Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Meekonkurss 2018 võitja - MUMMI TALU
24.04.2018

Raadio Elmar ja ajaleht Maa Elu korraldasid koostöös Eesti Mesinike Liiduga 4.-21. aprillini rahvusvahelise Maamessi raames võistluse „Maamessi meekonkurss 2018“, mille võitis Mummi talu mesinik Ülle Meister.

Konkursil sai osaleda Eestis kogutud mesi, mis oli korjatud 2017. aastal ja pidi olema naturaalses olekus. Konkursile laekus 33 sorti mett Eesti eri paigust ja nende hindamiseks kogunes 8-liikmeline žürii, kelle ülesanne oli välja selgitada viis parimat mett, mis esitati Maamessile rahvahääletusele.

Eesti Mesinike Liidu juhatuse liige Aleksander Kilk: „See konkursile saadetud meepurkide kogus on tõepoolest muljettekitav. Ühelt poolt kiidab see raadio Elmar kuulatavust ja ajalehtede loetavust ning väljendab mesinike reageerimist üleskutsetele. Teiselt poolt näitab see huvi ja tähelepanu mee vastu ja samas ka soovi võistelda parima tiitlile“.

Rahvahääletusele pääsesid edasi Põlva valla Põndaku talu mesinik Andres Hindrikson, Vormsi valla Erkorsa talu mesinik Karmo Hälvin, Olevi Strandberg Põltsamaa vallast, Tarvo Kapp Kiili vallast ning Lääne-Harju valla Mummi talu mesinik Ülle Meister.

19.–21. aprillil toimunud rahvahääletusel valisid 217 Maamessi külastajat ülekaalukalt oma lemmikuks Mummi talu mesiniku Ülle Meistri hilissuvise kanarbiku mee.

Raadio Elmari programmijuht Mari-Liis Männik lisab:  „Olen väga tänulik kõikidele inimestele, kes meile mett saatsid. Kahe viimase nädala jooksul on olnud Elmari eetris palju huvitavaid intervjuusid meest ja toimetus oli magusa meelõhnaga täidetud. Selline konkurss tekitas palju elevust ja mina isiklikult väga loodan, et see ei jää viimaseks. Palju õnne Mummi talule, kelle mett hindasid kõrgelt nii žürii liikmed kui ka inimesed Maamessil. Perenaine Ülle Meister oli uudist kuuldes väga õnnelik.“.

Viie parema mee valiku žüriisse kuulusid Eesti Mesinike Liidu juhatuse liige Aleksander Kilk, Eesti Keskkonnauuringute Keskuse meekvaliteedi spetsialist Anna Aunap, Eesti Mesinike Liidu liige ning Tartu Aiandus ja Mesindus Seltsi juhatuse liige Astrid Oolberg, Raadio Elmar programmijuht Mari-Liis Männik, Elmari saatejuhid Veiko Soom ning Priit Rand, Maamessi projektijuht Margus Kikkul ning Maamessi kommunikatsioonijuht Henrik Urvel.

Pilt


Ilusat advendiaega!

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?