Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 17
09.05.2018
Brigita Murutaril ilmus ühiskonnakriitiline laul

 

Konkursil Eesti Laul 2014 palaga “Laule täis taevakaar” tuntust kogunud Brigita Murutar avalikustas neljapäeval uue singli “Mis kuradi kohas ma elan?”, mille viisi autor on Paul Neitsov, sõnad Aapo Ilveselt.

 

Vajadusele kirjutada laul pealkirjaga “Mis kuradi kohas ma elan?” viitas Aapo Ilvesele mõne aasta eest legendaarne helilooja Mikk Targo. Aapo kirjutas teksti valmis ja unustas sahtlisse.

 

Aapo Ilves kommenteeris loo sündi nii: “Ütlesin Paul Neitsovile, et ta teeks sellele üsna karmile tekstile nii kauni ja õrna viisi, et Brigita saaks seda laulda, hoides samal ajal last süles. See oli meil Pauliga juba üsna mitmes koostöö ja ta sai taaskord suurepäraselt hakkama!

Laul salvestati märtsis Tartus stuudios Clockwork. Salvestas ja miksis Silver Lepaste, laulis Brigita Murutar, kitarre mängis Paul Neitsov, basskitarri Alari Piispea, löökriistu Margus Tammemägi. Heli järeltöötluse (mastering) tegi Romet Pott.

 

Jana Kask kutsub uue looga mitte alla andma

Muusik Jana Kask andis välja värske loo "Vaid see viis", millega ta kutsub kuulajaid üles mitte alla andma.

"Ma olen kirjutanud selle loo, et anda inimestele edasi, et igaüks selles elus on väärt armastust, austust ja õnne," ütles Jana Kask ja lisas, et ta tahab panna inimesi rohkem uskuma endasse ja unistustesse.

Hetkel toimuvad Jana uue loo muusikavideo filmivõtted. Jana sõnul on uus muusikavideo muinasjutuline lühifilm fantaasia elementidega. 

 

 

Hellad Velled tuli välja uue looga “Davai davai”

 

Rõõmsaid uudiseid ka ansambli Hellad Velled fännidele! Nimelt tuli bänd välja uue looga “Davai davai”, mis on kaver Vene tantsumuusikaansambli Diskoteka Avaria 2006. aasta laulust “Оpa!”.

Loo eestikeelsed sõnad kirjutasid Märt Loddes ja Viktor Oxford ning taustavokaal kuulub Kristi Raiasele.

 

Krunks More lennutab kõrgustesse

Popfolki viljelev Krunks More avaldas värske video oma viimasele loole "Hoplaa".

Bändi solisti ja laulu autori Astra Merivee sõnul hüppab Krunks More kevadiselt värskes "Hoplaas" gravitatsioonijõudu trotsides rõõmu ja kergusega pilvedesse.

"Me tahame kuulaja tuju tõsta ja teda kas või korraks kõigest maisest kõrgemale lennutada. Muusikal on väge seda teha ning me loodame, et see lugu ka niimoodi tööle hakkab," lisas Merivee.

Krunks More'i moodustavad: Astra Merivee, Emil Erastus, Sander Aasaväli, Teno Kongi, Elis Loik, Marten-Ingmar Merivee, Marit Sukk.

 

Juunis kuuleb Tallinnas ansambli Radar aegumatuid lugusid

Sel suvel, 7. juunil toimub Tallinnas, Pirita kloostri varemetes ainukordne kontsert, kus Jaak Joala aegumatud hitid kõlavad ansambli Radar ja Koit Toome esituses.  Kontsertõhtu „Jaak Joala kuldaeg“ on retrospektiivne tagasivaade laulja hiilgeajale ning toob üheks õhtuks lavalaudadele taas kokku ansambli Radar koosseisus Sergei Pedersen, Aare Põder, Raul Vaigla ning külalised Mikk Simson ja Jorma Puusaag.

Radari bassist Raul Vaigla sõnul saab suvine kontsertõhtu olema kui ajamasinas tagasiminek - kõlab Jaak Joala looming tema hiilgeajast 80ndatel ning otseloomulikult kuuleb laval vana, head Radarit. „Tulime Radariga taas kokku 2012. aastal minu 50. juubeli kontserdiks, enne seda mängisime Paap Kõlari, Sergei Pederseni, Aare Põderi ja Nevil Blumgergiga 1984. aastal, meenutab Vaigla paarikümne aasta taguseid aegu. „Kahjuks Nevilit enam meie hulgas ei ole ja Paap enam pilli ei mängi, seega astub ansambel Radar 7. juunil üles koosseisus Sergei Pedersen (klahvpillid), Aare Põder (klahvpillid), Raul Vaigla (basskitarr) ning külalismuusikud Mikk Simson löökpillidel ja Jorma Puusaag kitarril.“

Jaak Joala kunagine õpilane Koit Toome, kes on ka varasemalt enda hea sõbra, muusikalise eeskuju ja mentori loomingut esitanud, sõnab, et eesolev kontsert saab olema ehe ja autentne. „Vanameistrid (ans Radari liikmed – toim.) tulevad kokku, teevad proove ja tuletavad vanad lood meelde täpselt sellisel ehedal kujul, nagu need kunagi olid,“ ütleb muusik. „Olen Jaagu laule palju laulnud, aga oma seadetes, väikestes koosseisudes ja väikestel kontsertidel. Seekord on suur bänd ja need lood kõlavad autentselt, just nagu nad omal ajal 80ndatel kõlasid.“

 

Regiina Viirese uus lugu sündis koos Daniel Reinaruga

Regiina Viires avaldas loo "Gravitatsioon". Lugu sündis koostöös Daniel Reinaru'ga, kes on ka muusika ja produktsiooni autor. Sõnad pärinevad Kaarel Rundu sulest.

Regiina on Rakvere ansambli Püha Müristus liige, WAF laulukooli õpilane ning TTÜ rakenduskeemia ja biotehnoloogia tudeng. Sarnaselt paljudele teistele üliõpilastele on tal sellel kevadel käsil magistriõpingute lõpetamine. Tema teadustöö uurib põlevkivienergeetika uute tehnoloogiate mõju põlevkivituha omadustele ja taaskasutusele.

"Gravitatsioon" on Regiina teine singel sooloartistina ning sellele on oodata lisa.


Pilt


Mütsid pähe ja sall kaela! :)

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Mina ka Nublu feat. Reket
2 Sinna ja tänna Nedsaja Küla Bänd
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?