Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    

Lemmikud

Elmari lemmikansambel

Rahva lemmikansambel on Kukerpillid

Lemmikute valimine on raadio Elmar jaoks saanud juba traditsiooniks. Kolme aastaga oleme teada saanud, et eestlaste lemmiknäitleja on Marko Matvere, lemmiklaul on Ruja “Suudlus läbi jäätunud klaasi” ja lemmiklaulja on Ivo Linna.

16-23. märtsini 2009.a valisime rahva lemmikansamblit. Kuulajad said terve arginädala jooksul helistada meie toimetusse või saata meile sõnumi oma lemmikansambli nimega. Lemmikansambli välja selgitamisele aitas kaasa 1217 raadiokuulajat ning rebimine oli tihe. Kokku pakuti 100 erinevat ansamblit ja ülekaalukalt osutus võitjaks ansambel Kukerpillid. Palju õnne!

Kunstiülikooli üliõpilaste moodustatud folkansambli esimene avalik esinemine oli 01.aprillil 1972.aastal Eesti Reklaamfilmi telesaates. Sellest ajast on esinetud nii Eesti kui muu maailma lavadel nii üksi kui eesti tuntud lauljate ja tantsurühmadega, esitatud rahvalaule, kantrimuusikat (eriti bluegrass- ja Cajun-stiili), rockabilly’t ja omaloomingut, võidetud auhindu festivalidel, uuritud läbi rahvamuusika arhiivid ja lindistatud laulikute laule kõikjal Eestis.

Toomas Kõrvits ansamblist Kukerpillid oli uudist kuuldes tõeliselt üllatunud ja tänas intervjuus Eesti rahvast suure tunnustuse eest. Küsimusele, kuidas te olete suutnud nii kaua koos musitseerida, vastas Toomas: “Põhiline on muusikabatsill. Tahtmine teha ja peale kõige muu ma arvan, et meil on kõigil väga hea muusikaline maitse ja kellel ei ole olnud, seda oleme seda kasvatanud.”

Esikolmik sai alljärgnev:
1.Kukerpillid
2.Rock Hotel
3.Terminaator

Järgnesid Meie Mees, Smilers, Ruja, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Suveniir, Karavan ja Kuldne Trio.
Teise kümnesse mahtusid ansamblid Apelsin, Kihnupoisid, The Sun, Palderjan, Fix, Anmatino, Järsumäe Pereansambel, 2 Quick Start ja Untsakad. Kohti 19-22 jäid täpselt võrdsete häältearvudega jagama Laine, Vitamiin ja Traffic.

Imelise klaasist auhinna lemmikansamblile valmistas taas kord klaasikunstnik Eeva Käsper.

Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

ÕHUS ON ARMASTUST

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?