Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 48. nädal
04.12.2018

Ilmunud on Ivo Linna topeltplaat "Unustatud ja unustamatu noorus"

Plaadile on koondatud taastatuna ja remasterdatuna palad Ivo Linna lauljatee algusest – aastaist 1968–1975. Just need laulud annavad meile suurepärase võimaluse näha, kuidas veel kogenematust noorest lauljast saab mõne aastaga väljapaistev solist, kellest omakorda saab järgmise kümnendiga tõeline ja rahva poolt armastatud meister.

Kaksikplaat on saadaval e-poes www.vaiguviiul.ee

Plaadi esitlused toimuvad 10. detsembril kell 17.00 Solarise Apollos ning 13. detsembril kell 17.00 Tartu Kaubamaja Apollos.

 

Ilmus Margit Tali singel „Hullemaks läeb“

Margit Tali on koos sõpradega valmis saanud uue loo „Hullemaks läeb“. Loo teksti autor on Aapo Ilves ning muusika tegi Andres Vago. "Hullemaks läeb" kavalalt kirjutatud sõnum räägib sotsiaalmeediast ning tehnoloogia mõjust igapäevaelule. Lauluga koos avalikustati ka suvenostalgiline muusikavideo.

Loos "Hullemaks läeb" löövad kaasa: Margit Tali vokaalil, Andres Vago kitarridel, Greete Kullamaa kitarridel, Eduard Glotovs basskitarril ja Margus Tammemägi trummidel ja perkussioonil.

Laul on salvestatud Vilho Meieri stuudios ning loo masterduse eest kandis hoolt Janek Kivi. Video on teinud Laika Stuudio. 

 

Ansambel Pärl avaldas uue loo “Elutee”

Pop-roki bänd Pärl avaldas oma uue singli “Elutee”, mis Eesti Laulu konkursil 24 poolfinaali valitu sekka ei mahtunud, ent on nüüd kõigile kuulamiseks. Lugu räägib tõsisemal teemal, nagu ka pealkiri vihjab. Midagi uut on ka Pärli helipildis – kokku on sulatatud alternatiivne college-rock tänapäeva elektroonilise särtsuga.

Pärli esileedi on Liis Mäesalu,  keda muusikaliselt toetavad kitarril Tarvo Valm, basskitarril Joel Berg ja trummidel Maik Grüner.

 

Mirjam Dede uus laul räägib jõuludest

Valminud on uus jõululaul „Aeg loonud uue talve“, mida laulab Mirjam Dede. Laul räägib jõuludeks karge pakase käest sooja koju pere juurde jõudmisest.

Sõnad ja viisi on loonud Kristel Põld, klahvpillidel mängib Markus Lattikas, kes on teinud ka  arranžeeringu ja keelpilliseade. Kitarril Mihkel Pilt, basskitarril Raimond Mägi, trummidel Rauno Pella, I viiulit mängib  Melissa Carita Ots, II viiulit Erik Rauk, vioolal Hanna Maria Semper, tšellol Aleksander Sebastian Lattikas. Salvestuse, mixi ja masteri on teinud Mario Narbekov.

 

Andres Roots esitleb kitarrialbumit

29. novembril esitles Tartu kitarrist Andres Roots Tallinnas sooloalbumit "Breakfast in September". Album on nüüdseks poodidesse jõudnud. Tartu ja Lääniste esitluskontserdid toimuvad detsembris, Pärnu ja Soome kontserdid aga 2019. aasta veebruaris.

Deltabluusist, idamaistest meloodiatest, tangodest, valssidest ja spirituaalidest koosnev "Breakfast in September" sisaldab ühteteist soolopala ning ühte duetti, milles lööb kaasa Tartu Hendrixi-ürituste eestvedaja ja Rootsi omaaegne kitarriõpetaja, ansambli CryBaby kitarrist Halvo Liivamägi.  

Jaanuaris 2018 hääletasid Briti raadio Severn FM kuulajad Andres Rootsi Aasta Bluusimeheks, märtsis esindas ta koos Mikk Tammepõllu ja Anneli Kadakaga Eestit Norras toimunud "bluusi-eurovisioonil" European Blues Challenge. Tänavu kevadel avaldas Roots albumi ka ansambliga Sawmill Roots Orchestra.

 

Olavi Otepalu ja Ranele tegid koos laulu

Pop- ja rockmuusikaga tegelev Olavi Otepalu andis koos oma bändi ja konkursi Eesti Laul 2019 poolfinalisti Ranelega välja loo “Ameerika mäed”.

Mõlemat muusikut iseloomustab taust haridusvaldkonnas: Ranele töötab Kostivere koolis huvijuhi ja klassiõpetajana ning Olavi direktorina Tallinna Rahvusvahelises Koolis. Lisaks on mõlemad muusikat varem õppinud: Ranele Viljandi muusikakoolis pop-jazzlaulu erialal ning Olavi Otepalu Tartu 2. muusikakoolis klassikalist kitarri. Huvitaval kokkusattumusel on mõlemad tegevad ka kohalikus poliitikas ning seda koguni samas erakonnas, üks Jõelähtme vallas ja teine Tallinnas.

Ranele keskendub lähikuudel esinemisele Eesti Laul 2019 poolfinaalis lauluga “Supernova”. Olavi Otepalu bändilt ilmus eelmisel aastal debüütplaat “Elan täiega”, tuntuim lugu sellelt plaadilt on “Suurlinna tuled”. Uue albumi plaanib bänd välja anda järgmisel aastal.

 

Ilmus Ragnar Huoponeni debüütsingel

Ragnar Huoponen, kes on ka rokkbändi Hurax laulja ja kitarrist avaldas laulu pealkirjaga „Ingel“. Uue loo näol on tegemist ballaadiga, mis oli Ragnaril juba ammu mõttes, aga ootas lihtsalt inimesi, kellega see ära teha. Juunis mõtleski Ragnar välja sõnad ja viisi ja pani loo sahtlisse. Hiljuti ristusid ta teed pianist Kadri Lepikuga. Pärast kohtumist tekkis idee, et teeks laulu ära ja kuna Ragnaril oli kindel soov, et loos kõlaks ka viiul, võeti kampa ka viiuldaja Tiina Kondio.

Ragnar on muusikat õppinud omal käel. Kooliajal ei lubatud noormehel kooris laulda ning öeldi, et temast lauljat ei saa, kuna tal puudub muusikaine kuulmine. Elu on aga läinud vastupidi. Nii et oma unistusi tasub täita ning kui on sihid seatud, siis nende poole takistustest hoolimata püüelda.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar