Uku Suviste jagab meeldejäävaimad Eurovisooni lugusid

FOTO: Madis Sinivee / Scanpix

Uku Suviste osaleb Eesti Laulu finaalis lauluga «Pretty Little Liar». Muusik meenutas, millised lood on läbi aastate nii Eurovisooni suurelt lavalt kui ka Eesti Laulu konkursilt talle enim meelde jäänud.

Uku Suviste rääkis, et teda paelus Iirimaa võidulugu «Rock 'n' Roll Kids» Charlie McGettigan ja Paul Harringtoni esituses. Ta lisas: «Mulle väga meeldib ka Portugali võidulugu «Amar Pelos Dois», sest ta erines teistest.» Suviste märkis, et Portugali võiduloo autor Luísa Sobral on juhtumisi tema hea sõber ja klassiõde Berklee kolledži aegadest. «Esiteks oli tore, et Luísa leidis Eurovisiooni näol suurepärase väljundi. Teiseks oli siiras rõõm, et osati hinnata teistsugust lugu ka sellisel lauluvõistlusel,» kommenteeris Suviste.

Suviste ütles, et häid lugusid on Eesti Laulul olnud läbi erinevate hooaegade väga palju. «Mulle väga meeldis Stig Rästa lugu «Home», aitasin sellele loole ka vokaale teha,» sõnas ta. Suviste peab veel meeldejäävateks lugudeks «Know What I Feel» Koit Toome, James Wertsi, Maarja-Liis Ilusa ja Evelin Samueli esituses, «Be 1st» Marilin Kongo esituses ja «Open Up Your Heart» Sofia Rubina esituses.

«Mitte, et need oleksid ilmtingimata parimad võistluslood olnud, need on pigem laulud, mida ma ise hea meelega kuulaksin,» täpsustas Suviste.

Tagasi üles