Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 10
12.03.2018

Etnopatsy teine singel räägib armastusest kodu vastu

Tänavusel Eesti Laulu konkursil looga “Külm” poolfinaali jõudnud ansambel Etnopatsy avalikustas uue singli pealkirjaga “Kodu”.

Laulu loomiseks lisandus bändi ridadesse ka uus liige Kärt Anton, kes lõi muusikapalale elektroonilise tausta. Lugu kõneleb armastusest oma kodu vastu, ka hetkedel, kui kõik ei ole veel ideaalne, või hinges valitseb vaid igatsus.

“Kodu” viisi ja sõnade autor on Aile Alveus-Krautmann; seade: Kärt Anton, Aile Alveus-Krautmann, Elis Loik. Mix ja master: Henrik Veeäär (Likeside Sound); foto: Helin Loik-Tomson.

Etnopatsy on Elis Loik, Aile Alveus-Krautmann, Kärt Anton.

 

Elina Nechayeva annab kevadel suure soolokontserdi

Eesti Laul 2018 võitja Elina Nechayeva annab oma elu seni suurima soolokontserdi 28. mail Nordea Kontserdimajas, vahetult pärast Eesti esindamist Eurovisiooni Lauluvõistlusel Lissabonis.

Meeleolukal kevadkontserdil kõlavad särava soprani Elina Nechayeva ja kuldse häälega tenor Andrei Bogachi esituses kuulsad ooperihitid ja tuntud armastuse duetid. Kaks noort andekat lauljat viivad publiku armastuse ja kirgede muusika võlumaailma.

Kontserdi “Armastuse jõud” kava ja kontseptsioon on kokku pandud hoolikalt Elina isikliku nägemuse järgi, mida ta endale erilisel kontserdil publikuni tuua soovib.

Saadab orkester ÜENSO dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhatusel.

Piletid müügil Piletilevi müügipunktides ja www.piletilevi.ee.

 

Rasmus Rändvee Saaremaal filmitud video

Rasmus Rändvee avaldas Eesti Laulul esmaesitletud singli “Falling In Love With You” video, mis filmiti veebruari keskel Saaremaal.

Lugu on kirjutatud koos Paal Pilleri ja Bert Prikenfeldiga.

Aasta tagasi saavutas Rasmus Rändvee oma looga “This Love” Eesti Laulu konkursil kolmanda koha. Rasmus Rändvee sai üle Eesti tuntuks 2012. aastal, pärast telesaate "Eesti otsib superstaari" viienda hooaja võitmist.

 

Legendaarsest vürst Volkonskist valmib dokumentaalfilm

Film pealkirjaga „Viimane vürst”, mis peaks kinodesse jõudma sel sügisel, heidab pilgu Eesti ühe jõulisema loomingulise natuuri argipäeva. Punkbändiga Propeller kuulsaks saanud Volkonski loometegevuse kõrval on filmis tähtsal kohal perekonnaliin, eelkõige suhted poegadega ning tingimusteta toetava abikaasa roll. Filmi materjal on üles võetud viimase kolme aasta jooksul ja sinna perioodi jäi ka peategelase raske haigus.

“Viimase vürsti” režissöör on Kaupo Kruusiauk, kelle sõnul mõjub Peeter Volkonski värskendava meeldetuletusena sellest, et igapäevaste olmetoimetuste kõrval on olemas ka teised väärtused. “Viise, kuidas oma elu elada, on mitmeid. Mind huvitas balansi leidmise võimalikkus olme, loomingu ja aristokraatia vahel,” kommenteeris režissöör.

“Viimase vürsti” toodab Flo Film ning see jõuab kinodesse üle Eesti sügisel 2018. Filmi valmimist toetab Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.

 

Pur Muddi uus singel ilmus kuulsa Hollandis tegutseva plaadifirma alt

Elektroonilise muusika popduo Púr Múdd avaldas uhiuue singli ''The Best Thing'', mis ilmus Hollandis tegutseva Armada Music plaadifirma alt.

Armada Music on üks maailma suurimaid klubimuusika plaadifirmasid. Firma loojaks on legendaarne Armin Van Buuren, kes on Grammyle nomineeritud DJ ja muusikaprodutsent.

Loo autor on Púr Múddi üks liikmetest, Oliver Rõõmus. Muusikute sõnul on lugu vägagi eriline, sest loo tarbeks sai Rõõmus inspiratsiooni elust enesest ja oma elukaaslaselt, kellele see lugu paari pulmapäeval ka pühendati. 

Singlil on kaasa teinud ka andekas Saksa produtsent Seizo, kes andis loole viimase lihvi, et see oleks nauditav kõikidele tantsu- ja elektroonikamuusika huvilistele.

 

Eesti parimad meeslauljad lähevad kuumade hittide ja metsiku energiaga tuurile

Juba järgmisel nädalal toimub kontserdiseeria, kus esimest korda astuvad sellises koosseisus publiku ette Ivo Linna, Tõnis Mägi, Karl-Erik Taukar ja Ott Lepland, keda saadab ansambel Estraadiraadio koos Kaire Vilgatsi ja Dagmar Ojaga.

Kontsertide märksõnadeks on kuumad hitid, metsik energia ja törtsuke juttu. Kõike võib juhtuda...

Taukari sõnul pole tal senini au olnud sellise muljetavaldava lauljate setskonnaga lava jagada! Estraadiraadioga on ta enda sõnul  varem tuuritanud ning võib julgelt öelda, et see on üks kihvtimaid orkestreid Eestimaal.

Kontserdid toimuvad:

14.03. kell 19.00 – Nordea Kontserdimaja
15.03. kell 19.00 – Pärnu Kontserdimaja
16.03. kell 19.00 – Vanemuise Kontserdimaja (välja müüdud)

 

 

Nöepi kontsertide soojendusesineja on Maian

Nöep kergitas taas saladuseloori ning avalikustas kuu lõpus toimuva kontserdi soojendusesineja.

Lisaks varasemalt välja kuulutatud noorteorkestrile ÜENSO, astub lavale ka konkursilt Eesti Laul 2017 tuule tiibadesse saanud lauljatar Maian, kellel on noorest east hoolimata taskus juba leping Universal Music Baltics plaadifirmaga. Nii mõnelegi veel tundmatu täht teeb esimese suurema lavadebüüdi Nöepi kontsertidel 31. märtsil ja 01. aprillil Kultuurikatlas.

Maiani sõnul on see suur au ja kindlasti väga hea võimalus ennast kui artisti näidata. Ta lubab kontserdil esitada nii enda lugusid kui ka mõningaid lemmiklaule akustilises võtmes.

 

Ilmus Kosmikute singel „Sõbral külas“

Ansambel Kosmikud andis välja uue singli “Sõbral külas”, mis pärineb nende möödunud aasta lõpus ilmunud kauamängivalt “Sügis sanatooriumis”.

Lugu “Sõbral külas” on salvestatud Tallinna Linnahallis, Matrix Stuudios.

Kosmikutesse kuuluvad: Hainz (laul, suupill), Aleksander Vana (kitarrid, kellamäng), Kõmmari (bass) ja Kristo Rajasaare (trummid).

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?