Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 5
07.02.2018
Nöepi uut singlit esitleti Suurbritannia ajakirjas

Nöepi uusim singel "New Hights" on kättesaadav kõigist digikanaleist. Suurbritannia esitlus leidis aga aset mainekas ajakirjas Clash.

Neljapäeval Eesti Muusika Auhindade galal esmaettekandena esitlusele tulnud lugu on kirjutatud eelmisel sügisel, kui Andres Kõpper käis Reeperbahn Festivalil Hamburgis.

Suurbritannia muusikaajakiri Clash esitles NOËPi uut singlit oma lugejaile koos Andrese kommentaaridega. Kõpperi sõnul oli tal loost kohe selge nägemus. Mees kommenteeris, et pole varem nii detailselt ühegi loo produtseerimisega tegelenud ning ta ootab väga publiku tagasisidet sellele.

Janne Saar laulab keerulistest suhetest

Janne Saar andis välja soolosingli pealkirjaga “Confession”, mis räägib keerulisest suhtest ning sellest, kuidas üksindusega hakkama saada.

Laulu video filmiti juba kaks aastat tagasi, mil koduvägivalla teemast ei räägitud veel nii palju kui täna. Janne sõnul hämmastab teda, kui palju naisi on [nüüd] välja tulnud oma lugude ja kogemustega. Ühtlasi avaldab lauljatar lootust, et see muusikavideo on inspireeriv ja annab julgust neile, kes seda vajavad. Kõik väärivad armastust ja peaksid end kodus turvaliselt tundma, lisab ta.

Laulu autor on Janne ise ning pala pärineb tema 2015. aasta lõpus ilmunud lühialbumilt “Meeting the Wolf”.

 

Revalsil ilmus teine minialbum

Ansambel Revals üllitas esimese singli oma veebruari alguses ilmuvalt plaadilt “Kirjad ääremaalt”.

“Kirjad ääremaalt” on jätk eelmisele plaadile, mis kandis nime “Jumal elab pealinnas” ning mille žürii valis Eesti Muusikaauhindade nominendiks (kategoorias Aasta Debüütalbum). Ka uue helikandja lugudest ei puudu tugev sotsiaalne alatoon, kurbus ja rõõm ning meeldejäävad meloodiad.

Uue plaadi ilmumise puhul otsustas bänd anda kontserdid oma kodukohtades, kus nad on kasvanud, elanud ning muusikuteed alustanud. “Kirjad ääremaalt” plaadipresentatsioonid toimuvad:


9.02 Arukülas
10.02 Häädemeestel
16.02 Viimsis
17.02 Suure-Jaanis
23.02 Nõmmel

 

DND 2013. aasta kauamängiv „Tulede säras“ ilmub vinüüliformaadis

DND 2017. aasta albumi “Kõikide haiguste ravi” kiiluvees jõuab esmakordselt vinüüliformaati ka bändi eelmine, 2013. aastal ilmavalgust näinud kauamängiv “Tulede säras”.

“Album on uuesti masterdatud Lauri Liivaku poolt ja lisaks on ka mõnest loost hoopis teine miks plaadile pandud,” kirjutab ansambel sotsiaalmeedias, lubades peagi veel uudiseid avalikustada.

DND ridadesse kuuluvad Andreas Sepp, Rainer Rob Sirel, Eddie Darko ja Raido Kits.

 

Eesti Laulu poolfinalist Evestus avaldas oma võistlusloole video

Eesti Laulu poolfinaali jõudnud Evestus avaldas oma loole “Welcome To My World” muusikavideo, mis on filmitud ööklubis HALL möödunud aasta detsembris.

Videos näeb esimest korda bändi verivärsket trummarit Siim Jõgioja, kaasa teeb ka Rene Köster taustalauljana.

Bändi liidri Ott Evestuse sõnul on nad sellel aastal ainuke underground kollektiiv, kes esindab konkursil Eesti alternatiivset muusikat ja vastukultuuri. “Kuna tegelikult on Eesti underground skeene üsna suur ja vägagi kirju, siis meil on kindlasti hea meel, kui meie poolt hääletatakse, see näitab, et me oleme olemas ja popkultuur ei ole meid täielikult vallutanud.”

Evestus esineb selle looga Eesti Laulu teises poolfinaalis 17. veebruaril, samuti näeb neid esinemas selle aasta Tallinn Music Weekil aprillis.

Ansambel Antsud on saanud EV100 puhul valmis sünnipäevalaulu Eestile

Tartu Rahu aastapäeval, 2. veebruaril avaldas ansambel Antsud uue laulu pealkirjaga „Kodumaa“. Laul valmis bändi solistil, Aile Alveus-Krautmannil peale viimast noorte laulupidu teel lauluväljakult koju jalutades. Laul on kantud tugevatest isamaalistest tunnetest ja ka video sai filmitud selles võtmes – võttepaikadena näeme Laululava, Pika Hermanni torni ning Tallinna Lennujaama. Tõeliselt isamaalisest palast ei puudu ka segakoorile seatud osa. Oma panuse andsid selle loo valmimisele eesti pillimeistrid, kellelt saadi loo salvestamiseks kodumaal valmistatud pillid (Tarmo Herkül – trummid, Kalle Tombak – basskitarr ja elektrikitarr).

Ühtlasi kutsuvad Antsud kõiki uue plaadi “Aja lood” esitluskontserdile16. veebruaril kohvikusse Koogel-Moogel.

Muusikaline projekt Cahoo avaldas uue laulu “Kaks sammu ees”

Cahoo ainueesmärgiks on luua ja jäädvustada võimalikult palju originaalmuusikat võimalikult paljude erinevate muusikutega. Muusika eripäraks on loominguline voolavus – tegemist ei ole bändi või kindla koosseisuga, vaid pidevas muutuses oleva loominguga. Uus lugu, uued muusikud!

Cahoo muusikat on kuuldud viimase aasta jooksul nii Mailaulu festivalil, Pedafolgil kui ka raadioeetris.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap