Anti Saarepuu: kui meie koondises töötaks arst, oleks ta küllap midagi märganud

FOTO: TAIRO LUTTER / Scanpix

Eesti Suusakoondise peatreener Anti Saarepuu andis täna hommikul raadio Elmar hommikuprogrammile telefoniintervjuu. Saarepuu nentis, et dopinguskandaali periood on tema jaoks kohutav olnud. Treener lisas, et kahetsusväärselt kannatavad loos ka täiesti kõrvalseisvad süütud inimesed.   

Anti Saarepuu rääkis raadiole Elmar, et viimase nädala jooksul üleelatut on raske sõnadesse panna. «See on rohkem kui kohutav,» sõnas ta. «Viis päeva on skandaali algusest möödas ja alles nüüd jõudsin koju oma pere juurde. Mul on nelja päeva peale alla kümne tunni und,» selgitas Saarepuu. Stressirohke periood on ka tema tervisele mõjunud.

Saarepuu tunnistas, et kogu dopinguloole puudub igasugune õigustus. Küll aga lisas ta, et sportlasele on tohutult pingeline kui rahvas teda keskpäraste tulemuste tõttu mõnitab.

«Võibolla just arst oleks saanud õigel ajal jaole,» mõtiskles Saarepuu. Koondises praegu arsti palgal pole. «Teised sportlased meie tiimis on 101 protsenti puhtad,» lisas ta.

Kuula, milliseid sportlaste nimesid Saarepuu üles loetles ja nende ausaid sportimisvõtteid kinnitas. Intervjuu asub SIIN:

Tagasi üles