Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 4
29.01.2018
Miljardid särasid Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal

Neljapäeva õhtul toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2018 pidulikul galal jagati kätte Eesti muusika-aasta suurimad tunnustused. Edukaim oli ansambel Miljardid, kes sai kolm auhinda: Nende album „Kunagi Läänes“ pälvis Aasta Debüütalbumi, Aasta Rockalbumi ja Aasta Albumi ahinna. Kaks trofeed – Aasta Ansambli ja Aasta Etno/Folk/Rahvalik album auhinnad pälvis Trad.Attack!, Liis Lemsalu sai Aasta Naisartisti ja Aasta Popalbumi auhinna ja Erki Pärnoja oma plaadiga „Efterglow“ korjas Aasta Meesartisti ja Aasta Alternatiiv/Indiealbumi tiitlid. Panuse eest Eesti Muusikasse tunnustati ansamblit 2 Quick Start ning Aasta Laulu tiitli, mille muide andis üle Elmari peatoimetaja Mari-Liis Männik, sai Arop oma lauluga „Kiki Miki“.

EMA 2018 võitjad valis välja üle 140-liikmeline muusikaasjatundjatest koosnev žürii. Eesti ihaldatuimale muusikaauhinnale kandideeris 170 möödunud aastal ilmunud albumit ning parimad laulud ja muusikavideod.

 

Elina Nechayeva singlile “La forza” valmis lüürikavideo

„La forza“ on konkursi Eesti Laul 2018 poolfinalist.

Elina Nechayeva ise kommenteerib loo sisu järgmiselt: “Kõige võimsam jõud siin maailmas on armastus. Lugu “La forza” e. “Jõud” räägib suurest igavesest armastusest, mis annab meile tiivad, lennutab kõrgustesse ja valgustab meie eluteed. Inspiratsiooni selle laulu sõnadeks leidsin ma enda südamest ning loodan, et igaüks oma hinge vaadates leiab seal põlemas armastuse tulukese. Pimedus võib varjata lilli meie silmade eest, kuid armastust hinge eest ta varjata ei suuda.”

Laulu autorid: Timo Vendt, Mihkel Mattisen, Elina Nechayeva, Ksenia Kuchukova. Video: Alyona Movko.

 

Winny Puhh tegi kõigile kingituse

Ansambel Winny Puhh teeb Eesti sajanda sünnipäeva puhul kõigile ühe ilusa kingituse ja täitsa tasuta! Nimelt nende uus lugu „A kes tu nii?“ on kõigile kuulatav muusikakeskkondades Spotify ja iTunes. 

Puhhide sõnul on "A kes tu nii?" laul, millest saab abi igaks elujuhtumiks.  

„See on laul, millel on 100 tähendust. See on laul Teile, kallid inimesed. Proovige end sellel aastal veidi paremini tunda ja ärge iga väikest asja südamesse võtke ja hingepõhjani solvuge,“ kommenterib ansambel.

 

Lepatriinu uus laul valetama ei innusta

Lepatriinu ehk Triinu Paomets avaldas uue singli “Little Lie” peagi ilmuvalt täispikalt albumilt “Treehouse”.

Lepatriinu uus looming on võtmas julgemaid stiilisuundi, ühildades souli popiga, vürtsiks jazzi ja teravuseks funki.

“Little Lie” ei innusta valetama, kuid meelitab tervendavas koguses enesekindlust tundma ning pea püsti läbi raskuste liikuma. Ühtlasi antakse teada, et Lepatriinu ei musitseeri enam üksi, vaid 4-liikmelise bändiga, kuhu kuuluvad bassist Martti Tamm, klahvimängija Pille Piir ja Uku Kübar trummidel.

Uuel albumil “Treehouse” saab olema 10 lugu ning see üllatab varasemast teravmeelsema ja eklektilisema hoiakuga – hingelisest indiest kuni tantsulise popini välja.

Lepatriinu sai muusikakarjäärile hoo sisse Noortebänd 2016 konkursilt ning juba tänavu on Eesti Muusikaauhindadel nomineeritud lausa kahes kategoorias: aasta indiealbum ja aasta debüütalbum.

 

Nexus sai ühe päevaga 24 esinemispakkumist

Mõne nädala eest tuli uudis, et ansambel Nexus tuleb suvel taas mõneks kontserdiks kokku. Õhtuleht kirjutab, et Merlyn Uusküla sõnul vallandas see uudis esinemispakkumiste laviini. „Kui tuli välja uudis, et Nexus tuleb korra uuesti kokku, tuli meile ühe päevaga 24 esinemispakkumist. Mu telefon ja kirjakast olid punased – olin täiesti šokeeritud,“ kommneteeris Merlyn Uusküla. Praeguseks on esinemispakkumiste arv veelgi kahekordistunud.

Helen Randmets sõnab, et nende eesmärk ei ole oma kontsertidega jõuda võimalikult paljudesse kohtadesse. See, et pakkumisi on nii palju, on ansamblile muidugi kompliment, aga pigem soovitakse hoida eksklusiivset joont. Kui naised tahaksid kõik pakkumised ära teha, peaks Ameerikas elav Janne Eestisse tagasi kolima. Janne kommenteerib: „Meil on kõigil ikka oma elud ja Helenil on ka kolm last, seega ei saaks me mitmeks kuuks tuurile minna.“ Helen rõhutab, et Nexus ei tule päriselt lavale tagasi, vaid kokku tullakse kõigest pooleteiseks kuuks ning tähistatakse sünnipäeva. „Me ei hakka aktiivselt tegutsema, ega uusi lugusid tegema. Pakume ikka seda vana ja head Nexust.“

Praeguse graafiku järgi saab bändi näha 8. juunil Märjamaal, 9. juunil Põlva Intsikurmus, 22. juunil Kose jaanitulel ning 29. juunil Retrobestil.

 

2 Quick Start mõlgutab mõtteid uuest plaadist

Eesti muusikauhindade galal andis president Kersti Kaljulaid tantsuansambel 2 Quick Startile üle auhinna panuse eest Eesti muusikasse. Bändi laulja Pearu Pauluse sõnul 25 aastat tegutsenud punt veel muusikast loobuda ei plaani, vaid haub järgmise albumi mõtteid.

Kroonikale antud intervjuus rääkis Paulus, et viimastel aastatel on bänd andnud päris palju kontserte ja hilisõhtused esinemised võivad rööpast välja lüüa. Organism vajab aega, et normaalsesse elurütmi tagasi saada. Möödunud aastal andis 2 Quick Start Pearu sõnul 105 kontserti.

"Leida selle aja sees veel indu, et tulla kokku ja teha midagi uut, on üsna keeruline. See ei tähenda, et meil ei ole uusi mõtteid. Tegelikult on meil ka uued lood juba kirjutatud. Millal jõuame ükskord nii kaugele, et tuleb välja uus plaat, on praegu ebamäärane," lisas laulja.

 

Jüri Pootsmanni värske laul räägib täiuslikust armastusest

Möödunud nädala lõpus ilmus Jüri Pootsmanni singel „Vihmapiisad päikest täis“.

Jüri Pootsmann kommenteerib uut laulu nii:  „Lugu räägib sellest, kui kaks inimest on omavahel leidnud täiusliku armastuse – selllise tunde, mil oled järsku nii õnnelik, et avastad, et ei oota enam midagi, loeb ainult praegune hetk. Võib-olla ainult korraks, kuid näib, et maailm on valmis.“

Lugu valmis koostöös Sten Šeripoviga, kellega koos loodi ka album ”Täna” ja Jüri Pootsmanni omanimeline EP.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Lauri Hermann ja
Tiiu Sommer

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap