Elmari muusikauudised
Nädal 44

Ansambel Põhja Konn

FOTO: Laila Kaasik / Scanpix

Toome teieni raadio Elmar 44. nädala muusikauudised. Ansambel Traffic avaldas uue singli «Teisiti ei saa«, tüdrukutebänd Little Mess avaldas oma teise singli «Kuula mu häält», Reket andis välja uue albumi «Kulutuli» ja Margus Vaher ansambliga Kobra avaldas uue singli ja video «Nõidus».

Põhja Konn avaldas singli «Avamäng 2020»

Ansambli teine singel pärineb 29. novembril ilmuvalt Põhja Konna kauamängivalt «Hetk. InSpereeritud Tüürist». «Avamäng 2020» sõnade ja muusika autor on Valter Soosalu,  laulu orkestreeris Siim Aimla. Loo esitajad on Põhja Konn, vokaalansambel Vox Clamantis, Vanemuise teatri orkestrandid ning löökpillimängija Lauri Metsvahi. Bändiga liituvad uueks kauamängivaks laulja Mikk Dede, löökpillimängija Lauri Metsvahi ning albumi avalooks Vanemuise orkestrandid ja lõpulooks helilooja Erkki-Sven Tüür. Plaadilt leiab lisaks Põhja Konna omaloomingule ka seaded Erkki-Sven Tüüri koorilauludest. Albumi „Hetk. InSpereeritud Tüürist“ laulud on kirjutatud Henry Kõrvitsa (Genka), Leelo Tungla, Valter Soosalu, Artur Alliksaare, Peep Ilmeti, Doris Kareva, Juhan Liivi ning Hando Runneli sõnadele. Albumi esitluskontsert toimub 27. detsembril Alexela Kontserdimajas.


First Priority andis välja uue singli «Tell Me Why»

Kodumaine meloodilise rock/metali bänd First Priority andis välja uue stuudiosingli pealkirjaga «Tell Me Why». Eelmisel aastal toimus bändis laulja vahetus ning uus singel on esimene stuudiosingel uue lauljaga. Loole on valminud ka video. First Priority esitab vaid omaloomingut, kombineerides sümfoonilisi, elektroonilisi, rocki ja metali elemente. Hetkel on bänd salvestamas oma esimest albumit, mis ilmub järgmisel aastal.


Rainer Ild avaldas uue singli pealkirjaga «Ocean»

Uuele loole on ilmunud ka muusikavideo, mille stiil erineb suuresti Rainer Ildi senisest materjalist.  Uue singli live-esitlus toimus 1. novembril.


Ansambel Rändaja avaldas uue loo pealkirjaga «Luikede suled» 

Nende uus sügavmõtlik pala «Luikede suled» toob tundevärvid välja just praeguses hingedeajas, mil lumelilled oma esimesi mustreid hommikustele aknaklaasidele joonistavad. «Luikede suled» on järelhüüd lahkunud rändlindudele kellega pärimuses seostatakse ka hingede lahkumist teise ilma,”» mainib Rändaja laululooja Indrek Tammoja.

Minimalistlikus salvestuses, mis avaldatud möödunud suve alguses ilmunud albumil «Hinge kodu» kõlab intiimse hääle kõrval vaid kitarr ja luikede huiked. Lindude hääled on lindistatud Poola loodusgiidi ja linnuvaatleja Jarek Matusiaki poolt. Laulu sõnad pärinevad Katrin Kuldjärve luulekogust «Elamisvalgus».


Jaanus Saks andis välja järjekorras teise loo oma pop/rock projektist

Uus lugu kannab nime «Vahel on hea». Projekti esimene lugu «Su säravad silmad» kogus inimeste seas palju populaarsust ja on näiteks YouTube’is saanud peaagu pool miljonit vaatamist. «Kui kõik läheb hästi, ilmub veel sel aastal ka lühialbum,» kommenteeris Saks. «Idee sellist muusikat tegema hakata tuli sõpradega naljatades ja kihla vedades. Ja eks see laulmise pisik on eluaeg sees ka olnud,» lisas ta.


Hunt pani autoralli maailmameistri laulu sisse

Eelmisel pühapäeval, 27. oktoobril tulid Ott Tänak ja Martin Järveoja autoralli maailmameistriks. Sellist suurt võitu nägi ette popmuusik Andrus Muld esinejanimega Hunt, kes avaldas samal päeval loo, mille peategelaseks on  autoralli maailmameistriks kroonitud Ott Tänak.  Lugu kogus juba ilmumise päeval Youtube’is üle 50 000 vaatamise ja lugu kogub järjest suuremat kuulajaskonda.


Ansambel Traffic avaldas uue singli «Teisiti ei saa»

Trafficu uuele loole «Teisiti ei saa» on valminud ka värske muusikavideo, mis on kokku pandud bändiliikmete endi filmitud materjalist nii lava tagant, lava kõrvalt kui ka lava pealt. Videos on kasutatud viimase viie aasta kaadreid. «Uus lugu on parimas mõttes ehe Trafficu lugu,» ütles ansambli solist Silver Laas.


Noortebänd 2019 finalistid on selgunud

Rahvahääletuse tulemusena pääses Noortebänd 2019 finaali SK!VE. Poolfinaalidest garanteerisid endale konkursi finaali koha Kelly Vask, think twice, Polóšywa ja Worn Öut. Parim noor bänd või artist selgitatakse välja suurejoonelisel finaalkontserdil, mis toimub 14. novembril Vaba Laval. Lisaks finalistidele astuvad finaalis üles Noortebänd 2018 võitja Duo Ruut ning üllatusesineja. Lisainfot leiab Noortebändi kodulehelt.


Inger andis välja oma neljanda singli

Konkursi Eesti Laul 2019 finalist Inger andis välja uue singli pealkirjaga «Beautiful Day» ja lugu ilmus reedel, 1. novembril. Laul on kirjutatud koostöös Karl-Ander Reismanniga ning see on nende neljas singel. «Laul «Beautiful Day» tuleb välja koos muusikavideoga ning see räägib ühest ideaalsest päevast minu elus. Laul on suunatud kõikidele inimestele ja soovin sellega panna südamele, et me veedaks rohkem aega ja meenutaks rohkem positiivseid ja toredaid hetki oma lähedastega,» mainis Inger.


Little Mess avaldas oma teise singli «Kuula mu häält»

Sel aastal loodud tüdrukutebänd Little Mess avaldas uue singli pealkirjaga «Kuula mu häält». Laulu autorid on Timo Vendt, Tanja Mihhailova-Saar, Liis-Marii Vendt, Peter Põder, Siimeon Liik ja Nete Tiitsaar. Video tegi Taavi Tõnnisson. Ansamblisse Little Mess kuuluvad Johanna-Elise Kabel, Karmel Üksvärav ja Viktoria Koljagina. Kollektiiv moodustati sel kevadel pärast La La Ladies'e laialiminemist, mille järel Tanja Mihhailova-Saar ja Timo Vendt valisid uude tüdrukutebändi liikmeid avaliku konkursi läbi.


Reket andis välja uue albumi «Kulutuli»

Artistil Reket ilmus viies stuudioalbum «Kulutuli». Plaadilt on varem juba ilmunud hitid «Aegluubis» koos Mannaga, «Hetked» ja «Ma kuulsin seda läbi viinamarjaväädi». Uuel albumil on kokku 11 lugu. «Et ennast ja kuulajat mitte ära väsitada, üritasin albumile panna võimalikult eriilmeliste kõladega laulud,» rääkis uue albumi loomisest Reket.

Album «Super ei» tõstis Reketi 2018. aasta Eesti Muusikaauhindade hip-hop kategooria nominendiks ning «Tuule tee» troonis 2016. aastat Deezeri statistika kohaselt Eesti kuulatuima plaadina.

 

Liis Lemsalu ja Koit Toome suunduvad ühisele jõuluturneele

Selle aasta detsembris ühendavad jõud kaks armastatud lauljat Liis Lemsalu ja Koit Toome, et tuua lavadele imekaunid ühised jõulukontserdid. «Loodame tuua Eesti publikuni midagi väga sooja ja armsat,» lubas Liis, kellele on antud kontsertide sari üks esimesi suuremaid jõulutuure. Koit Toome, kes on viimastel aastatel jõulukontserte andnud põhiliselt Valter Soosalu ja Maria Listraga, ootab väga eesolevaid kontserte Liisiga. «Liis on erakordselt särav ja andekas laulja. Ootan põnevusega meie ühiseid kontserte detsembris ja usun, et need saavad olema erilised ja meeleolukad õhtud nii publiku kui meie endi jaoks,» lisas Toome. Viimati sai laiem avalikkus kahte artisti ühel laval näha 2017. aastal «Laula mu laulu» suvetuuril. Kontserdid toimuvad 16.-29. detsembrini üle Eesti.

 • 16.12 Rakvere Kolmainu kirik
 • 17.12 Pärnu kontserdimaja
 • 18.12 Paide kirik
 • 19.12 Kuressaare Laurentiuse kirik
 • 21.12 Tallinna Kaarli kirik
 • 22.12 Haapsalu kultuurikeskus
 • 23.12 Siidrifarm, Virla
 • 26.12 Viljandi Pauluse kirik
 • 27.12 Tartu Peetri kirik
 • 28.12 Mooste Folgikoda
 • 29.12 Rapla kirik


Margus Vaher ja ansambel KOBRA avaldas uue singli ja video «Nõidus»

«Lugu on sügisene mõtisklev ja jõuline ballaad, mis räägib vabaduse puudumisest suhtes, mida varjutab armukadedus», avaldab bändi bassist Mart Veski. «Samas jutustab laul iga kuulaja jaoks oma lugu», lisas ta. Ansambel KOBRA koosseisu kuulub laulja Margus Vaher, bassist Mart Veski, kitarrist Erkki Reimann, klahvpillimängija Tarmo Sillaots ja trummar Eimel Kaljulaid. «Kuna oleme suhteliselt uus bänd, siis on eriti hea meel, et saame singli üllitada koos videoga, kus on näha ka kõiki bändiliikmeid, kes instrumentidel laulu loonud», ütles bändi solist Margus Vaher. Tegu on bändi viienda singliga, millele on eelnenud lood «Nii ma siis lendan», «Veidi veel», «Suvetuul», «Tuulte poolt tallatud maa». Uut singlit saab kuulata elavas esituses juba 22.novembril Kochi aidas, kus toimub Gunnar Grapsi 16.mälestuskontsert.

Tagasi üles