Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 6
13.02.2018

Velly Joonas kirjutas uue loo bussi oodates

Pärnumaa lauljatar Velly Joonas, kelle 80ndatel esitatud lugu „Stopp, seisku aeg“ paari aasta eest  melomaanide poolt taasavastati ning jõuliselt esile kerkis, saatis Elmarisse loo pealkirjaga „Kaks selget silma“. Laul on kirjutatud L. Koidula tekstile juba ajavahemikul 1976 – 1985.  Viisi on loonud Velly Joonas, klaveril musitseerib Ants Säde.

Velly sõnul kirjutas ta loo Viljandi kultuurimajas bussi oodates. Ta lisab, et kuna ta pole klaverit õppinud, sündis lugu kuulmise järgi. Velly ütleb, et ei tea tänini, kas lugu on valmis või mitte. Iga juhul on ta nüüd just täpselt sel kujul meieni jõudnud.


Ott Lepland üllitas uue singli pealkirjaga “Aeg” 

Lugu valmis Ott Leplandi ja produtsent Bert Prikenfeldi esimesest koostööst. Laulus teevad kaasa ka Ott Leplandi kvartetis musitseerivad Elis Loik, Kristiina Renser ja Karl-Erik Tamme.

Portaal Muusikaplaneet uuris Leplandilt loo sünni ning salvestusprotsessi kohta. Laulja selgitas, et lugu salvestati koos Bert Brikenfeldiga päris pikalt. Salvestus ja produtseerimisperiood kestis ligikaudu 3 kuud – novembris, detsembris ja jaanuaris. Mõeldi erinevaid nüansse, mida loole lisada ja ei tahetud laulu valmimisega kiirustada, sest paraku on ikka nii, et kui kõrv vahepeal loost puhkab ja hiljem seda uuesti kuulad, siis tulevad ka uued ideed, kuidas lugu veel parmemaks teha. Sestap Oti sõnul ka pikk salvestusperiood. Laulu sõnad sündisid Oti sõnul väga spontaanselt ja kiiresti – mõne tunniga! Viis oli aga juba ammu valmis kirjutatud.

 

Respekt saab taas uue naisliikme

Popansambel Respekt edastas fännidele kurva uudise – nimelt lahkub perekondlikel põhjustel duost Rita Liiver.

Rita annab oma viimased kontserdid 16. veebruaril Viljandis, ööklubis Red ja 17. veebruaril Tallinnas, Kannu Kõrtsis.

Ansambli teine liige, Kerdo Mölder kommenteeris, et kaalus pikalt Respekti lõpetamist, kuid otsustas siiski, et hakkab pidama läbirääkimisi uue lauljatariga. Uue lauljatari nime ei taha ta aga veel nimetada, kuna kindlat otsust ei ole veel langetatud.

Kerdo sõnul on Rita lahkumine siiski suur löök ja läbielamine ning ta loodab fännide mõistvale suhtumisele ja uue lauljatari soojale vastuvõtule.

Kunagises menuansamblis NightLight Duo musitseerinud Rita Liiver liitus Respektiga 2015. aasta novembris, mil kollektiivist lahkus Jane Kruusmaa, kes kuulus Respekti koosseisu kuus aastat.

 

Põhja-Tallinn avalikustas värske videosingli “Tagavaraplaan”

RoudSound Stuudios salvestatud loo autorid on Risto Vürst, Jaanus Saks, Kenneth Rüütli ja Kaspar Raudkivi ning pala pärineb eelmisel sügisel ilmunud albumilt “Alati olemas”.

Bändi ninamees Jaanus Saks kommenteerib: „Üldiselt räägib lugu sellest, et ükskõik, mis valesti läheb või mis probleemidega silmitsi seisad, siis alati leidub sellest väljapääs. Kuna miski ei pruugi alati minna nii nagu arvad või loodad siis tuleb leida tagavaraplaan.”

 

Orelipoiss avaldab kümnendi vältel salvestatud lugudega plaadi

Orelipoiss ehk Jaan Pehk annab sel kuul välja oma kolmanda heliplaadi, mis sisaldab endas viimase kümnendi vältel salvestatud muusikapalasid.

Sündmuse tähistamiseks on kõik huvilised oodatud Eesti Vabariigi Suure Pidupäeva õhtul Tallinnasse, Telliskivi Loomelinnakusse, Erinevate Tubade Klubisse, kus leiab aset plaadiesitluskontsert ja sellega kaasnev lustlik pidu.
Kohapeal on album “Sünnipäev” saadaval nii laserplaadi kui vinüülina. Täpsem info peagi tulekul!
Jaan Pehki enda sünnipäev on 13. juunil, 24. veebruaril tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja loomulikult Orelipoisi uue plaadi ilmumist. 

 

Bourbon Sugar mängib kirglikku ja hingest tulevat muusikat

 

Uus bänd Bourbon Sugar saatis Elmarisse oma värske loo pealkirjaga „Ränded“.  Bänd on endi sõnul psühhedeelsete mõjutustega rock’n’roll trio, mille muusika on toores, samas elegantselt rafineeritud, otse hingest tulev ja kunstipärane. Bourbon Sugari helikeel on omapäraselt lai, mitmetasandiline, värvirohke. Esitatakse omaloomingut  harvade eranditega. Originaalkompositsioonides lähtutakse enda nägemusest muusikale üldiselt, kuid on tunda ka austusavaldust enda kangelastele, olles üheaegselt olevikus, minevikus ja tulevikus.

 

Kombineerides sügavaid lugusid kergemate tantsuliste paladega, pakub Bourbon Sugar muusikat erinevate maitsemeeltega kõrvadele. Laulude sisud varieeruvad sügavate filosoofiliste sõnumite ja hea tuju lugude vahel. Nii muusikas kui tekstides peegelduvad kitarrist-laulja-helilooja Grigori Rõžuki impressioonid erinevate maailmajagude kultuuridest. Komplekti täiustavad Andreas Kübara omanäoline trummimängustiil ja rütmitaju ning Oliver Kivi mahlakalt maitsekad bassipartiid. Kõik eelmainitu käib bändiliikmete sõnul käsikäes kütkestava lavalise oleku ja stiilitundega.

 

 

Pilt


Mütsid pähe ja sall kaela! :)

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Mina ka Nublu feat. Reket
2 Sinna ja tänna Nedsaja Küla Bänd
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?