Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 9
05.03.2018

Leslie Da Bass ja Evelin Võigemast avaldasid laulu naisest

Leslie Da Bass ja Elastiknaine ehk näitleja Evelin Võigemast esitlesid Eesti Laulu finaalkontserdil ühist lugu “Naine”. Nüüd on lugu koos muusikavideoga ka YouTube’is kuulatav-vaadatav!

“Lugu “Naine” ise on nagu väike naiselik sisemonoloog või lõik kujuteldavalt intervjuult. See ei ole mingi absoluutne tõde ega uurimustöö, vaid lõbusate faktide ja pisikese eneseirooniaga filmilik kompliment naistele, kes saavad kõigega hakkama,” kommenteeris loo autor Leslie Da Bass.

Laul pärineb Leslie Da Bassi kuuendalt sooloplaadilt “Koridorid”, mis näeb ilmavalgust 13. aprillil.

Nöepi uut videot inspireeris Eesti loodus

Nöep andis möödunud nädalal Eesti vabariigi sünnipäeva puhul välja video seni avaldamata loole „Metsahõik“, mis sündis mõeldes päevakorralisele teemale ehk Eesti metsade seisukorrale ja tulevikule. „„Metsahõik“ on lugu, mis on inspireeritud Eesti loodusest. Eriti metsast ja sellest, mis sellega toimub,“ rääkis artist, et muretseb floora ja fauna pärast.

Angeelia pühendas kodumaale laulu

Laulja ja laulukirjutaja Angeelia tuli välja videosingliga “Su kätel”. Neiu kirjutab sotsiaalmeedias muusikapala kommentaariks nii: “Mõeldes Kodumaale..
On pühendusega siin minu poolt üks lugu. Koos läbi vaba käe ja vaba hinge visandatud mandala, kujutades endas loomise protsessi – selles kasvamist, võitlust ja kogu ilu me maa kätel.. liites end ühes mõnusaks pilt-helirännakuks.“ Veel soovib Angeelia kõigile valgust ja rõõmu südameisse.

 

Köömes tähistab kümne aasta möödumist esimesest kontserdist

 

Ansambel Köömes tähistab kümne aasta möödumist bändi esimesest kontserdist läbi terve aasta kestvate väärikate ettevõtmistega. Juubeliaasta võeti vastu Redeye stuudios ägeda kontserdiga, mis oli YouTube’i ja Facebooki keskkondade otseülekannete kaudu nähtav fännidele üle maailma. Juubeliaasta teine kuu saab väärika lisa värske singli “Kuninganna ei” avaldamisega.

“Kellele kurb, kellele rõõmus. Nagu ansambli Köömes puhul ikka, jääb loo mõtte leidmine kuulaja ülesandeks – ei tahaks kellelegi ette jutustada, millest see lugu räägib. Tõenäoliselt hakkab igal inimesel peas oma film jooksma. Ja see ongi see kõige õigem mõte,” võtab Aleksander Ots kokku uue singli sõnumi. “Köömes on juba kümme aastat eesti rokkmuusikasse paisanud originaalset loomingut ja kutsunud läbi oma muusika inimesi kaasa mõtlema, et säilitada eluterve tasakaal meie kõigi peade sees.”

Sunlight flirdib räpiga

Ansambel Sunlight on teinud uusversiooni Up'n'Down'i poolt Eestis tuntuks lauldud palast "Naeratus". Loo originaal pärineb Saksamaalt ning selle esitajaks on Ova Steel ("Magic Night"). Originaaliga võrreldes on saanud lugu nüüd sootuks teistsuguse välimuse. Lugu on põimitud räpiga. Kas armastatud tantsupala kaverdades on tegu "pühaduseteotusega" või on Sunlight kaasa läinud populaarse räppmuusika lainega, võib otsustada juba kuulaja ise. Räpiriimide eest loos hoolitses andekas ja noor Tartu räppar Vesikas. Sunlight'i kuuluvad Kristo Poka, Lauri Hermann, Kalmer Neidla, Kristjan Reinvee.

 

Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid avaldasid uue muusikalise duo Öed alt singli “Ära käpi mind”

Saaremaa päritolu lauljad Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid moodustasid uue muusikalise duo Öed ning andsid välja esimese singli "Ära käpi mind".

Lauljate sõnul on nad kaua sõbrad olnud ja koos muusikat teinud, lauldes erinevates bändides ja projektides. Nii tunduski teha loogiline samm luua midagi päriselt koos, ja sündis Öed," rääkisid lauljad.

Tuuli sõnul peaks iga naine oskama end antud looga seostada. Kristeli jaoks on hea alati säilitada huumor. Ka halbades olukordades tuleb tema sõnul suuta natuke naerda.

Lugu "Ära käpi mind" on sündinud koostöös Bert Prikenfeldiga.

Pilt


Ilusat advendiaega!

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?