Heli Vahing, Jazz In Sisters, Nõianeitsid, Von Dorpat jpt.

Festival toimub 13. juulil Pärnumaal Kidise külas. Sissepääsud avatakse kell 17.00, kontsert algab kell 18.00. (menu.err.ee)
 
 
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar