Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 18.nädal
30.04.2012
Hannahi tegi uuele loole video

Lauljatar Hannahi laul "Falling Away" on saanud stiilse must-valge video. Hannah kannab videos Aldo Järvsoo loodud valget kleiti ja mängib ka Estonia klaveril – kena reklaam Eestile. Videot saab vaadata-kuulata Youtube’ keskkonnas.

Rolf tegi uue laulu

Rolf andis Elmarile intervjuu ja rääkis oma uuest loost. Rolfi uue loo nimi on „Ööl vastu homset“. Laulja rääkis, et kindlat valemit hiti tegemiseks pole, sest erinevates kohtades on harjutud erineva muusikaga. Eestis toimib paremini eestikeelne muusika. Tänapäeval on oluline, et ka artist ise oma laulu promomise eest hoolitseks. Vahele ei tohiks jääda ka pikemat pausi, sest vastasel juhul inimesed võivad su unustada. Rauda tuleb taguda kuniks raud kuum on. Algajatel lauljatel seega ei tasuks liigselt valida, vaid tegutseda ja orbiidil olla. “Ööl vastu homset” on mõnus suvine lugu, mis peaks päikese välja tooma. Mitmed Rolfi sõbrad on võrrelnud seda pala ka kunagise hitiga “Ingel”.

“Laulutunni” võitjatel ilmus ühissingel

Heleri ja Aare andsid Elmarile ühisintervjuu. Raadio Elmar saate "Laulutund" võitis esimesel hooajal Heleri Arumets. Teise hooaja võitjaks valisid kuulajad Aare Külvja. Hämmastaval kombel on võitjatel ühel päeval sünnipäev ja just see oli üheks ajendiks, miks salvestati ühine singel. Heleri rääkis meile, et ematunne on imeline tunne ja lapsele kuulub praegu tema täistähelepanu. Aarel läheb elu töiselt ja musikaalselt. Sel aastal õnnestus mehel liituda ansambel Respekti uue singli promotuuriga. Seega esinemiskogemust on kogunenud omajagu. Pärast tuuritamist on plaanis hakata salvestama uusi lugusid. Heleri ja Aare ühisloo kirjutas ja tegi stuudios valmis muusikaprodutsent Marco Margna. Huvitav tõik asja juures on see, et enne laulu tegemist polnud Heleri ja Aare mitte kunagi silmast-silma kohtunud.

Sadam ja Laikre plaanivad suverändu

Marek Sadam andis laupäeval intervjuu “Elmari Muusikauudistele”. Kevadine nädalavahetus möödub mehel koduaias tööd tehes. Nõnda pidavat tekkima ka head ideed uute laulude tarbeks ning samaaegselt vaim puhkab. Valmis on saanud uus laul, mille esitajad on Marek Sadam ja Tõnu Laikre. Loo nimeks on “Tulbid ja Bonzai”. Mõte oli lasta jaapani bonzail rääkida hollandi tulpidele Hiinast. Välja kukkus aga ikkagi armastuslaul. Loo viisi kirjutas Piret Laikre, sõnad tegi Marek Sadam. Mehed plaanivad juba varakult oma traditsiooniks saanud suverändu, et jõuda ka pisematesse kohtadesse Eestimaal. Mareki jaoks on see juba kolmas suvi nõnda Eestimaa peal rännata.

Taul käis Ameerikas

23. aprilli hommikul andis Elmarile intervjuu Triinu Taul. Omal ajal ansambliga Neiokõsõ tuntuks saanud Triinul on uus bändikoosseis ning aasta lõpuks plaanib lauljatar ka oma esimest sooloplaati. Uues koosseisus on Peeter Rebane, Henno Kelp ja Roland Puusepp. Ringreis viis pundi Ameerikasse, kus tutvustati meie rahvuslikku muusikat ja Triinu enda loomingut. Kokku anti 6 kontserti. Ameeriklastele eesti muusika väga meeldib ja vastuvõtt oli tõeliselt soe.

Varjun seljatas Kroonika

Esimese astme kohus mõistis superstaari-saatest tuntuks saanud Birgit Varjunile 10 000 eurot ehk 5% ajakirja Kroonika käibest, kuna väljaanne kirjutas laulja ja tema endise elukaaslase tülist alaealise poja jagamisel. Kroonikas ilmunud artiklis süüdistas lapse isa Birgit Varjunit truudusemurdmises abielumehega, kirjutab Äripäev. Kroonika väljaandja ASi Ajakirjade Kirjastus juht Mart Luik ütles, et nad kavatsevad kohtuotsuse edasi kaevata. "Küsimus ei ole meilt välja mõistetud summas, vaid selles, et keegi ei saaks manipuleerida infoga ega öelda, et ta pole avaliku elu tegelane," selgitas ta. "Birgit Varjun ei vaidlustanud Kroonikas avaldatud faktilist poolt, vaid seda, et oleme talle ja ta lapsele halba varju heitnud," lisas ta.

Rutikust sai jumal

Reedel linastus eesti kinodes läbi aegade kalleim ja mastaapseim Islandil toodetud animafilm „Valhalla legend: Thor“, mille tegelastele andsid eestikeelses versioonis hääle mitmed tuntud näitlejad. Nii on näiteks Põhjamaade mütoloogiast ainest ammutavas linateoses saanud Emil Rutikust peajumal Odin, vahendab Publik. Kaasa löövad ka Tiit Sukk, Tõnu Oja, Anne Paluver ja paljud teised. Emil Rutiku sõnul oli tema jaoks tegemist väga põneva projektiga. „Kuna olen juba varasest noorusest peale olnud huvitatud viikingite jumalatest, siis oli sisse elamine lihtne. Meelde tulid kõik ammu mängitud viikingite sõjamängud,“ räägib Rutiku. Tema sõnul avaldas ta tütar peale stuudiost lahkumist arvamust, et issi võiks iga päev selline olla. „Kui peaks püüdma peajumal Odini karakteri ja mõne kaasaegse isiku vahel seost luua, siis peaks see olema inimene, kes eesmärgi nimel teeb ükskõik mida, vahendeid valimata – äkki siis Kreeka peaminister,“ lisab näitleja naljaga pooleks. Animafilmi keskmes on väikeses külakeses kasvav teismeline sepapoiss Thor, kelle isa on peajumal Odin. Thor soovib saada sõjameheks ja kangelaseks ning on selle nimel kõigeks valmis. Ühel päeval satubki tema kätte maailma võimsaim relv – kõnelev vasar. Imelist relva soovivad enda valdusse saada loomulikult ka paharetid, kelle eesmärgiks on Valhalla jumalad kukutada. Thori ülesandeks jääb nad peatada. Linateose valmimiseks kulus ideest kinofilmini pea seitse aastat. Selle tegemisel lõid kaasa Islandi, Iirimaa ja Saksamaa animatsioonispetsialistid ning tänaseks on seda müüdud juba enam kui 60 riiki. Film linastus eesti kinodes reedel ja on 3D-formaadis. Tegelastele andsid oma hääle Emil Rutiku, Tiit Sukk, Tõnu Oja, Anne Paluver, Allan Kress, Margus Jürisson, Kristi Aule, Andrus Kasesalu ja teised.

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?