Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 2
15.01.2018
Ansambel Revals avaldab teise minialbumi ning läheb tuurile

Kantri, bluusi ja folgi mõjutustega ansambel Revals avaldab oma teise minialbumi “Kirjad ääremaalt”.

Selle tähtsa sündmuse puhul läheb kollektiiv veebruaris tuurile. Esinemiskuupäevad ja –paigad on järgmised:

02.02 Rõuge Rahvamaja (Metsa 1, Rõuge)
03.02 Tõrva “Juudas” (Valga 61, Tõrva)
09.02 Aruküla Rahvamaja (Tallinna mnt 24, Aruküla)
10.02 Häädemeeste Seltsimaja (Suurküla 2, Häädemeeste)
16.02 Viimsi “Black Rose” (Randvere tee 11, Viimsi)
17.02 Suure-Jaani Gümnaasiumi Aula (Tallinna 24, Suure-Jaani)
23.02 Nõmme Kultuurikeskus (Turu plats 2, Tallinn)


Ansambel Trevor avaldas muusikavideo värskele loole “Homsed lubadused”

Trevori nime all tegutseb see ansambel 2017. aasta kevadest, eelnevalt avaldas bänd lugusid Hangoveri nime alt.  Elmari kuulajatele on kindlasti tuttavad lood „Sõltumatu“ ja „Kustuta valgus“, millest viimane isegi Elmari Eesti lugude edetabeli esikümnes figureerinud.  Uus singel “Homsed lubadused” on hoogne lugu, milles on rõhku pandud sellele, kui kergekäeliselt antakse tänapäeval lubadusi, mis tihti jäävad täitmata.

Andres Roots valiti Briti raadiojaamas Aasta bluusimeheks

Briti raadiojaama Severn FM bluusisaade “The Blues Hour” tegi esmaspäeva õhtul teatavaks iga-aastase publikuhääletuse tulemused: Aasta bluusimeheks valiti Tartu kitarrist Andres Roots, Aasta bluusinaiseks USA laulja ja kitarrist Samantha Fish.

2017. aasta algul püsis Andres Rootsi album “Winter” kaks kuud UK ja Prantsusmaa bluusiraadiote enimmängitud plaatide edetabelites. Oktoobris võitis Roots koos Mikk Tammepõllu ja Anneli Kadakaga Tallinnas konkursi Estonian Blues Challenge, pälvides ühtlasi ka parima kitarristi preemia; märtsis sõidab trio Eestit esindama Norras peetavale rahvusvahelisele European Blues Challenge’ile.

 

Ansamblil Hiired ja Tihased valmis lugu „Reede 13“

Hiired ja Tihased on lõbus projekt, mille asutajad on Raido Lilleberg ja Ahto Nellis. Eesmärk on salvestada enda kirjutatud muusikat ja kutsuda appi sõpru-tuttavaid pillimehi.

Kui lugusid koguneb piisavalt, minnakse võib-olla ka lavale, aga esialgu on tegemist ainult hobibändiga.

Laulu „Reede 13“ sõnad on kirjutanud Vladislav Koržets, muusika on teinud Raido Lilleberg.

 

Ansamblist Põhja-Tallinn tuntud Maia Vahtramäel ilmus uus, unistav singel "Uni"

Maia sõnul panevad unistamine ja armastus hingama, südame põksuma ja tekitavad tahtmise tegutseda ning olla parem versioon iseendast.

Singli muusikalist vormi aitas Vahtramäel kujundada Janne Saar, produtsendina pani õla alla Robert Montes. 

Uuele singlile on juba valminud ka video.

Olavi Otepalu singel „Viimne soov“ jõudis raadiotesse

Olavi Otepalu avaldas koos oma bändiga singli „Viimne soov“. Otepalu sõnul oli tema bändi jaoks möödunud aastal debüütalbumi väljaandmine märgiline, sest meedia ja muusikatööstuse hüppeliselt kasvanud huvi näitas, et albumiga bände võetakse märksa tõsisemalt.
Seetõttu kogus ansambli viimane singel "Elan täiega" Otepalu sõnul Youtube´is juba kuu ajaga rohkem laike kui senine menulugu "Suurlinna tuled".

Kõige värskemat lugu "Viimne soov", mille leiab muide Olavi Otepalu möödunud aastal ilmunud debüütplaadilt, polnud Olavi sõnul plaanis esialgu raadiojaamadele eraldi saata, sest tegemisel on juba päris uus lugu, mis peagi välja antakse. Kuid laul osutus sotsiaalmeedias populaarseks ning seetõttu jõudis see nüüd ka raadiokuulajateni.

Arvo Pärt on jätkuvalt maailmas enim esitatud nüüdisaegne helilooja

Klassikalise muusika sündmuste admebaas Bachtrack avaldas 2017. aasta statistika ülevaate, mille põhjal on Arvo Pärt seitsmendat aastat järjest maailmas enim esitatud nüüdisaegne helilooja.

Suurbritannias tegutseva Bachtracki statistika on kogunud andmeid enam kui 31 862 eelmisel aastal toimunud kontserdi kohta, kus on kõlanud Pärdi teosed, teatas Arvo Pärdi Keskus.

Arvo Pärdi järel kuuluvad esinelikusse veel Ameerika heliloojad John Adams, John Williams ja Philip Glass.
Üldises järjestuses esitati kõige rohkem Wolfgang Amadeus Mozarti ja Ludwig van Beethoveni muusikat.

Sündinud on Eesti esimene raamatu soundtrack

Kethrin Urbas ja Allan Keian said valmis laulu „Kuidas rikkalt surra“. See on toetav heliriba Allan Keiani triloogias kolmandana valminud sama pealkirjaga raamatule. Triloogiasse kuuluvad raamatud „Kuidas rikkaks saada?“, „Kuidas rikkaks jääda?“, „Kuidas rikkalt surra?“.

Laulu teksti kirjutamine ei läinud Allani sõnul sugugi kergelt. Mees kirjutas teksti mitmeid kordi ümber ning Kethrin käis stuudios lugu mitu korda uute sõnadega üle laulmas. Laulul on olemas ka video, mida filmiti Kõue mõisas kaks pikka päeva. 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Lauri Hermann ja
Tiiu Sommer

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap