Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 1
09.01.2018
Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld lähevad tuurile

Lauljad Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld annavad veebruaris 14 kontserti Eesti erinevais paigus. Kontserttuur “Vaikus” viib mehed esinema lausa kümnesse maakonda.

“Oleme kokku pannud muheda kontsertkava, mis sobib talveõhtutesse suurepäraselt,” sõnab Kalle. “Käisime Mikuga isegi loomelaagris, tegime kõvasti proovi ja ootame kontsertturneed juba väga. Lubame ilusat elamust!”

Mehed valisid eestikeelsesse kontsertkavasse lugusid nii enda kui ka oma lemmikmuusikute repertuaarist. “Kindlasti esitame oma bändi Locomotiiv palasid, kõlavad näiteks “Mäng” ja “Viirastus” ja palju muud põnevat,” lisab Mikk. “Hea meel on selle tuuri raames jõuda ka väiksematesse Eesti paikadesse, kus ei ole varem kontserte andnud.”

 

Desiree Eesti Laulu võistluslugu räägib armumisest

Eesti Laulul osaleb noor lauljatar Desiree. Elmarile antud intervjuus rääkis muusik, et nimi Desiree ei ole mitte lihtsalt artistinimi, vaid ka tema päris nimi, mille ema pani talle samanimelise raamatu järgi.

Peale muusika tegeleb Desiree ka kooliasjadega. Nimelt õpib neiu Šotimaal õigusteadust. Muusika juurde jõudis Desiree päris noorelt, lauldes erinevates koorides juba lasteaiast saati.

Desiree võistlusloo autoriks on Amiran Gorgazjan, kellega koostöös on lauljal veel mitmeid lugusid tulemas. Lugu „On my Mind“ räägib Desiree sõnul armumisest – just nendest esimestest hetkedest, kui kedagi veel päris hästi ei tunne, kuid mõtled temast pidevalt.

 

Nöep esitleb EMA galal oma uut laulu

Eesti Muusikaauhinnad 2018 esinejate nimekirja on lisandunud NOËP, kelle uue laulu esmaettekanne toimub 25. jaanuaril Saku Suurhalli laval.

„Uus singel on pisut melanhoolne ent siiski positiivne lugu, mida toetab sume elektrikitarr ning kerge elektrooniline biit,“ kommenteeris NOËP aka Andes Kõpper.

EMA galat iseloomustab mees sõnadega grandioosne, sümpaatne ja huvipakkuv. Just sellised on olnud ka tema etteasted. Esimest korda esines Andres Kõpper EMA-l 2013. aastal Tenfold Rabbitiga. Tema sõnu oli see sõna otsese mõttes üsna peadpööritav etteaste, sest mees tõsteti diivaniga õhku ja pandi see pöörlema.

Möödunud aastal esines mees NOËP-ina koos kooriga. „Kuna tegemist on ju galaga, siis publik ootabki, et laval toimuks midagi ainukordset,“ kommenteeris Kõpper.

Eesti Muusikaauhinnad 2018 gala Saku Suurhallis üllatab läbi aegade suurima esinejate hulgaga, nimekiri täieneb pidevalt ning järgmised artistid tehakse peagi teatavaks. Muide, ka Elmar on sel aastal Eesti Muusikaauhindade galal kohal.


Ilmub kogumik „Eesti hümn“

Muusikaplaneet kirjutab, et peatselt ilmub kogumik “Eesti hümn”, kus paljud tuntud esitajad kannavad ette meie riiklikku hümni, väga erinevates stiilides ja versioonides. Iial ei või ju teada, millal mõni pidulikum sündmus toimub, kus peaks hümni mängima ja siis on endale meeldiv versioon kohe käepärast võtta.

170 aastat tagasi soome helilooja Friedrich Paciuse poolt loodud laulu esitavad teiste hulgas Eesti Kaitseväe Orkester koos Rahvusmeeskooriga Peeter Saani juhatusel, Tallinna Ülikooli Meeskoor Indrek Vijardi juhatusel, Brad Jürjens, Andrus Kasesalu ja Boogie Company, Tõnu Timm, Liisa Uukkivi, Merit Männiste, Artjom Savitski, Kaari Sillamaa Muusikateatri Lastekoor Hille Savi juhatusel jpt.

Eesti hümni sõnade autor on Johann Voldemar Jannsen, kes kirjutas need aastal 1869, mil lugu ka esimesel üldlaulupeol ette kanti ning laul sai esimese ärkamisaja Eestis sedavõrd populaarseks, et pärast iseseisvumist kinnitati ta Eesti riigi hümniks.

 

Rainer Ild lõi käed Taani plaadifirmaga

Noortebänd 2017 tiitliga pärjatud Rainer Ild lõi käed Taani plaadifirmaga No Angel Records, kuhu teiste seas kuuluvad ka The Boondocks, Avoid Dave, Lepatriinu ja Helen Adamson.

Möödunud aasta pakkus Rainer Ildile palju väljakutseid – neil oli võimalus üles astuda Liis Lemsalu plaadi “+1” esitlusel ning ühiseid kontserte jõuti anda veel Frankie Animali ja The Boondocksiga.

Värskelt sõlmis Rainer Ild koostöö ka mänedžer Sandra Sersantiga ning nüüdsest leiab duo ka Full House Agency artistide ridadest. Lisaks kõigele muule võib sel aastal oodata ka Rainer Ildi debüütalbumit.

 

Smilers avaldas aasta teisel päeval uue loo

Ansambel Smilersi uusaastalubadus oli välja anda uus singel uue aasta teisel päeval. Nii ka läks! Bänd avaldas tuliuue laulu pealkirjaga "Anna mulle tuld". Muusika ja sõnade autoriks loomulikult Hendrik Sal-Saller.

Teine uusaastalubadus oli anda sama palju kontserte, kui eelmisel aastal – bändiliikmete andmetel kalendrisse vaadates nii ka läheb.

Kolmas lubadus on tulla Elmarisse külla – loodetavasti juhtub see varsti. Meie igal juhul ootame.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket