Elektri puudumine mõjutab rohkem, kui esialgu arvata oskame
Päästeameti töötaja jagas kasulikke juhiseid kriisiolukordadeks

Tiiu Sommer, Johannes Komissarov ja Lauri Hermann rääkisid kriisiolukordade juhistest

FOTO: Raadio Elmar

Sel nädalal tutvustas siseministeerium käitumisjuhiseid erinevateks kriisiolukordadeks. Juhised on leitavad veebilehel kriis.ee, lisaks ilmuvad materjalid paberkandjal nii raamatukogudesse kui ka koolidesse. Raadios Elmar käis sel teemal täpsustusi jagamas päästeameti spetsialist Johannes Komissarov.

Päästeameti Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo spetsialist Johannes Komissarov käis raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!» ja rääkis uuest kogumikust, mis sisaldab endas erinevaid käitumisjuhiseid kriisiolukordadeks.

«Meie kaasaegses maailmas sõltub elektrikatkestusest päris palju. Kui elekter ära võtta, saavad mõjutada olulised teenused, teiste hulgas vee -ja kanalisatsioonivarustus, kaugküte, igapäevane side - ja internetikasutus, kaardimaksed ja ka näiteks kütusetankimine,» rääkis päästekeskuse töötaja Komissarov.

Komissarov rõhutas, et me peame mõtlema alternatiividele, kuidas sellistes kriisiolukordades hakkama saada. «Sellest ei piisa, et riik valmistub, ka inimesed kodudes peavad end kurssi viima. Tasub arvesse võtta, et suurema õnnetuse korral ei pruugi päästeteenistus kodudesse jõuda, seetõttu on enda ennetustöö väga oluline,» lisas ta.

Komissarov tõi välja, et inimestel võiks olla kodudes oma «kriisiaja kast», mis oleks varustatud elementaarsega: joogivesi, nädalane toiduvaru, taskulambid, patareid. «Paljudes kodudes seda enam tänapäeval ei ole, kuid väga kasulik oleks omada ka patareidega raadiot. Eriolukordade puhul hakkab riik käitumisjuhiseid ja olulist teavet edastama just raadio teel,» lisas Komissarov.

Kuula päästekeskuse töötaja kasulikke näpunäiteid SIIT:

Tagasi üles