Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 18
15.05.2018
Eurovisiooni lauluvõistluse võitis Iisrael

Portugali pealinnas Lissabonis toimus laupäeva hilisõhtul 63. Eurovisiooni lauluvõistlus, mille võitis 529 punktiga Iisraeli 25-aastane esindaja Netta, looga “Toy”. Viimati pani Iisrael konkursi kinni aastal 1998, mil kuldmedali napsas Dana Internationali “Diva”.

Hõbemedalile tuli tänavu Küpros (436 p.), pronksile Austria (342 p.). Eesti esinduslaul “La forza”, mille autorid on Ksenia Kuchukova, Elina Nechayeva, Mihkel Mattisen ja Timo Vendt, saavutas 245 punktiga 8. koha. Teisipäeval toimunud esimeses poolfinaalis oli “La forza” paremuselt viies.


Uus rockbänd Black Track avaldas esimese singli

Põhiliselt Eesti kaheksakümnendate ja üheksakümnendate tantsuhitte rocki võtmes mängiv Black Track avaldas oma esimese singli “Olen jälle vaba”.

Tegu on bändi omaloominguga ning loo autoriks Dingost tuntud Rein T. Rebane (kitarrid/laul). Ansamblisse kuuluvad veel: Karoliina Kiik (laul), Tarmo Herkül (trummid), Sven Hendrikson (bass). Laulu on miksinud ja masterdanud Petri Lapintie (Dingo) Soomes, Sound Surpreme stuudios.

 

Tuntud lauljad laulsid emadepäeval uusi lastelaule

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimus Tallinnas Vabaduse väljakul emadepäeva pidulik aktuskontsert. EV100 emadepäeva kontserdil esitasid armastatud artistid uusi lastelaule.

Emadepäeval kõlasid tuliuued lastelaulud Lenna Kuurmaalt, Ott Leplandilt, Jaan Pehkilt, Eeva Talsilt, Liisi Koiksonilt, Jalmar Vabarnalt ja teisteltki.

Lenna kirjutas plaadile ühe lastelaulu, mis on Lenna sõnul hõljuv ja haldjalik. "Ega see ka ei olnud alguses mõeldud lastelauluna, ma kirjutasin lihtsalt laulu. Aga ta on armsake ja kui tuli pakkumine, et tehakse plaati kingituseks Eesti lastele, mõtlesin ma, et see laul sobiks väga hästi sinna. Nüüd on sellest saanud lastelaul," rääkis Lenna oma lastelaulust.

Leplandi lastelaul kannab nime "Unehaldjas" ja on tema sõnul vaheldus kepsakamatele lastelauludele. "Selline natuke mõtlikum laul, mida võib lapsele näiteks enne magamaminekut laulda," ütles Lepland.

 

Frankie Animal ja Jüri Pootsmann avaldasid ühise loo

Indie rock-ansambel Frankie Animal avaldas 10. mail värske singli koostöös Jüri Pootsmanniga.

Laul kannab pealkirja “Funny” ja selle muusika autor on Frankie Animal. Sõnad kirjutas bändi kitarrist Jonas Kaarnamets.

Looga on kaasas ka video, mille idee on Frankie Animalilt, filmis Kristjan Taal.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar