Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 52
04.01.2019

Mari Kalkuni album jõudis The Guardiani maailmamuusika edetabeli esikümnesse 

The Guardiani kriitik Robin Denselow avaldas 2018. aasta maailmamuusika edetabeli, mille hulka jõudis ka eestlanna Mari Kalkun.

Kalkuni album "Ilmamõtsan" valiti Euroopas ja Inglismaal välja antud albumite kategoorias parimaks ning üldises edetabelis jõudis Mari 9. kohale. Lisaks mainiti samas kategoorias ära Briti-Inglise-Armeenia bändi SANS albumiga "Kulku".

Juunis arvustas The Guardiani kriitik Neil Spences ka sama Kalkuni plaati. Kriitiku sõnul on "Ilmamõtsan" maagiline album. 

 

Ott Lepland ja Jaagup Kreem lähevad tuurile

Ott Lepland ja Jaagup Kreem annavad järgmise aasta veebruaris üheksa ühist kontserti. Tuur kannab nime “Neli akordi”.

Kahel sõbral sündis idee oma kogetut, mis eri aegadel viisidesse valatud, üheskoos Eesti rahvale ette laulma minna.
Pole paremat aega kui veebruar, tähistamaks sõprust, kuulamaks head muusikat ning laulmaks koos oma lemmikutega nende parimaid palu.

Jaagup ja Ott on oma kontserdikavas “Neli akordi” kokku põiminud oma erinevate aegade muusika, sekka ka päris uusi lugusid.

Kontserdid toimuvad:

12.02 – Viimsi Kool
13.02 – Rae Kultuurikeskus
14.02 – Laitse Graniitvilla
15.02 – Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus
16.02 – Eesti Rahva Muuseum, Tartu
20.02 – Pärnu Kontserdimaja
21.02 – Türi Kultuurikeskus
22.02 – Viljandi Pärimusmuusika Ait
23.02 – Mooste Folgikoda

 

Trad.Attack!’i Eestis toimuva suurkontserdi soojendusesinejaks on Soome lõõtsakuningas Antti Paalanen

Ansambel Trad.Attack! annab juba 8. veebruaril 2019 Alexela Kontserdimajas enda teise stuudioalbumi “Kullakarva” finaalkontserdi. Nii muusikaliselt kui ka produktsiooniliselt suurejoonelise õhtu juhatab sisse Soomest pärit folk- ja alternatiivse muusika piire nihutav lõõtsamängija Antti Paalanen.

Muusikastiilide piiride nihutamine ja omavaheline segunemine on omane mõlemale artistile.

 

“Antti Paalanen on sõna otseses mõttes natuke hull ja seepärast ta meile meeldibki. Ta läheb laval vahepeal nii endast välja, et ainuke asi, mis valu leevendab on karjumine. Samas suudab ta mängida ka ülimalt tundeküllaselt”, kirjeldab soomlast kitarrist Jalmar Vabarna.

 

 

Folktroonikabänd Oopus avaldas singli “Vaeslapse laul”

 

Folki, elektroonikat ja valguslahendusi ühendav bänd OOPUS avaldas oma esimese singli “Vaeslapse laul” uue aasta alguses ilmuvalt albumilt.

Bändi laulja Mari Meentalo kommenteerib laulu nii: ““Vaeslapse laul” on meie tuleval albumil üks lüürilisemaid lugusid. Kui muidu on inimesed harjunud meid nägema pigem pidudel ja festivalidel ikka ledide säras ja tempoka tantsubiidiga, siis plaadil saab olema kogu meie looming alates väga rahulikest kuni intensiivsete küttelugudeni välja.“

“Vaeslapse laul” põhineb Urvastest pärit lool ning jutustab sellest, kuivõrd kehvalt kohtleb last võõras pere ning ühtlasi räägib oma vanemate helluse ja hoole igatsusest.

Oopus liidab tänapäeva elektroonilise saundi ja rütmikäsitluse pärimusmuusika instrumentide ja tantsulugudega. Oopus on Mari Meentalo (flööt, vokaal, eesti torupill, parmupill, pikkvile, hulusi, looper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid) ja Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid).

 

Inerts avaldas esimese omaloomingulise laulu

Ansambel Inerts sai valmis laulu „Deja vu“.  Tegemist on Tartu laulukirjutaja ja pillimehe Märt Pihlaku looga, mis osales Eesti laul 2019 konkursil, kuid ei pääsenud 24 poolfinalisti hulka.

Märt pakkus Inertsi solistile Tea Söödile seda lugu laulda ja nii salvestatigi laul ära.

Inerts on Tartu ansambel, kes tähistas selle aasta novembrikuus juba oma viiendat sünnipäeva. Kui senini on esitatud ainult Eesti ja välismaa kavereid, siis nüüd on bändi hea meel esitleda päris oma lugu.  

Psychoterror avaldas uue albumi

Ligi 30 aastat tegutsenud eesti punkrocki lipulaev Psychoterror avaldas uue albumi "Käärid", kus 16 loo hulgas ei ole mitte ühtegi klassikalist punklugu.

Kultuuriajakirjanik Valner Valme nimetab Psychoterrori uut stiili psych-blues-pungiks. Psychoterrori solisti Freddy Grenzmanni arvates pole mõtet end kindlatesse raamidesse seada, vaid pigem võiks avardada maailmapilti. Mõjudena toovad Grenzmann ja bändi bassist Lauri Leis välja nii ABBA kui Motörheadi, kuid samas on ka Eesti muusikast palju ilusat.

 

Endine Revalsi solist Freddy Tomingas tuli välja talvise lauluga

Valminud on uus laul, mis oma sõnumi poolest sobib väga hästi praegusesse aega. Lugu kannab pealkirja „Kus jäi see maa“, esitajaks Freddy Tomingas. Loo autorid on  Elmu Värk ja Ott Arder.

Lisaks Freddy Tomingasele teevad laulus kaasa  Ivar Lints ja Tõnu Hallik  kitarridel,

Andrus Uuspõld bassil, Jaak Ahelik tummidel ja Runno Tamra klahvpillidel.

 

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar