laupäev4. detsember 2021

Nagy Bögö plaadiesitlusel kõlavad kõik laulud uuelt albumilt

14. oktoober 2021
Autor
Raadio Elmar

Kolm on kohtuseadus. Seda kinnitab kaks korda ära jäänud ja edasi lükatud ning 11. oktoobril toimunud ansambli Nagy Bögö live-esinemine raadios Elmar. Kolmeosaliselt albumilt kõlas lugu «Kaunim kahekesi» ning saatejuht Tambet Indiga ajasid juttu bändiliikmed Katariina Tirmaste ja Jaan-Eerik Aardam.

Nagy Bögö teine täispikk album «Erinevad maailmad» ilmus järk-järgult kolmes osas alates 2021. aasta kevadest. Tegijate endi sõnul on ilmselt esimene osa kõige rohkem kuulajaid võitnud. Põhjuseid selleks võib olla mitmeid ja üheskoos leiti sarnasusi isegi filmitriloogiate avaosadega. Praeguses ilusas sügiseses ajas soovitas Jaan-Eerik Aardam kuulata tagasivaatena suvist või siis just ettevalmistusena talvist poolt.

Iga Nagy Bögö kontsert on erineva kavaga ning lugude valikul peetakse silmas nii käesolevat hetke kui ka aastaaega. Plaadiesitluskontserdil 16. oktoobril Tallinnas Kinomajas mängitakse ette aga kõik lood uuelt albumilt.

Külaskäigu lõpus Elmarisse kõlas elavas ettekandes laul «Kaunim kahekesi», mis insprireeris koos saatejuhiga otsima ilusaimat sõnapaari. Katariina Tirmaste: «Tihti kõlavad eesti keeles väga veidrad sõnad väga hästi, nagu näiteks «tigu».» Jaan-Eerik Aardam pakkus välja paari «looklev jõgi», mis on sümboolse ja piltliku tähendusega. «Sõnapaare otsides kiikaks ma looduse poole, aga keelega ei peaks nii palju rääkima, võiks rohkem tajuda ja tunnetada,» lisas muusikust loodusemees.

Kuula intervjuud:

Show image
Mõni minut muusikata
14. oktoober 2021
Author
Raadio Elmar