Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 16
23.04.2018
Ilmus Reketi neljas stuudioalbum

Palavalt armastatud muusik Reket on välja andmas oma neljandat stuudioalbumit „Rahu“. Artisti enda sõnul esindab “Rahu” tema loomingu arengut, soovides endiselt mitte kinni jääda tänapäeva muusika klišeedesse ja igavatesse valemitesse. Albumilt leiab nii huumorit, lugude jutustamist kui ka Reketile omast kirge. Muusikalise suuna eest albumil vastutab suuresti Alexander Sannik, kes on plaadi 14st laulust produtseerinud 9. Lisaks kõlab CD’l veel Otto Suitsu, Sander Mölderi ja DJ Sin’i loomingut.

 

Code One’i legendaarne lugu „Vikerkaar“ sai uue kuue

Eesti - Kuuba esimene muusikaalane koostööprojekt Code One akustiline feat. Elina Hokkanen on jõudnud esimese muusikavideoni. Tänaseks 20 aastat tagasi ilmavalgust näinud laul „Vikerkaar“ on salvestatud ja ka filmitud Havannas.
Uue, ladinahõngulise muusikalise arranžeeringu on loonud laulu autor Mikk Targo ja Carlos Puig Battle. Video rezhissöör ja produtsent on Hindrek " Masa " Maasik.


Kokku salvestatakse Kuuba stuudiomuusikutega 12 ansambli Code One parimat laulu, mis oma kuumade rütmidega toovad meie muusikamaailma päikeselist, puusanõksutavat, positiivset vibratsiooni.

Eestikeelseid uusi versioone lauab Elina Hokkanen ja hispaaniakeelseid Kuuba oma " Ivo Linna" - Jesus Montero Ramirez.

 

Veteranirokil esineb Eesti lauljate paremik

23. aprillil korraldab kaitsevägi Tallinnas Vabaduse väljakul tasuta vabaõhukontserdi Veteranirock 2018, kus sel aastal astuvad rokikavadega üles tuntud Eesti lauljad.

Veteranipäeva puhul korraldatav kontsert algab Vabaduse väljakul kell 19.00. Esinevad Karl-Erik Taukar Band, Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals ning Kaitseliidu Tallinna maleva rokkansambel Mustad Kolonelid.

Kell 17–22 on kõigil huvilistel Veteranirocki raames Vabaduse väljakul võimalik külastada militaarmessi, kus osalevad Eesti kaitsetööstuse liidu ettevõtted, mittetulundusühingud ja Kaitseliidu, kaitseressursside ameti ning kaitseväe üksused.

Veteranipäeval korraldatava kontserdiga tänab ja tunnustab kaitsevägi neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut.

 

Ansambel Svjata Vatra sõlmis lepingu Saksa plaadifirmaga Nordic Notes 

Svjata Vatra manageri Terje Trochynsky sõnul on bänd 13-aastase tegutsemise jooksul kõik 6 plaati ise välja andnud. Juba mõnda aega otsiti rahvusvahelist karjääri silmas pidades oma muusika levitamiseks koostööpartnerit. Koostöös Nordic Notes’i eestvedaja Christian Pliefke’ga loodetakse kuulajaskonda laiendada ja Euroopas laiemalt kanda kinnitada.

Bändi esimene kokkupuude plaadifirma esindajaga oli 2017. aasta Tallinn Music Week’il, kui Music Estonia korraldatud kohtumisel tutvuti. Eesti-Ukraina kooslus tundus Saksa muusikalevitajale põnev ning peale kontserdielamust tehti esimene samm – Nordic Notes andis 2018 kevadel välja Eesti folkmuusika kogumiku, kus üks artist on Svjata Vatra. Sisukam koostöö jäi Svjata Vatra plaadi valmimise ootele ja selle aasta TMW-l sõlmitigi kokkulepe.

Nordic Notes annab suvel välja Svjata Vatra uue albumi nii saksa- kui ingliskeelses kultuuriruumis. Tänu plaadifirma laiale turustajatevõrgule levitatakse CD-d Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Portugalis, Inglismaal, Iirimaal ja Soomes. 

Svjata Vatra mais ilmuva CD esitluste avapauk tehakse 5. ja 6. mail Pariisis. Eesti publik saab värskest muusikast osa 11. mail Moostes, 12. mail Karksis, 18. mail Tartus ja 19. mail Tallinnas. Tuuri viimane kontsert viib 25. mail lõunanaabrite juurde Riiga. Juunis aga ootavad ees Kasastan, Ukraina ning suve jooksul kodumaised festivalid.

 

Ilmus The Soundi uus suvine lugu

Esimeste soojade ilmade puhul on pop-rock bänd The Sound avaldanud suvise laulu „Algab päev“. 

Loo sõnum on lihtne ja tabav: iga päev kui ärkad ning enne kui hommikust saab õhtu, tuleb võtta päevast viimast. Tuleb täita enda unistused ja soovid. Just sellise mõttega peab iga hommik ärkama - eriti kui soe päiksekiir aknast piilub. 


Singli muusika autor on The Soundi laulja, Steven Kopliste, ning loo teksti on kirjutanud Steven koos Aapo Ilvesega.

 

Ilmus mandoliinibändi debüütalbum

Mandoliiniansambel MandoTrio avaldas debüütalbumi „Ilma sünnib”.

MandoTrio on kolmest energilisest mandoliinimängijast koosnev bänd, kes tutvustab end lühidalt: „MandoTrio - kolm meest, kolm mandoliini ning emotsioone täis muusika”. Bändi pani kokku Jaan Jaago, õpetaja on olnud Villu Talsi ning mentor Jalmar Vabarna. MandoTrio sünnilinnaks on Viljandi. Kristjan Kuusmik ja Tanel Sakrits on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid, ansambli kolmas liige Hans Mihkel Vares on sama kooli vilistlane. Koos esitatakse pärimusklassikat ning omaloomingut. Lisaks topeltkeelte tärinale kasutab MandoTrio ka octaverit ja stomp-boxi, et lisada bassi ja trummi.

Bänd on pooleteise tegutsemisaasta jooksul üles astunud näiteks mullusel Viljandi Pärimusmuusika festivalil, kus neid võis näha lausa kolmel erineval laval. Muuhulgas musitseeriti ka legendide lõpujämmil koos Eeva Talsi, Jaan Jaago, Villu Talsi, Jalmar Vabarna, Tõnu Tubli, Taavet Nilleri, Kukerpillide ja paljude teistega. Proovide ja esinemiste käigus tekkis omaloomingut plaadijagu ning nõnda sündiski poiste debüütalbum „Ilma sünnib”. Albumi esitluskontserdid toimuvad veel:

23.aprill kl 20 Tartu Genialistide klubi

24.aprill kl 20 Viljandi Jasm

25.aprill kl 20 Tallinn Philly Joe’s

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?