Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 3
25.01.2018
 2017. aasta enimkuulatud Eesti artist on Taukar

Õhtuleht kirjutab, et maailma suurim veebipõhine muusikateenus Deezer avalikustas 2017. aasta enimkuulatud Eesti artisti nime, kelleks osutus Karl-Erik Taukar, kes Elmariski möödunud nädalal külas käis. Kohalikest muusikutest järgnesid Taukarile edetabelis räpiartistid 5Miinust ja Reket.

Deezerit esindava Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul muutub eestlaste maitse ajas vähe. „2017. aasta edetabeli võitjad Ed Sheeran, David Guetta ja Calvin Harris on enimkuulatud artistide esikümnes olnud juba paar aastat,” ütles Aron. „Kuulatavuse järgi on Eestis praegu selgelt kõige populaarsem muusikastiil EDM ehk elektrooniline tantsumuusika,” lisas Aron.

 

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab juba viiendat korda parmupillile pühendatud festivali

Festival algab 2. veebruaril suure parmupillikontserdiga klubis Sinilind, kus erinevas stiilis parmupillimuusikaga astuvad üles Cätlin Mägi, kes esitleb oma uut sooloplaati, Katariin Raska, eesti tuntuim parmupillimängija Meisterjaan ning ka välismaised külalised.

Festivali algataja ja eestvedaja Cätlin Mägi sõnul otsustati viiendat festivali korraldades programmi laiendada ja veidi suuremat ette võtta. Kui varasemalt on festivalid olnud ühepäevased, siis selleaastane parmupillifestivali programm on lausa kolmepäevane. Festivali eesmärk on tutvustada selle pisikese pilli suuri võimalusi ning eripalgelist muusikat, mida selle pilli peal saab mängida. Lisaks eesti parmupillimuusikale saab avastada ka teiste maade parmupillimuusikat.

Laupäevasel päeval on Telliskivi Loomelinnakusse, Erinevate Tubade Klubisse oodatud huvilised, kel soov parmupilli õppida. Toimuvad õpitoad algajatele ja edasijõudnutele, kuulda saab ungari parmupillitraditsioonist ja õppida ka eesti, ungari ja norra parmupillilugusid meistrite käe all. Oma parmupilli võib kaasa võtta, algajad, kel pilli veel pole saavad kohapeal pilli laenata.

 

Hilised Ärkajad laulavad uues loos külmast

Võrumaa taustaga bänd Hilised Ärkajad on valmis saanud singli “Külm tuli tuppa”. See pala on eelnevatest mõnevõrra rahulikum. Lugu räägib sellest, kuidas eestlasele kombekohaselt ollakse külmaga juba harjunud ja pole teha muud, kui see omaks võtta.

Sõnade ja viisi autor on Kaupo Eliste, kes mängib loos ka kontrabassi. Kitarril ja trummidel on Evar Paltsepp ja vokaalil ETV ilmateadustaja Martin Mileiko.

 

Põhja Konnal ilmus järjekordne videosingel

Ansambel Põhja Konn avaldas Ö Stuudios salvestatud ja viimistletud videosingli “Mängivad pillid, kuu on vees”. Loo kirjutasid Põhja Konna laulja ning klahvpillimängija Valter Soosalu ja kitarrist Jürgen Kütner Karl Ristikivi samanimelise luuletuse sõnadele.

Video monteeris Siim Parisoo ja heli võttis üles ning mängis kokku Martin Kikas, materjali filmisid operaatorid Hanna Samoson ja Siim Parisoo.

“Mängivad pillid, kuu on vees” on lugu Põhja Konna 2016. aastal ilmunud kauamängivalt “Põhja Konn”. 2018. aasta veebruari keskpaigas ilmub Põhja Konnal duubelvinüül “Põhja Konn”, millele jõuavad lisaks kollektiivi varasematele lugudele ka Betti Alveri luuletuste “Hääled”, “Mitte viirastus, meeltepett”, “Külm puhang lõõtsub” ja “Suurest haardest” muusikalised töötlused. Viimased neli poeesi on sisse lugenud näitlejad Anu Lamp, Andres Ots, Lauri Kaldoja ja Karmo Nigula ning selle juurde komponeeritud muusika sündis nende lugemisviisist.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 16. veebruaril Tallinnas Vabal Laval ja 17. veebruaril Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis. Esitluskontsertide külalisesinejana astub üles Erki Pärnoja.

 

 

Eesti Muusikaauhindade galal esineb Nexus

Sajandi alguse populaarne tüdrukutebänd Nexus teeb oma comeback'i avalöögi just Eesti muusikaauhindade galal. Spetsiaalselt selleks tuleb ookeani tagant kohale ka Nexuse üks liige Janne Saar.

Nexuse liikme Merlyn Uusküla sõnul on bändi 15. juubeliaastat kohe aasta alguses suure gala-esinemisega alustada uhke avalöök.

Lauljatari sõnul on nad kõik elevil, kuna pole 12 aastat koos laval esinenud. "Vanad ajad tulevad meelde ja Nexuse laule meenutada on tegelikult päris põnev. Loodame, et publik võtab meid hästi vastu ning meie soovime pakkuda neile vana head Nexust," rääkis Uusküla.

Juubelit tähistab ka Eesti muusikaauhindade gala, mis esmakordselt toimus 20 aastat tagasi. Eesti Muusikaauhinnad 20. juubeli gala toimub 25. jaanuaril Saku Suurhallis, peale Nexuse esinevad seal veel näiteks Trad.Attack!, Liis Lemsalu, Miljardid, NOËP, Genka, Arop, Reket, Beebilõust, 5miinust jt.

 

The Flowers of the Universe teeb comebacki

Tõnu Trubetsky ingliskeelne bänd The Flowers Of The Universe teeb comebacki ja avaldab suvel ilmuvalt kauamängivalt esimese singli ja video. Loo pealkirjaks on „Paris in Spring“.  Bänd esineb 27. jaanuaril Tallinna klubis Rockstar’s.

Tegu on 1981. aastal asutatud all-star-glam-rock-bändiga. Kollektiiv tegutses aastani 2010 nime all The Flowers of Romance, seejärel vahetati nimi praeguse vastu. Erinevatel aegadel on bändist läbi käinud ka mitmed Vennaskonnast tuttavad muusikud nagu Anti Pathique, Allan Vainola, Camille Camille jpt.

Uude koosseisu kuuluvad lisaks Tõnu Trubetskyle Rein T. Rebane, Eimel Kaljulaid, Sven Hendrikson jaTatjana Gashimova.

 

Hiljuti debüütalbumi üllitanud Mariliis Jõgeva andis välja muinasjutulise loo

“Haara kinni” on võrreldes tema teiste lugudega rahulikum, südamlikum. Mariliisi sõnul tahtis ta kirjutada pisikese muinasjutu ja selle kolmeminutilise muusikapala sisse ära mahutada.

“Ootasin väga just selle singli ilmumist, kuna see lugu on mulle albumilt kõige südamelähedasem,“ kommenteeris laulja.

Lauljatari debüütplaadil “Helerohelised huuled” on kümme poplugu, millest “Haara kinni” on albumi neljas singel. Ja just selle loo panen nüüd mängima. Nautige kaunist talveilma, muusikauudiseid toon teieni taas järgmisel laupäeval.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap