Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    

Lemmikud

Elmari lemmikraamat
 
 
15-21. veebruarini 2010 valisime rahva lemmik eesti raamatut. Kuulajad said terve nädala jooksul helistada meie toimetusse, saata meile sõnumi või kirjutada e-mail oma lemmikraamatu pealkirjaga. Lemmikraamatu selgumisele aitas kaasa ligi 1500 raadiokuulajat. Ülekaalukalt võitis Oskar Lutsu “Kevade”.
 
Raamatu, mis algab kõigile tuttavate sõnadega: “Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud”, autor debüteeris hoopiski luuletustega ning enne "Kevade" ilmumist saavutas ta ajakirjanduses tuntuse oma huumorikate vestetega. Oma Palamuse koolipõlve kujutava romaaniga "Kevade" I-II (1912, 1913) sai Oskar Lutsust rahva seas peaaegu üleöö kõige enam loetav autor. O. Luts on olnud kõige enam mängitavaks autoriks eesti teatris, lisaks lühikomöödiatele "Kapsapää" (1912) jt. on korduvalt dramatiseeritud jutustusi ja romaane ("Kevade", "Suvi", "Sügis", "Tagahoovis" jt). O. Lutsu teostest on valminud ka mitmeid ekraniseeringuid ja animafilme.
 
Elmari Lemmikraamatu esiviisik sai alljärgnev:
  1. Oskar Luts “Kevade”
  2. A.H. Tammsaare “Tõde ja õigus”
  3. Silvia Rannamaa “Kadri. Kasuema”
  4. Andrus Kivirähk “Rehepapp”
  5. Egon Rannet “Kivid ja leib”
 
Esikümnesse mahtus ka üks lasteraamat - 10-ndale kohale jõudis Eno Raua kirjutatud “Sipsik”.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

ÕHUS ON ARMASTUST

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?