Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 22
26.05.2014
Jaan Tätte kutsub austajaid vabas õhkkonnas peetavale muhedale sünnipäevapiknikule

Augustis on võimalik Eestimaa eri paigus kuulata, näha ja käega katsuda viiekümne
aastast Jaan Tättet, kes on otsustanud kingituseks oma loomingu austajatele korraldada
kauni looduse keskel juubelipikniku nimetuse all „Peatus“. Jaan Tätte ütleb, et teda on igas mõttes hinges hoidnud inimesed, kellele ta laulud midagi tähendavad. Nüüd soovib ta oma juubeli puhul neile vastu pakkuda midagi ilusat ja toredat. „Peatus“ ei näe välja nagu tavaline kontsert laululavadel, vaid Tätte võtab inimesi vastu kui parimaid sõpru, kes talle külla tulevad. Saab koos laulda ja juttu ajada.
Kaasa saab võtta ka piknikukorvid, aga süüa saab ka peoplatsilt ja jooki aitab valida Nautimus. "Peatus" tähendab Tätte sõnul hetkeks aja „mahavõtmist“ ja asjade üle järelemõtlemist; aga peatus tähendab ka mõnusat peataolekut.
Piknikud toimuvad mitmel pool Eesti kaunites kohtades. (www.delfi.ee)

Võsu Rannafestivalil astub koos kodumaise paremikuga üles legendaarne DJ Bobo

Teist aastat järjest toimub Võsu Rannafest, mis sel aastal on veelgi suurem ja uhkem.
Augusti alguses toimuvat festivali saab sel suvel nautida kahel päeval 1.-2. augustini.
Kahel laval esineb kokku üle kahekümne artisti ning lisaks eestimaistele artistidele
hullutab rahvast ka legendaarne Dj BOBO.
Rannafest pakub kõike, mida üks suvine pidu pakkuma peab – rannalava mere ääres,
peotelk rikkaliku sõubaariga, vesipiibukohvik rannaliival ning eksootilisi tuletantsijad.
Pidutsemise kõrval saab nautida ka spordimõnusid. Õpetatakse zumbat nii maal kui
vees, peetakse maha võrkpallivõistlused ning palju muud. Kohale on kutsutud kuulus
Baruto ehk Kaido Höövelson isiklikult. Mõeldud on ka pere kõige pisematele, kellele on avatud seiklusrohke lasteala. Seal tegelevad lastega lustakalt ja lõbusad tegelased.
Võsu Rannafesti järelpidu toimub Võsu kuumimas klubis Seitsmes Taevas, kus
peomeeleolu hoiavad üleval Maarjamaa parimad dj-d!
Festivalil astuvad üles: Terminaator, 2Quick Start, Traffic, HU?, Birgit Õigemeel, Karl-Erik Taukar, Norman Salumäe, Frankie Animal, Shanon, Elephants From Neptune, Maria Stuart, Mucky, Boondocks, Almost Natural, Mind Illusion, jpt.

Kene Vernik avaldas singli "Circus"

Kene Vernikul, kelle sooloprojekt kannab nime KENE, ilmus ahjusoe singel "Circus", mille autoriteks on tema ja Ervin Trofimov. Lugu, mis kirjutati valmis juba 2012. aastal, on pärit sel aastal ilmuvalt EP'lt.

Amsterdamis elav ja õppiv Kene Vernik, kes eeskätt elektroonikaduost Mimicry tuntud, on aasta jagu vaikselt, ehkki mitte nähtamatult uue materjali kallal töötanud. Tema seni ilmunud kolm singlit “Black Dreams”, “Valley” ja “White Sugar” on võitnud nii muusikakriitikute kui melomaanist presidendi Toomas Hendrik Ilvese poolehoiu, tema isepäine imago ja esituslaad pälvinud ülistavaid võrdlusi feministlike ikoonide PJ Harvey ja Patti Smithiga. (www.delfi.ee)

Marten Kuningas ja I Wear* Experiment esitlevad koos uut muusikat

Juunikuus annavad Marten Kuningas ja I Wear* Experiment koos kaks kontserti,
et tutvustada oma värskeimat loomingut. Marten esitleb singlit “Tagurpidi vaal”,
mis pärineb tema sügisel ilmuvalt albumilt “Praktiline mees”. I Wear* Experiment
toob kuulajateni kolmanda EP sarjast “Crickets Empire”. Erineva muusikataustaga koosseisud on leidnud kaheks kontserdiks ühise keele ning valmistavad ette esinemised, mida on täiustamas võimas lavatehnika ja just esitluskontsertide jaoks loodud valguslahendused.

Marten Kuninga bänd on käesoleval perioodil keskendunud peamiselt uue kauamängiva “Praktiline mees” salvestamisele, kuid tuleb üksikuteks juhtudeks ka juunikuus avalikkuse ette, et esitleda oma teist singlit “Tagurpidi vaal”, mis avalikustatakse kuulajatele mai lõpus. Marten on laval uue bändiga, kuhu kuuluvad Peedu Kass kontrabassil ning Kristjan Kallas trummidel. Kitarri mängib Marteni senine kaasteeline Raul Ojamaa. Marten Kuninga esikplaat “Janu” (2012) leidis positiivset kaja nii leheveergudel kui kodukõlarites.

I Wear* Experiment ühendab endas avangardistlikku, elektroonilist ja eksperimentaalmuusikat. Lõõskav valgus, hullumeelsed rütmid, müstiline vokaal ja
sämpeldamine sulanduvad seguks erinevatest žanritest ja stiilidest. Kontserdid toimuvad 10. juunil Tallinnas, Von Krahlis ning 13. juunil Tartus, Genialistide klubis.(www.delfi.ee)

Ostrova festivalil kuuleb Eesti popmuusika paremikku

18. juulil esinevad Setumaal Ostrova festivalil Lenna, Hardi Volmer ja Tanel Padar.
Festivalil on Lenna muusikat võimalik nautida koos temanimelise bändiga. Hardi Volmer toob festivalilavale punk-rokki koos ansambliga Singer-Vinger. Kindlasti ei jää esitamata hitid nagu "Noored on hukas", "Kodusõda" ja "Ara jahtu". Aasta meelelahutaja, Tanel Padar, esineb laval koos The Suniga.

Ürituse korraldaja Aime Tulp ütleb, et kava kokku panemisel on lähtutud alati kahest olulisest põhimõttest. Esmalt soovitakse tutvustada Seto folkloori, andes kohalikele artistidele võimaluse esineda laiemale publikule. Teisalt soovitakse Eesti popmuusika paremik tuua Setomaa rahvale koju kätte.
Lisaks Singer Vingerile, Lennale ja The Sunile näeb kahepäevasel festivalil ka edetabelite tippe vallutavat ansamblit Curly Strings, Mikk Tammepõldu, Dagöt, Kolumbus Krisi ja palju teisi andekaid artiste. Üle pika aja astub publiku ette ka ansambel Ummamuudu.

Kõrvuti popmuusika viljelejatega näeb lavalaudadel ka leelokoore Sõsarõ ja Mokornulga, meestepunti Seto Miihi Summ ja teisi. Valgevenest tuleb kohale Zmitsier Vajtsiushkevich koos WZ Orchestra ansambliga.
Ostrova Festival toimub 18.-19. juulil Ostrova külas, Meremäel, Setomaal.
www.ostrovafestivalid.ee

Elina Born annab välja debüütalbumi

Elina Borni on ees ootamas tihe suvi, mis pakub nii muusikat kui näitlemist, lisaks
kõigele muule töötab lauljatar ka oma debüütalbumi kallal.
Elina sõnul nõuab albumi kallal töötamine väga suurt vaeva ja pühendumist. Stuudios peab palju tööd tegema ja kuigi see võib tunduda ainult lõbus ja lihtne, siis on loominguline töö on ka raske ja aeganõudev, sest tulemus peab olema väga hea. Ta lisas, et pühendub vaimselt albumi valmimisse täielikult – muidu poleks see ju tema album. Kuigi lauljatar ei oska veel täpselt öelda, milline saab olema albumi lõppversioon, usub ta, et tegemist on plaadiga, mida kuulates hakkab jalg kohe tatsuma. (menu.err.ee)

Lauri Pihlap annab välja teise albumi

Lauri Pihlap on muusikamaastikul tegutsenud 15 aastat. "Kaks takti ette 1999" finaalist tuule tiibadesse saanud noormees alustas muusikukarjääri 17-aastasena ja täna on Lauri välja andmas juba oma teist albumit, mis toob kuulajateni tema uue külje.
Lauri sõnul on teise albumi materjal lõplikult koos, nüüd on tarvis järgnevate nädalate ja lähikuude jooksul teha õiged lükked, et selle albumi saaks sügisel välja anda.
Lauri tunnistab, et laseb end mõjutada muusikast, mis on hea, olgu selleks siis pop, soul, r&b, hip-hop või rokk. Tema sõnul on tegemist tugeva popalbumiga, millel on tugevad mõjutused R&B muusikast. Tänaseks on uue plaadi lood ametlikult salvestatud ja nüüd tuleb edasi tegeleda vaid albumi viimistlemisega.
Lauri viimane singel "Lootus" tuli välja selle aasta jaanuaris ning sama looga võistles ta ka Eesti Laulu konkursil, mille finaali ta paraku ei pääsenud. Pihlap tõdes, et selline tulemus valmistas talle alguses ka pisut pettumust. (menu.err.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar